Erdoğan; “5 market piyasayı altüst ediyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM zirvesinin ardından yurda döndü. Erdoğan, yurda dönerken uçakta kendisine eşlik eden gazetecilerle bir sohbet gerçekleştirdi. Son dönemin en çok konuşulan konularından olan fiyat artışları ile ilgili konuşan Erdoğan, 5 zincir marketin piyasayı altüst ettiğini ifade etti.

Erdoğan şunları söyledi;
“Bu konuda kısmen özellikle bu zincir marketlerin sınırsız uygulamaları var. Bu sınırsız uygulamalar karşısında biz de Ticaret Bakanlığı olarak bunların üzerine üzerine gideceğiz. Zincir marketlerin bu uygulamalarıyla mücadelede Ticaret Bakanlığımız gerekli olan her türlü tedbiri alıyor, alacak ve bunlara da gerekli operasyonları yapacaktır.
Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor. Bütün üreticiden tüketiciye olan yerde zincir marketlerin buradaki yoğun ürünleri toparlaması… Bu da 5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır.”

- Kocaeli Koz, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/7830644/erdogan-5-market-piyasayi-altust-ediyor