banner451
banner421

Encümende Kocaelispor’a ücretsiz tahsis

banner418

İzmit Belediyesi Encümeni’nde görüşülen Alikahya Fatih Mahallesi açık spor tesisinin Kocaelispor Kulübü’ne ücretsiz tahsis edilmesi için kira sözleşmesi feshedildi

Encümende Kocaelispor’a ücretsiz tahsis
31 Temmuz 2019 Çarşamba 12:07

banner32

Cem Güler başkanlığında toplanan İzmit Belediye encümende İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün evrakları karara bağlandı.

KAMULAŞTIRMA GERİ ÇEKİLDİ

Dağköy Mahallesi’nde Hace Sarı’ya ait 104 ada 4 nolu parselin ifrazı onaylandı. Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün dört gündem maddesi ise şöyle: Yenidoğan Mahallesi 3923 ada 2-6 ve 8 nolu parsellerin ve üzerindeki yapılan kamulaştırma kararının iptaline karar verildi. Söz konusu maddede parsel malikleriyle uzlaşma sağlanmadığı için uzlaşma davası açılmıştı. Kocaeli 2. İdare mahkemesinin kararına göre yapıların tehlike arz ettiğinden kamulaştırmaya uygun olmadığı tespit edildi. 

KESİLECEK 7 AĞACA 5 BİN TL

Şirintepe Mahallesi Kocatepe Sokak 3547 ada 4 nolu parsel yolda kalan ağaçların (3) kaldırılması gerekirken Fen İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü’nün yaptığı kontrollerde parsel maliklerinin adlarına ödemenin (2 Bin 712 TL’lik ağaç) yapılması kararlaştırıldı. Kaboğlu Mahallesi Kafkas Sokak’ta da açılacak imar yolu sebebiyle yol üzerinde kalan 4 ağacın bedelinin (2 Bin 213 TL) parsel hissedarlarına hisseleri bedelince ödenmesi kararlaştırıldı. Alikahya Fatih Mahallesi Horasan Caddesi 4832 ada 5 nolu parseldeki açık spor tesisinin Kocaelispor Kulübü’ne ücretsiz tahsis edilmesi kapsamında kira sözleşmesi feshedildi.

ALKOL SATIŞI YAPAN 2 YERE 3 BİN 644 TL PARAA CEZASI

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün yaptığı denetimler kapsamında Mehmet Ali Paşa Mahallesi Ceylanlı Sokak no 19 adresinde büyükbaş hayvan besleyen Hüseyin Güler’in çevresini rahatsız ettiği tespit edildi. Güler’e 350 TL para cezası verildi.  Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün encümende karara bağlanan evrakları ise şöyle: Polis tutanaklarına göre Tepecik Mahallesi acısı Sokak’ta bulunan Talpa Kültür Sanat Kafe unvanlı işyerine yapılan denetim alkollü içecek sunumu yapıldığı gerekçesiyle Bin 822 TL para cezası verildi. Çukurbağ Mahallesi Yusuf Şen Sokak’ta bulunan (Akça Cami’nin arka tarafı) Dostlar Kıraathanesi unvanlı işyerine alkollü içecek satışı yapıldığı gerekçesiyle Bin 822 TL para cezası verildi.

KAÇAK YAPILARA GEÇİT YOK

Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün encümene sunduğu evraklarda Alikahya Atatürk Mahallesi Sandal Sokak No 3 132 ada 8 nolu parseldeki kaçak yapının yıkımına karar verildi. Kadıköy Mahallesi Atatürk Bulvarı no 98 adresinde Erhan Oğuz tarafından yapılan proje dışı imalata Bin 162 TL para cezası verildi. Karadenizliler Mahallesi 184 ada 9 nolu parseldeki kaçak inşaata Bin 718 TL para cezası verildi. Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda Sıracettin İbrahim Ağaoğlu tarafından yapılan kaçak inşaata yapı kayıt belgesi alınması sebebiyle mühür ve para cezasının iptaline karar verildi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.