Kılıçdaroğlu'na 'kan dökülür' tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun ‘Kan dökmeden başkanlık sistemine geçemezsiniz’ sözlerine ilişkin, “Halk eğer biz başkanlık sistemine geçiyoruz derse sen de kuzu kuzu takip edersin” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de 151 eserin toplu açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve çok sayıda bürokrat katıldı.

DİKİLİ AĞACINIZ YOK ŞU

Halkı selamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de açılışı yapılan eserlere değinerek, “Açılışını yaptığımız yatırımların şehrimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün Kocaeli bizi bağrına bastı. Üniversitemizin üzerinde helikopter ile yaptığımız incelemede sadece Türkiye’de değil, dünyada bir eğitim kurumunun burada kök saldığını gördüm. Emeği geçenleri kutluyorum. Şimdi de büyükşehir belediyemiz ve diğer kurumların yatırım bedeli 1 buçuk milyar TL olan eser ve hizmetlerinin toplu açılışını burada gerçekleştiriyoruz.

650 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Birazdan Başbakanlığım döneminden beri yapımını takip ettiğim Yarımca Limanı’nın da açılışını yapacağız. 650 milyon dolar değerinde olan bu liman, bölgemizi güçlendirecek ve firmalarımızın rekabet gücünü de kuvvetlendirecektir. Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bugünkü açılışlarımızın en büyük bölümünü büyükşehir belediyemizin yatırımları oluşturuyor. Büyükşehir belediyemiz toplamda 1 milyar 251 milyon TL’lik yatırımı tamamladı. İşte Kocaeli’nin farkı burada. Nerelerden nerelere geldik. Tüm bu yatırımları bugün resmen hizmete alıyoruz. Yatırım listesi oldukça uzun. Artık Kocaeli Büyükşehir’in Türkiye’de farklı bir yeri var. Sayın Başkana ve ekibine şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Şehir genelinde 2 milyon ağaç toprakla buluşturuldu. Ey geziciler, 12 tane

SİYASİ SAPKINLIK İÇİNDELER

Buralara kolay kolay gelmediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi ana muhalefetin başındaki şahıs, Türkiye’de başkanlık sistemiyle ilgili ‘kan dökülür’ diyor. Kardeşlerim bunlar siyasi sapkınlık içerisinde. Bunlar siyaseti bilmiyor. Bunlar siyaset cahili. Siyasi literatür cahili. Yani Amerika Başkanlık sistemine geçerken kan mı döktü? Güney Amerika’da başkanlık sistemine geçilirken kan mı döküldü? Bu kararı millet verir. Senin öyle bir kararın yok. Öyle bir gücün de yok. Halk eğer biz başkanlık sistemine geçiyoruz derse sen de kuzu kuzu takip edersin. 10 Ağustos’ta millete gittik. 14 parti bir araya geldiler. Bu kardeşiniz tek başına onların karşısına çıktı. Sizler de yüzde 52 ile bu kardeşinizi desteklediniz. Yarın olacak olan da budur. Kardeşlerim, biz kanı sadece Kızılay’a veririz” şeklinde konuştu.

- Kocaeli Koz, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/5795300/kilicdarogluna-kan-dokulur-tepkisi