Köpekleri zehirleyerek öldürmüşlerdi… O caniler yakalandı!

Karamürsel’de geçtiğimiz günlerde tam bir vahşet yaşanmıştı. İlçe bazı kişiler sokak köpeklerinin zehirleyerek ölümüne sebep olmuştu. Vatandaşların büyük tepki gösterdiği bu olayın ardından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında iki kişi yakalandı.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 8 Ocak'ta bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada, Karamürsel ilçesinde köpek ölümleri yaşandığı yönünde haberler çıktığı hatırlatıldı.

Haberlerin ardından Kocaeli Valiliğinin koordinasyonunda, zaman kaybetmeden ilgili kurumlarca incelemelere başlandığı aktarılan açıklamada, inceleme ve araştırmalara göre köpeklerin ölümüne sebebiyet veren 2 şüphelinin  tespit edildiği kaydedildi.

Karamürsel Cumhuriyet Başsavcılığınca konuyla ilgili adli soruşturmanın başlatıldığı bildirilen açıklamada, "Adli ve idari işlemler devam etmekte olup, konu Valiliğimizce titizlikle takip edilmektedir. Tahkikat ve inceleme sonuçlarına göre, kamu kurum ve kuruluşlarının olaya herhangi bir dahli söz konusu değildir. Can dostlarımızı hedef alan bu tür olayların, bir daha meydana gelmemesini temenni ediyor, tüm hayvanseverlerin acısını paylaşıyoruz." ifadeleri kullandı.

- Kocaeli Koz, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/6061668/kopekleri-zehirleyerek-oldurmuslerdi-o-caniler-yakalandi