banner270
banner230

Ünlü: Teröristlerin kökünü kazıyacağız

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü gerçekleştirdiği haftalık basın açıklaması ile ülke ve kent gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ünlü: Teröristlerin kökünü kazıyacağız
25 Ocak 2018 Perşembe 14:49

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında gerçekleştirdiği basın açıklaması ile ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. Kent gündemi dair konuşan Ünlü, “Kocaeli’nin çözüme muhtaç problemi çok. Bu problemler bütüncül bir anlayışla ele alınmalı. Noktasal tartışmalarla şehrimizin problemlerini çözemeyiz” ifadelerini kullandı. 
 

MESELE ÜLKE BEKASIDIR 
Haftalık basın açıklamasında konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de gerçekleştirdiği operasyonu Millet olma şuurumuzun ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha bizlere göstermiştir. Biz bunu sokakta çok daha iyi görmekteyiz. İşte bu yüzden. işte bugünler için MHP ve Sayın Genel Başkanımız sen ben meselelerini bir kenara koymuş ve biz de onun arkasından yürümüşüzdür. Önümüzdeki süreç bizler için siyasi bir süreç değildir. Mesele Ülkenin bekasıdır. Bizden beklenen bu sürece katkı vermemizdir. Meseleye buradan bakıldığında, bizim kent içinde Türkiye'ye model olan il başkanları masasına ne kadar önem verdiğimizin gerekçeleri şimdi daha iyi idrak edilebilir diye düşünüyorum” dedi. 
 

MESELE ÇOK BASİT
“Türkiye güçlü bir ülkedir. Kocaeli’nde Türkiye’nin en dinamik en üretken şehridir” diyen Ünlü “ Ekonomik açıdan baktığımızda Kocaeli Türkiye’dir. Sosyolojik açıdan baktığımızda da Kocaeli Türkiye’dir. Bu sebeple biz MHP Kocaeli teşkilatı olarak Kocaeli’nin her karışına çalışmalarımızı kesintiye uğratmadan sürdürmekteyiz. Bazıları biraz önce bahsettiğim Ülkenin Bekası ile ilgili duruşumuzu anlayamıyor ya da anlamak istemiyor. MHP yeri geldiğinde en sesini değil sözünü yükselterek en güçlü muhalefeti yapar. Geçmiş bunun ispatıdır. Evet, MHP yeri geldiğinde de en güçlü desteği verir. Yaşadığımız bugünler bunun ispatıdır. Özetle MHP yanlışa dur der. İyi olana destek verir. Mesele bu kadar basittir” ifadelerini kullandı.
 

OPERASYONLARA DESTEK VERECEĞİZ
“Ve tüm bunları kendi bağımsız ve müstakil iradesiyle yapar” diyerek sözlerine devam eden Ünlü “Siyaseten rakamsal kaygılar gözetmez, denge gözetmez. MHP için tek kriter ülkenin bekasıdır, aziz Türk Milletinin çıkarlarıdır. İşte bu yüzen Milliyetçi Hareket 48 yıldır Aziz Türk Milletinin teminatı olarak dimdik ayaktadır. Namaz vaktinde, secde halinde olan cemaatle dolu bir camiye roket atılması nasıl bir aşağılık sürüsü ile karşı karşıya olduğumuzu Bir kez daha göstermiştir. İşte bu yüzden tüm benliğimizle, maddi manevi her şeyimizle, en önemlisi dualarımızla son terörist yok olana kadar yapılan operasyonlara destek olacağız” dedi. 
 

BİR HAKSIZLIK SÖZ KONUSU MU?
Kent gündemine dair de açıklamalarda bulunan Ünlü “Bugünlerde imar mevzuları çok tartışılıyor. Biz de yakından takip ediyoruz. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu meselelerin açıklıkla tartışılması kent demokrasimiz açısından güzeldir. Bizim burada kriterlerimiz bellidir. Nedir bu kriterler, birincisi etik olup olmadığıdır. Yani bir haksızlık söz konusu mu? Önce buna bakarız ikincisi; kentin gelişimine bir katkı veriyor mu? Bu da önemlidir. Şehircilik bir uzmanlık işidir, belediyecilikte siyasi bir alan olduğu gibi teknik bir iştir. Biz de bu konuyu uzmanlarımızla görüştük kendilerine danıştık” dedi. 
 

KOCAELİ’NİN PROBLEMİ ÇOK
Ünlü sözlerini “Bizim çıkardığımız sonuç Kocaeli’nin çözüme muhtaç problemi çok. Bu problemler bütüncül bir anlayışla ele alınmalı. Noktasal tartışmalarla şehrimizin problemlerini çözemeyiz. Kat yüksekliği, emsal, hassas konular. Çünkü bu konular içine hak barındırır. Tabii ki bu şehrin tamamını 3-4 katla imar etmemiz mümkün değildir. Nerede ne yapılacağına adalet gözetilerek ehil kişilerle karar verilmelidir. Bu konularda Kentsel Tasarımcı Talha Kös bizim itibar ettiğimiz ve danıştığımız arkadaşlarımızdan biridir” şeklinde sonlandırdı.
Ahmet YEŞİLMEN
 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.