İzmit Belediyesi’nden açıklama… “Biz değil eski yönetim yaptı”

İzmit Belediyesi ile ilgili hazırlanan Sayıştay raporunda, İzmit Belediyesi’nde teşkilat yapısında mevcut olmayan kadroların ihdas edildiği ve bu kadrolara işçi olarak istihdam edilen personelin görevlendirildiği belirlendi. Özellikle zabıta müdürlüğü kullanılarak, bazı personelin usulsüz bir biçimde atamalarının yapıldığı tespit edildi.
Sayıştay’ın bu tespit ile ilgili İzmit Belediyesi’nden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Bu atamalar eski yönetim tarafından yapılmış olup bu atamalar 2019 Şubat ayı ve öncesine aittir. Biz ise 31 Mart 2019 da seçimleri kazandık ve 15 Nisan 2019'da mazbata alıp göreve başladık” denildi.

“ASALETEN ATAMA YAPMADIK”

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle; “Bu rapor daha önce defalarca tarafımızdan gündeme getirilen mülkiye müfettişi raporuyla birlikte basında tartışıldı, hatırlarsanız sözleşmeli personellerin de eski yönetim tarafından seçime 1 ay kala usulsüz ve eksik belge ile sözleşmeli yapıldığı bu raporlarla gündeme gelmişti. Bugüne kadar hiçbir asaleten atama yapmadık, şu anda zabıta müdürü bile asaleten değil vekaleten atanmıştır. Tarafımızdan asaleten zabıta müdürü atanıp oradan da hülle yoluyla başka bir müdürlüğe atama söz konusu değildir”

- Kocaeli Koz, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/5899436/izmit-belediyesinden-aciklama-biz-degil-eski-yonetim-yapti