“Kocaeli halkına mücadelesi için teşekkür ediyorum”

Yılbaşı kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı, saat 21.00' itibariyle başladı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’da yasakların başlamasıyla beraber soluğu Polis- Jandarma denetim noktasında aldı. Vali Yavuz, denetimlere bizzat katılarak görevi başında olan Polis ve Jandarma görevlilerin yeni yılını kutladı ve görevlerinde başarılar diledi.

“YARINLARA UMUTLA BAKMAK ÖNEMLİ”

Polis ve Jandarma Uygulama Merkezi ziyaretinde konuşan Vali Yavuz yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ 2020 yılı Pandemi sebebiyle oldukça zor bir yıl oldu. Bu sorunları çözerek yarınlara umutla bakmak önemli ve bunu yapıyoruz. Bugün Pandemi sürecinde hükümetimizin almış olduğu tedbirler sayesinde dünyada en az ölümlerin yaşandığı, sağlık sistemi çökmeden bu süreci yürüttük. İyiyiz demek bizi geriye götürebilir o yüzden mücadeleye devam edeceğiz. Kocaelili vatandaşlarımıza bu dönemde tedbirlere uydukları için ve göstermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum.

“BU ŞEHRİN HUZURUNA KASTEDEN KİM VARSA BULUNDUKLARI DELİKLERDE ONLARI BULACAĞIZ”

Bu şehrin sadece Kocaeli’de yaşayan insanlar için değil tüm Türkiye için bir şeyin altını çiziyorum. Bu şehir sanayi şehridir, bu şehir Türkiye’yi dünya ile yarıştıran bir şehirdir. Tüm dünyaya ihracat yapan firmalarımıza başarılar diliyorum. Tüm belediyelere parantez açarak bizimle bu dönemde işbirliği gerçekleştirdiler. Bu başarıda onların da emeği olduğunu hatırlatmak istiyorum. Dayanışma ruhu ile bugünlere geldik bunu daha ileriye taşıyabiliriz. Bu şehirde uyuşturucu konuşmak istemiyoruz. Bu şehrin huzurunuza kasteden kim varsa bulundukları deliklerden bulacağız. Aziz milletimize sağlıklı huzur dolu bir yıl diliyorum.

“2020 YILI KOCAELİ POLİSİ İÇİN FEVKALEDE GEÇMİŞTİR”

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu: Kocaeli Polisi açısından fevkalede başarılı bir yıl oldu. Asayiş, kaçakçılık suçlarında üst düzey bir performans ortaya koyduk. 2020 yılında 2019 yılına göre yüzde 50 oranında bir azalmanın olduğunu görüyoruz. Polisi ilgilendiren her açıdan 2020 yılı fevkalede bir yıl olmuştur. Polisimiz 4 milyona yakın insana HES kodu sormuş ve tedbirler konusunda vatandaşlara ikaz etmiş gerekli yerde ceza kesmiştir. Bütün arkadaşlarım Kocaeli’ye sonuna kadar hizmet etmiştir.”

VATANDAŞLARIN YENİ YILLARINI KUTLADI

Vali Yavuz ve protokol üyeleri daha sonra D-130 karayolu Çayırköy Kavşağında Jandarma Uygulama noktasını ziyaret etti. Burada alınan tedbirleri yerinde inceleyen Vali Yavuz, kontrol için durdurulan araçlardaki vatandaşların yeni yıllarını kutladı. Tedbirlerin önemini hatırlatan Yavuz, izin kâğıtlarını kontrol ettiği vatandaşlara hayırlı yolculuklar diledi. Jandarma ekipleri, uygulama noktasında durdurdukları araçları tek tek kontrol ettikten sonra araçlarda arama yaptı. Vali Yavuz ve beraberindeki protokol üyeleri son olarak yeni yıla görevleri başında giren 112 personellerini ziyaret etti. Otogar Kavşağı İzmit 6 Numaralı Acil Sağlık İstasyonunu ziyaret eden Vali Yavuz, burada görevleri başında bulunan sağlık personellerin yeni yılını kutladı.

- Kocaeli Koz, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/5943248/kocaeli-halkina-mucadelesi-icin-tesekkur-ediyorum