Bakan Selçuk'tan açıklama… Vakaların artışı okulların açılış tarihini etkiler mi?

Okulların açılması hazırlıklarına değinen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Eylül başından itibaren de hepimiz okullarımızda olmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hazırlıklarımızın temel noktası temizlik ve hijyenle ilgili. Türk Standartları Enstitüsü ile hazırlamış olduğumuz kontrol kılavuzunun yenilenmiş haliyle beraber her türlü tedbirin alınması noktasında iş ve işlemlerimiz sürüyor” diye konuştu.

'ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN AŞI ÇOK ÖNEMLİ'

Milli Eğitim Bakanlığı olarak Okulum Temiz Belgesi çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Selçuk, "Toplumumuzun her ferdinin çocuklarımızın geleceği, eğitimi için aşı olması ve okulların rahat açılabilmesi için gereken desteği vermesi çok çok önemli" dedi.

VAKA ARTIŞI OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİNİ ERTELER Mİ?

Selçuk, bir gazetecinin, koronavirüs kaynaklı olası vaka artışlarının okulların açılmasını erteleyip ertelemeyeceğini sorması üzerine, şunları kaydetti: "Bizim şu andaki bakış açımız, tamamen okulların 6 Eylül'de açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz. Biz şu anda 'acaba vesaire...' bu konularla ilgili bir değerlendirme yapmıyoruz. Sadece odak noktamız okulların açılması"

- Kocaeli Koz, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/7518286/bakan-selcuktan-aciklama-vakalarin-artisi-okullarin-acilis-tarihini-etkiler-mi