Sultanlarda kazanan İhsaniye oldu

Geleceğin sporcularını yetiştirmek amaçlı olarak katıldığı Türkiye Kadınlar Voleybol 2.Lig 4. Grup’ta mücadele veren İzmitspor genç sporcular ile mücadele etmeye devam ediyor. Lig’de çıktığı 10 maçta galibiyet yüzü görmeyen temsilcimiz İzmitspor, play-off mücadelesi veren kentlisi Cadence Gölcük İhsaniyespor’u Şampiyon Hasan Gemici Spor Salonu’nda konuk etti. Temsilcimiz İzmitspor, kent derbisinde konuk ettiği Cadence Gölcük İhsaniyespor karşısına maça Şevval Avan, İzem İncekara, Lal Karaca, Yaren Teymuroğlu, Sıla Kurt ve Pamir Su Mutlu ilk altısıyla mücadele verdi.

Şampiyon Hasan Gemici Spor Salonunda oynan kent derbisinde Cadence Gölcük İhsaniyespor, İzmitspor karşısına maça Gözde Yavuz, Edanur Akkaya, Zümrüt Tek, Bahar Koç, Elif Dila Derendelu ve Songül Çoşar ile başladı. File üstü mücadelesinde maçın ilk setinde rakibi karşısında per bir varlık gösteremeyen İzmitspor ilk seti 10-25 kaybetti. Maçın ikinci setinde oyun üstünlüğünü eline alan temsilcimiz Cadence Gölcük İhsaniyespor Zümrüt Tek, Gözde Yavuz, Edanur Akkaya’nın iyi performansı ile ikinci seti de 19-25 kazanan konuk ekip oldu.

Genç oyunculardan kurulu İzmitspor, play-off mücadelesi veren kentlisi Cadence Gölcük İhsaniyespor karşısında maçın üçüncü setinde smaç ve bloklarda etkili bir mücadele vermesine rağmen rakibi karşısında oyunda dengeyi kurmayı başaramadı. Cadence Gölcük İhsaniyespor’un başarılı oyuncularından Gözde Yavuz, Edanur Akkaya, Zümrüt Tek, Bahar Koç’un etkili oyunlarıyla son seti de 25-18 kazanan taraf kentlisi Cadence Gölcük İhsaniyespor oldu. İzmitspor, haftaya deplasmanda Bilecik’i konuk olacak. Cadence Gölcük İhsaniyespor, sahasında lider Çiftlikköy Belediyespor’u konuk edecek.

 

- Kocaeli Koz, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/9087110/sultanlarda-kazanan-ihsaniye-oldu