Başhekim Çakır’dan umutlandıran açıklama; “Önümüzdeki sonbaharda rahatlarız”

Koronavirüs hayatımızı istediği gibi şekillendirmeye devam ediyor. Elimizden aldığı sevdiklerimiz, çocukların hayatlarından çaldığı en güzel anlar, büyüklerimize yaşattığı korkular, gençlerin elinden aldığı bir o kadar güzel duygular. Her ne kadar biz bu durumdan sıkıl sakta bu süreç erken bitecek gibi gözükmüyor. Uzmanlar 2022 senesinin ortalarına kadar tam rahatlamanın olmayacağı görüşünde birleşiyorlar

Koronavirüs ile mücadele de son açıklanan tedbir ise tam kapama kararı. Her kesimi ve sektör için ekonomik aynı zamanda psikolojik olarak yıpratmaya devam edecek gibi görünüyor. Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır ise açıklamalarıyla biraz olsun umutlandırdı.

“BAYRAM SONRASINDA RAHATLAMA KAÇINILMAZ OLACAKTIR”

İyiye doğru gittiğimizi ve rehavete kapılmamız gerektiğine vurgu yapan Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır, “Bayram sonrasında rahatlama kaçınılmaz olacaktır. Daha sıkı kapanmaların olmaması için önümüzdeki süreçte özellikle ev ziyaretlerine halkımızın dikkat etmesi gerekiyor” dedi. 

Aşı olan vatandaşlarımızın yan etki şikayeti olup ile ilgili Çakır, “Şu an böyle bir başvuru almadık” şeklinde konuştu. Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır ayrıca yerli aşı üretimi ve aynı anda aşı olum hız kazanırsa önümüzdeki sonbahardan itibaren hayatın normale dönmesinin azami hız kazanacağını sözlerine ekledi.

- Kocaeli Koz, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/7033555/bashekim-cakirdan-umutlandiran-aciklama-onumuzdeki-sonbaharda-rahatlariz