Organize çete dosyaları tekrar incelenmeli

Gökhan Karabulut
Gökhan Karabulut

Fethullahçı Terör Örgütünün, kolluk kuvvet ve adliyedeki militanlarının yapmış oldukları çıkar amaçlı suç örgütü dosyalarını inceliyorum günlerdir.

Kamuoyu, örgütün yargıda yürüttüğü dosyaların tek bir noktasına bakıyor, siyasi yapılan Ergenekon ve benzeri dosyalara…

Ergenekon ve benzeri dava dosyaları kamuoyunda oldukça popüler, sebebi ise siyasi olması ve vatansever yüzlerce ismin haksız yere kodeslere tıkılması.

Şimdi size kamuoyunun hiç tartışmadığı ve gündeme gelmeyen dava dosyalarından sadece bir tanesini kısaca anlatacağım.

Organize suç örgütü dosyası…

FETÖ’nün devlet kademelerini işgal eden militanlarının bakmış olduğu organize suç çetesi dosyaları mutlak surette incelenmesi gerekiyor.

Özellikle sözde savcılar Zekeriya Öz, Fikret Seçen ve Celal Kara gibi teröristlerin açmış oldukları organize suç örgütü dosyaları!

1 haftadır İstanbul 11. Ağır ceza mahkemesinin açtığı ve Yargıtay tarafından onanan, firari savcı Celal Kara’nın yürüttüğü 523 sayfalık çıkar amaçlı suç örgütü dosyasını okuyorum.

3 müşteki(ŞİKÂYETÇİ) ile yola çıkılan dosyada Kocaeli ve İstanbul başta olmak üzere 210 kişinin ismi var. Dosyada aklınıza Kocaeli’nden kim gelirse var. Gazeteciden iş adamına, torbacıdan tetikçisine kadar…

Suçlama, ‘’çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, örgütün menfaatleri doğrultusunda hareket etmek, yağma, hürriyetten alıkoyma, tehdit.’’

Dosyada tek bir delil yok, müştekilerin adresine kamuda örgütlü FETÖ militanları tarafından konulan gizli kamera ile sanıklara kurulan tezgâh. Ve 3 müştekinin ifadesine dayanarak 26 kişinin hayatının zindan edilmesi.

Nerden biliyorum?

Söz konusu dosya içerisinde 210 kişi yargılanmış ve 26 kişi ceza almış ve bu ceza alan 26 kişi arasında yer alan bir işadamı da zamanında oldukça sert kayaya çarpmış.

Ne mi olmuş?

Sözde örgütün Kocaeli İl İmamı Mehmet Akif Saka’yı Sokak ortasında tokatlamış, neden? Himmet istediği için… Ve sonra başlamış örgütün kumpası.

Önce bu iş adamını bir zamanlar emekli paşalardan kurulan vatanseverler hareketi dosyası kapsamında ifadeye çağırmışlar, çağrıda bulunan kim? Zekeriya Öz, sonra da çıkar amaçlı suç örgütü lideri olmakla itham edilmiş.

Örgüt hepimizin malumu, Ergenekon operasyonları yapmadan önce vatanseverler hareketine operasyon yapmış, emekli paşaları vatan hainliğiyle suçlamıştı.

Vatanseverler hareketi dosyasından beraat eden yazımın başrolündeki işadamı sözde il imamı Saka’ya tokat attığı için tekrar kumpasa uğramış ve 3 kişinin beyanına dayanarak çıkar amaçlı suç örgütü lideri olmuş.

Elinde neyi var neyi yok gitmiş, arabaları, şirketi, iş makinaları… Mallarının nerede oldukları belli değil.

Görüyor musunuz kumpası…

Tıpkı Ergenekon ve benzeri davalarda olduğu gibi bu çete davasında da 210 isimden hiç kimse birbirini tanımıyor. Ama aynı çete kapsamında yargılanıyorlar… Ne kadar acı değil mi?

Sonra gelsin 10 yıl, 15 yıl, 20 yıl cezalar. Yargıtay’da bu dava dosyasına bakan hâkim FETÖ’den tutuklu, savcısı tutuklu, diğer savcısı Celal Kara firarda…

Ne güzel memleket…

Üç müşteki bul, örgüt kur, bol kepçeden ver cezayı.

Adalet Bakanlığına çağrım var;

İstanbul’daki özel yetkili mahkemelerin sözde savcıları firari Zekeriya Öz, Fikret Seçen ve Celal Kara gibi isimlerin organize suç örgütü dosyaları tekrar incelenmeli.

Yargıtay Ceza Dairesi mutlak surette özel bir araştırma komisyonu kurarak, sözde özel yetkili mahkemelerin açmış olduğu çete davalarını tekrar gözden geçirmeli.

Suçu sabit olan çete liderleri ve üyeleri için yapılacak bir husus yok ama araştırıldığında FETÖ’nün örgüt kapsamında mağdur ettiği çok sayıda isim dosyalardan bir bir ortaya çıkacaktır.

FETÖ ülkemizde sadece asker ve aydınları tehdit görmedi, önünde vatansever duran, kendilerine eyvallah demeyen onlarca ve hatta yüzlerce iş adamını, gazeteciyi, akademisyeni, aydını bu yöntemle perişan etti.

Bu gerçekliği mutlaka görelim.

- Kocaeli Koz, Gökhan Karabulut tarafından kaleme alındı
https://www.kocaelikoz.com/makale/5831241/gokhan-karabulut/organize-cete-dosyalari-tekrar-incelenmeli