Periler maçın sonunu getiremedi: 88-82

Geçen hafta Atatürk Spor Salonunda konuk ettiği Hatayspor’u 88-81 mağlup eden temsilcimiz UMF İzmit Belediyespor alt sıralardan kurtulma açısında büyük bir moral bulmuştu. 25. Hafta maçında deplasmanda üst sıralar için mücadele veren Nesibe Aydın Kadın Basketbol Takımı karşısında maça mutlak galibiyet için çıktı. Mavi yeşilli temsilcimiz güçlü rakibi rakibi karşısında maça İdil Türk, Marına Solopova, Nırra Fıelds, Vıktorıa Vladımırovna Mırcheva ve Nıkolına Babıc ilk beşiyle maça hızlı başladı.

SON PERİYOTTA MAÇI KAYBETTİ

TOBB ETÜ Spor Salonunda oynanan kritik mücadelenin ilk çeyreğinde temsilcimiz UMF İzmit Belediyespor rakibi karşısında etkili bir mücadele verdi ve ilk bölümü 20-25 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde de oyun ve sayı üstünlüğünü elinde tutan İzmitli periler maçın ilk devresini 37-49 önde kapattı. Üçüncü periyotta önde olmalarına rağmen final periyodunda rakiplerinin arkasına düşen İzmitli Periler final periyodunda 88-82 geriye düşerek karşılaşmadan mağlup ayrıldı.

SON İKİ MAÇI KALDI

Nesibe Aydın maçında son periyotta maçtan kopan ve maçı rakibi veren temsilcimiz UMF İzmit Belediyespor, alınan bu mağlubiyetle birlikte ligde kalma şans iyice azaldı. Nesibe Aydın maçında Nırra Fıelds 19, Nıkolına Babıc 18 ve Vıktorıa Vladımırovna Mırcheva 12 sayıyla takımına katkı verdi. İzmitli periler, lige tutunmak için son iki maçını mutlak kazanmak zorunda. 21 hafta erteleme maçında 16 Mayıs’ta Galatasaray’ı sahasında konuk edecek. Temsilcimiz son maçında lider Fenerbahçe ile karşılaşacak.

- Kocaeli Koz, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/9864042/periler-macin-sonunu-getiremedi-88-82