banner383

Yelkenler bu kez 23 Nisan için açıldı... İzmit Yelken Kulübü fırtına gibi esti

banner301

Yelken Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği’nin öncülüğünde, Yarımca Yelken Kulübü ev sahipliğinde 21-22 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kupası Yarışları’nda  genç  yelkenciler kıyasıya mücadele etti.

Yelkenler bu kez 23 Nisan için açıldı... İzmit Yelken Kulübü fırtına gibi esti
22 Nisan 2019 Pazartesi 00:15

banner32
banner313

Yarımca Sahili’nde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kupası Yarışları’na katılan sporcular birbirinden renkli ve eğlenceli görüntülere sahnelere yer verirken, yarış sonunda dereceye giren başarılı sporcular da ödüllendirildi.

SPOR KAZASI GEÇİRDİ AMA YARIŞI BIRAKMADI
 Ayrıca bumba çarparak geçirdiği ufak bir kazayla kaşı açılan İzmit Yelken Kulübü sporcularından Nartan Büyüközden’ in karaya gelerek, sağlık ekipleri tarafından tedavi edildikten sonra da yarışa kaldığı yerden devam etmesi ise herkes tarafından takdir topladı.

İZMİT YELKEN KULÜBÜ YİNE MADALYALARI TOPLADI
Optimist ve Lazer kategorilerinde yapılan yarışlarda İzmit Yelken Kulübü sporcuları açık ara ile  madalyaları toplarken, takımın antrenörleri Muhammet Celep, Furkan Yağmur’un yarışmalara hazırladığı İzmit Yelken Kulübü takımı toplamda 9 madalya alarak, üstün başarısını bir kez daha gösterdi.  

SPORCULARIMA GÜVENİYORUM
Yarışma sonunda kısa bir açıklamada bulunan İzmit Yelken Kulübü Başkanı Güven Bozdoğ, "Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği,  dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olan böyle güzel bir günde, bugünün küçükleri, yarının büyükleri olacak sporcuların madalyaları toplaması bizleri gururlandırdı. Önümüzdeki Türkiye Şampiyonası Yarışları’nda da sporcularıma güveniyorum. Bu yarışlarda da başarılı olarak bu yıl mutlaka takımdan milli sporcu çıkartarak, ilimizi başarı ile temsil edecekler” dedi. 

 İzmit Yelken Kulübü Başkanı Güven Bozdağ, Viskomodor Ozan Demırdalmış ve sporcu aileleri ise sporcuların başarılarını doyasıya kutladı.      

               
Optimist Kızlarda madalyalara ambargo koyan  İzmit Yelken Kulübü’nün Deniz Kızları şöyle sıralandı:
1.Duru Demirdalmış 
2.Ela Tırpancı      
3.Özge Kodal                       

Optimist genelde ise,    
1.Izmit Yelken Kulübü - Duru Demirdalmış     
2.Sisecam Çayırova Yelken Kulübü- Alperen Agma     
 3.Izmit Yelken Kulübü-  Ela Tırpancı   
4.Izmit Yelken Kulübü - Özge Kodal    
5.Sişecam Çayırova Yelken Kulübü  - Defne Uçal  madalyaları toplarken,

Optimist Junior genel  kategorisinde,    
1.Sisecam Çayırova Yelken Kulübü - Alperen Agma 
2.Izmit Yelken Kulübü - Ela Tırpancı    
3.Izmit Yelken Kulübü - Demir Özbal 
4.Sisecam Çayırova Yelken Kulübü - Katre Bennu Köşker                                                                                
5.Korfez Yarımca Yelken Kulübü - Sertaç Akça  

 Optimist Junior Kizlar Kategorisinde,       
1.Izmit Yelken Kulübü - Ela Tırpancı   
2.Sisecam Çayırova Yelken Kulübü - Katre Bennu Köşker
3.Sisecam Çayırova Yelken Kulübü - Benan  Melis  Köşker

Lazer Genel Kategorisinde,             
1.Derince Yelken Kulübü  - Emre Yılmaz
2.Korfez Yarımca Yelken Kulübü-  Ganican Akalp 
3.Golcuk Yelken Kulübü - Arda Toksoy madalya alan diğer sporcular oldu.
 

banner31

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.