Tahir Büyükakın; “Hiçbirinizin yüzünü kara çıkarmayacağım”

Geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki aday tanıtım töreninde ismi Kocaeli Büyükşehir Belediye adayı olarak açıklanan Doç. Dr. Tahir Büyükakın ziyaretlere devam ediyor. Büyükakın, AK Parti İzmit İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın’ın tüm Kocaelililer tarafından tanındığını belirten AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ayaz, “Bizim en büyük kazancımız birlik ve beraberliğimizdir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir dava partisiyiz. Bunun için gece gündüz demeden sahalardayız” dedi. AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Büyükakın ile ilçe ziyaretlerine başladıklarını açıklayan İl Başkanı Eryarsoy, İzmit İlçe Teşkilatının 2002’den bu yana üzerine düşeni yaptığını belirtti, “AK Parti ben değil, biz diyenlerin partisidir. Büyükşehir adaylarımız açıklandı. Cumhurbaşkanımız açıkladığı adaylarımız teşkilatlarımızla birlikte çalışmaya başladı” dedi.

İzmit İlçe Teşkilatının sıcak karşılamasından dolayı memnuniyetini dile getiren AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, cumartesi gününden bu yana kendisine yönelik pozitif enerjiden güç aldığını belirtti: “Hepinizi burada görmek çok güzel. Bunun için Allah’a şükrediyorum. Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kimse kıran kırana yarışmadı. Aramızda mücadele olmadı. Bu teşkilatlarda bu olmaz. Adaylığın açıklandığı günde, dün de bugünde yan yanayız” dedi.

Üniversite 15 yıl, 10 yıl belediyecilik, 1.5 yılda Valilik yaptığını hatırlatan Büyükakın şöyle konuştu: “Bu nedenle birkaç pencereden hayata bakmaya başladım. 1071 yılından buyana felaketler yaşadık. 15 Temmuz ve sonrasında yaşananlar 1071 yılında yaşananlar aynı zaman diliminde. Hak ve batıl mücadelesi veriyoruz. Şu anda bu kalenin temsilcisi Cumhurbaşkanımızdır. Bu kale yıkılırsa ümmet yıkılır. Biz bu mücadeleyi bırakmayız. Bizim taşıdığımız değerler var. Millete hizmet etmeyi en kutsal değer olarak biliyoruz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü bizim için kutsal bir mücadele. Allah yolunda mücadele etmek bizim vazifemiz. Makamımızın ne olduğunun önemi yok.”

Teşkilatlara ‘Hiçbirinizin yüzünü kara çıkarmayacağım’ sözünü veren AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Büyükakın, “Cumhurbaşkanımız 2-3 saat uyku ile ayakta kalıyor. Enerjisini yüreğinden alıyor. Bende bu enerji ile çalışacağım hiçbirinizin yüzünü kara çıkarmayacağım. Nihai hedefimiz davanın başarılı olması, ümmetin, ülkenin, devletin ayakta kalması; bu kalenin yıkılmamasıdır. Ben burada doğdum, burada büyüdüm. Sadece kendimizin değil, bütün çocukların huzurlu olması için çalışacağız. El birliği ile var gücümüzle, İslam ve insanlık için hak davamızın galip gelmesi için mücadele edeceğiz” dedi.

- Kocaeli Koz, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/5791329/tahir-buyukakin-hicbirinizin-yuzunu-kara-cikarmayacagim