KOTO’dan Ahmet Taşçı’ya sert tepki

Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut’un da katıldığı online toplantıda Kocaeli Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Taşçı’nın basındaki röportajı ile ilgili bir değerlendirme yapan 15.Meslek Komitesinde Handan Kümeli ile İsmail Aydemir 17.Meslek Komitesinden Meclis Üyeleri Fatih Sarıoğlu ve Sedat Köse suçlama ve ithamlara ortak açıklama ile cevap verdiler.

Kocaeli Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Taşçı’nın ‘Özel okullar ise servis şirketlerine bir hayli yükleniyor’. İddiasına karşılık ‘Kamu ve Özel Okulların öğrencilerinin eğitim yılı içinde sayısız sosyal kültürel ve sportif gelişimini artıracak kültürel geziler, maçlar ve bayramlara katılımı şehiriçi güzergahlarında servis şirketleri tarafından karşılanmaktadır.’

KOTO 15 ve 17 Meslek Komiteleri temsilcileri, Ailelerin en değerli varlığı gelecekteki umudu evlatları kamu ve özel okul öğrencilerinin eğitim kurumlarına ulaştırılmasının alalede bir taşımacılık olmadığına vurgu yaparak, ’Öğrenci taşımacılığı sorumluluk işidir. Servis İşletmecileri ilgili yasa ve yönetmeliklerine uyarak pandemi döneminde virüsün bulaşma riskine de dikkat ederek hijyen kurallarına tam olarak uyulmaktadır. Öğrenci velileri kendileri servis işletmecileriyle anlaşma yapmakta ve ödemelerin direkt olarak servis işletmelerin yapılmaktadır. Burada Okul yönetimlerinin para topladığı iddiası da gerçekdışıdır.

Kocaeli Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Taşçı iddia ettiği UKOME Onaylı tarifeyle tüm güzergahlarda öğrenci taşımacılığı yapılamayacağını vurgulayan KOTO 17.Meslek Komitesi üyeleri,’ ‘İstenen Saatlerde ve belirlenen güzergahlarda servis hizmetini verebileceklerse Esnaf Odası’nın tüm araçlarıyla sözleşmeye yapmaya hazırız’. şeklinde taahhütte bulunarak görüşlerini özetlediler.

- Kocaeli Koz, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/7678015/kotodan-ahmet-tasciya-sert-tepki