Katil anne tutuklandı... Eşinin bebekten haberi yokmuş!

İzmit Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzeri Kalemci oğlu sokakta ikamet eden H.T., akşam saatlerinde banyoda uzun süre kalan eşini merak ederek kontrol etmek istedi. Kapıya açtığında eşi M.T(28)’nin yarı baygın vaziyette yerde yatar bir halde buldu. Hemen yanı başında ise kanlar içerisinde yeni doğmuş erkek bir bebek olduğunu fark etti. 

Ne yapacağını şaşıran H.T. hemen 112 ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine kısa sürede gelen ekiplerin yapmış olduğu kontrollerde, boğazından ve bacaklarından bıçaklanan yeni doğmuş erkek bebeğin öldüğü tespit edilirken, kanaması olan kadın ise tedavisi için özel bir hastaneye götürüldü. 

Olay sonrası M.T isimli kadının aşçı olarak çalıştığı öğrenilen eşi H.T.(34) gözaltına alındı. Alınan ifadesi sonrası ise serbest bırakıldı. H.T.’nin iddialara göre eşinin hamile olduğundan hiç haberi olmadığını öğrenilirken, hastanede tedavisi tamamlanan ve sabah saatlerinde Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen 3 çocuk annesi M.T, adli işlemlerinin tamamlanması sonrasında Kocaeli Adliyesine sevk edildi. 

Kocaeli Adliyesine sevk edilen M.T, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Adliyeye sevk edilirken kendisine sorulan ‘Bebeğinizi neden öldürdünüz’ sorularını ise cevapsız bıraktı. Öte yandan doğar doğmaz bıçaklanarak öldürülen erkek bebek ise sabah saatlerinde Kent Mezarlığında toprağa verildi.

- Kocaeli Koz, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/6142129/katil-anne-tutuklandi-esinin-bebekten-haberi-yokmus