Baroda avukat sayısı bin 318 oldu

Baro binasında düzenlenen yemin töreni ile beş stajyer avukat, yemin ederek avukatlık ruhsatını aldı. Böylece Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat sayısı bin 318 oldu.

Kocaeli Barosu konferans salonunda düzenlenen programda beş genç avukat Dilşer Baykal, Volkan Güner, Mustafa Gündüz, Hümeyra Nur Yavuz ve Halil İbrahim Ordukaya, Baro Başkanı Avukat Sertif Gökçe eşliğinde yemin ederek avukatlık ruhsatlarına kavuştu.

Törene Baro eski Başkanı Cumhur Arıkan, Baro yöneticileri ve stajyer avukatların yakınları katıldı. , Avukatlık ruhsatını alan beş stajyer avukatla birlikte Kocaeli Barosu’na kayıtlı avukat sayısı bin 318 oldu.

YAŞAM BİÇİMİ

Törende konuşan Baro Başkanı Sertif Gökçe, “Arkadaşlarımızın, avukatlık mesleğini demokrasi ve hukuk ilkelerine inanarak yapacaklarından eminim. Günümüzde yetersiz kalan hukuk sistemine rağmen avukatlık mesleği toplumun aydınlık ve en önde gelen mesleklerinden biri olduğunu bilerek bu işi yapacaklardır.

Avukatlık mesleği sadece bir meslek değil bir yaşam biçimidir. Bu arkadaşlarımızın hukuk için ellerinden geleni yapacaklarına eminim” açıklamasında bulundu. Gökçe’nin konuşmasının ardından beş stajyer avukat yemin ederek avukatlık sertifikalarını aldı.

- Kocaeli Koz, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/5774238/baroda-avukat-sayisi-bin-318-oldu