banner642
banner613
banner559

Hodri Meydan'dan 13 maddelik manifesto! "Bu duruma bir daha asla müsaade edilmeyecektir"

banner418

Hodrimeydan Taraftarlar Derneği, İstişare Kurulu Toplantısı'nda aldığı kararla 13 maddelik manifesto yayımladı

banner482
Hodri Meydan'dan 13 maddelik manifesto! "Bu duruma bir daha asla müsaade edilmeyecektir"
22 Kasım 2020 Pazar 21:57

banner535

Hodrimeydan Taraftarlar Derneği İstişare Kurulu Toplantısı'nda 13 maddelik manifesto yazıldı. 17 kişiden meydana gelen İstişare Kurulu Toplantısı saat 1:30'da başlayarak 16:30'da sona erdi. 3 Saat süren toplantıda 13 maddelik manifestonun kararını alan İstişare Kurulu üyeleri bu manifestoyu yayımlayarak Kocaelispor Kulübü Yönetimi eleştirildi.

Toplantıda alınan kararla birlikte yayımlanan manifesto şu şekilde;

"Hodri Meydan Taraftarlar Derneği yüksek istişare kurulunun oluşturulmasında ki amaç, Kocaelispor camiasının ve kulübünün menfaatlerinin gözetilmesidir. Bizlerin tek ve yegane amacı, olası yanlışların yapılmasını engellemek, bu yanlışların karşısında olmak ve Kocaelispor yararına fikirlerimizi beyan etmektir.
22.11.2020 tarihinde Hodri Meydan yüksek istişare kurulu olarak ilk toplantımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu toplantıda ortak akıl birliği ile tespit ettiğimiz eksiklikleri kamuoyu ile paylaşarak bu konularda fikir beyan etme gereği hissetmekteyiz. Bu yazılı metinde, içinde bulunduğumuz kaotik ortamdan camia olarak çıkmamızı sağlayabilecek önermelerimiz olacaktır. Öncelikle mevcut Kocaelispor Kulübü yönetim kurulunun camiaya vermiş olduğu fotoğraf herkesin gördüğü üzere çokta sağlıklı değildir. *Yönetim kurullarının ortak ve tek amacı, birlikte kararlar alıp onaylamak ve bu kararlar doğrultusunda hareket etmektir." KOCAELİSPOR KULÜBÜ yönetim kurulunu da bu doğrultuda çalışmaya davet ediyoruz. Bizler Hodri Meydan yüksek istişare kurulu olarak yönetim ve futbolcu grubunda görmüş olduğumuz eksiklikleri ve yanlışları aşağıda ki metinde belirtmekteyiz.
1.Yönetim/futbolcu ilişkisinin zayıf olduğu ve takım bütünlüğünün sağlanamadiği
2.Futbol şubenin gerektiği gibi profesyonelce yönetilmediği, bu yapının yeniden gözden geçirilmesi gerektiği
3.Yapılan transferlerde menajer etkisinin çok fazla olduğu ve bunun yerine futbolcu izleme komitesinin kulübe monte edilmesi gerektiği
4.Mevcut futbolcu grubu ile yeni transferler arasındaki ücret dengesizliğinin varlığı
5.Futbolcu grubu ile yönetim arasındaki bağı güçlendirecek bir kişinin olmadığı

6.Son 2 yıldır altyapıya gerekli önemin verilmediği, hali hazırda ki yapının bozulması ve buna rağmen hala gerekli bir aksiyon alınmadığı
7. Bazı durumlarda tüzüğe aykırı uygulamalarda bulunulduğu (örneğin başkan vekili durumu), tüzük dışı yapılan uygulamaların bulunduğu, "bu duruma bir daha asla müsaade edilmeyecektir.”
8.Taraftarın içinde bulunduğumuz duruma tepki göstermesi normaldir, fakat yönetim kurulu üyelerinin son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız isyan durumu normalin dışındadır. Yönetim kurulu, bütünlüğü sağlamak ve verimliliği arttırmakla mükelleftir.
9.Mali tablolar ile alakalı devlet ve sgk borçları hakkında sağlıklı bir bilginin olmadığı

10. Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Tahir BÜYÜKAKIN'ında KOCAELİSPOR KULÜBÜ yönetiminden isteği olan, mali ve idare konularda belirli periyotlarla kamuoyuna bilgi paylaşımının yapılmadığı, şeffaflığın hayata geçirilmediği
11.Geçmiş yıllarda ve şimdi ki dönem yönetiminin de gündeminde olan tesisleşme adına hiç bir adımın hala atılmadığı
12. KOCAELİSPOR KULÜBÜ Derneği'nin mevcut tüzüğünün revize edilmesi ve bazı açık noktaların tüzük tadilatı ile güncellenmesi gerekmektedir. Bunun için tüzük tadilatı adına uygun bir zamanda kongre tarihi belirlenmesi
13.Yıllardır aktif olarak faaliyette bulunmayan yüksek divan kurulunun yeniden faaliyete geçirilmesi

Geçen sezondan bu yana, camianın beklentilerini karşılayamayan bir yönetim kurulu anlayışı görmekteyiz.Yapılan transferlerin kendilerinden beklenen futbolu sergileyememesi ve takımdaşlığın olmayışı biz taraftarlar nezdinde açıkça görülmektedir. KOCAELİSPOR KULÜBÜ yönetim kurulunun acil olarak bu durumla alakalı gerekli aksiyonları almasını talep ediyoruz, bizler de bundan sonra ki süreçte bu konuların takipçisi olacağız. Önümüzde ki periyotta bu konular ile ilgili gelişmelerin görülmemesi ve gerekli aksiyonların alınmaması durumunda Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak gereken ne ise yapmaktan çekinmeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız"

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.