Ersin Alparslan’a mecliste acı veda!

İzmit Belediyesi’nin mayıs ayı toplantınsın ikinci oturumunda geçtiğimiz günlerde vefat eden AK Partili meclis üyesi Ersin Alparslan’a veda edildi. İzmit Belediye Başkanı Fatma kaplan Hürriyet’in başkanlığında toplanan mecliste 2021 yılı bütçe gelir ve gider kesin hesabı da okundu ve oy birliğiyle kabul edildi. Meclis salonunda geçtiğimiz hafta cumartesi günü geçirdiği ameliyat sonrası kalp krizi geçirip vefat eden AK Parti Meclis üyesi Ersin Alpaslan’ın masasına karanfiller bırakıldı. Meclise girişte Ersin Alpaslan’ın resminin bulunduğu yaka kartları tüm meclis üyelerine dağıtıldı. CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, AK Partili meclis üyelerine baş sağlığı dileklerinde bulundu. Alpaslan’ın hatırası için meclis toplantısının ikinci oturumunda koltuğu boş bırakıldı.

HÜRRİYET: ONU UNUTMAYACAĞIZ

Başkan Hürriyet yaptığı konuşmada “Çok kıymetli çalışma arkadaşımız Ersin Alpaslan’ı ne yazık ki kaybettik. Çok sevdiğim bir meclis üyemizdi. Çok üzüldüm. Hem AK Parti grubuna hem sevenlerine, ailesine bütün kente sabırlar diliyorum. Allah ailesine dayanma gücü versin. Onu unutmayacağız. Bu konuda gerçekten çok üzgünüm. Divanda çok güzel sohbetlerimiz olmuştu. Bıraktığı hoş sedayı da unutmayacağız. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Bütün meclisimize baş sağlığı diliyorum” dedi.

TUTUŞ: KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ ÇEKİYORUM

Hürriyet’in ardından söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş, “Bugün böyle bir meclis yapmayı hiçbirimiz hayal etmiyorduk. Çok kıymetli, sevdiğimiz küçük yaştan beri tanıdığım Ersin abimiz, güzel insan için rahmet dilemek için buraya çıktım. Allah kendisine rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Lafı uzattıkça konuşma güçlüğü çekiyorum. Allah ailesine, bizlere ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

“SON GÖRÜŞMEMİZ OLDU”

CHP Grup Başkan Vekili Necat Çakır ise “Bir hafta önce meclis üyelerimizle birlikte kendisini iş yerinde ziyaret ettik. Son görüşmemiz oldu maalesef. Çok değerli bir arkadaşımızdı gerçekten. Kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine, sevenlerine, yakınlarına sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olur inşallah. Meclis üyesi arkadaşlarıma da sabırlar diliyorum. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ TANIYORDUM”

Alparslan’ı çok yakından tanıdığını belirten MHP Meclis Üyesi Engin Duymaz, “Çocukluğumdan beri tanıyordum. Kendisini yakinen tanıdığım için çok üzgünüm. AK Parti ailesine, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah” diye konuştu.
Ersin Alpaslan’ın ani vefatının ardından İzmit Belediyesi’nde boş kalan meclis üyeliğine aday listesindeki sıraya göre bir isim gelecek.

EN FAZLA BÜTÇE İNSAN KAYNAKLARI VE EĞİTİME

Toplantının tek gündem maddesi olan İzmit Belediyesi’ne ait 2021 yılı kesin hesabının görüşüldüğü mecliste madde oy birliğiyle kabul edildi. 2021 yılı gelir bütçesinin 310 milyon TL olarak tahmin edildiği, gelir tahakkuk artığı 70 milyon 292 bin 594 TL 42 kuruş olduğu belirtildi. Toplam tahsil oranının yüzde 82,4 olduğu, gelir bütçesinde öngörülen 310 milyon TL’lik tahmin 349 milyon 421 bin 166 TL 14 kuruş tahakkuk olarak yüzde 113 oranında gerçekleştiği belirtildi. Gelir tahsilatının 338 milyon 697 bin 687 TL 36 kuruş olduğu, tahsilatın bütçeye oranının yüzde 109,26 olduğu duyuruldu. 2021 yılının giderlerinin 309 milyon 919 bin 35 TL 96 kuruş olduğu belirtilirken en fazla bütçenin kurum bazında 87 milyon 622 bin 511 TL 97 kuruş ile insan kaynakları ve eğitim müdürlüğüne harcandığı belirtildi.

- Kocaeli Koz, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelikoz.com/haber/10350869/ersin-alparslana-mecliste-aci-veda