banner292
banner302

“Umuttepe’den yeni bir Dilovası çıkartılmasına karşıyız”

banner301

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. İzmit’e yapılması planlanan Çöp Fabrikasıyla ilgili konuşan Çelik, “Umuttepe’den yeni bir Dilovası çıkartılmak istenmesine müsaade edemeyiz” dedi

“Umuttepe’den yeni bir Dilovası çıkartılmasına karşıyız”
29 Mart 2018 Perşembe 11:32

banner32

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik il binasında yaptığı haftalık olağan basın toplantısında kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, İzmit’e yapılması planlanan Çöp Fabrikasıyla ilgili olarak, “Bizler elbette ki kentsel atıklar için yapılacak tesise karşı değiliz. Ne var ki yapılacak yer ile ilgili hassasiyetimiz var. Umuttepe’den yeni bir Dilovası çıkartılmak istenmesine müsaade edemeyiz. Yapılmak istenen bu fabrika ile ilgili, ehil olan isimlere müracaat edilmiş midir? Mesela kentin tek bilim kurulu olan Kocaeli Üniversitesinden bir rapor istenmiş midir? Yetkililer Umuttepe’ye çöp fabrikası açma kararını nasıl almıştır” dedi. Çelik’in açıklamasına İl Başkan Yardımcısı Ali Atmaca da katılım sağladı.
 

KARAR NASIL ALINMIŞTIR
Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, “Bildiğiniz gibi bu şehrin akciğerleri konumunda olan Umuttepe’ye çöp yakma fabrikası yapılmak isteniyor. Umuttepe’ye açılmak istenen bu fabrika hiç şüphesiz etrafa zehir saçacaktır. Fabrikaların en yoğun bulunduğu Dilovası ilçemizdeki durum ortadadır. Bu İlçede yaşayan kardeşlerimiz nefes bile alamadıklarını, kanser gibi ölümle sonuçlanan vakaların arttığını ifade etmektedirler. Bizler elbette ki kentsel atıklar için yapılacak tesise karşı değiliz. Ne var ki yapılacak yer ile ilgili hassasiyetimiz var. Umuttepe’den yeni bir Dilovası çıkartılmak istenmesine müsaade edemeyiz. Yapılmak istenen bu fabrika ile ilgili, ehil olan isimlere müracaat edilmiş midir? Mesela kentin tek bilim kurulu olan Kocaeli Üniversitesinden bir rapor istenmiş midir? Yetkililer Umuttepe’ye çöp fabrikası açma kararını nasıl almıştır” ifadelerini kullandı.
 

SONUÇ ALMAYA ÇALIŞMALIDIR
Biliyoruz ki üniversitenin çevre mühendisliği bölümü, halk sağlığı bölümü var diyerek sözlerine devam eden Çelik, “Bu bölümlerin öğretim üyeleri, hocaları da var. Bu hocalara şimdi müracaat edilmeyecek de, ne zaman müracaat edilecek? Bu hocalar şimdi konuşmayacaklar da ne zaman konuşacaklar? Üniversite şu anda neyle meşgul? Bu şehrin katkı sunabilecek insanlarının katkıları alınmadan yapılan çalışmayı ben böyle uygun gördüm diyerek dikta ettirmeye çalışmak doğru değildir. Erdemli bir yönetim; şehrin katkı sunabilecek değerlerini, uzmanlarını, ilgililerini siyasi düşüncesi ne olursa olsun bir araya getirerek sonuç almaya çalışmalıdır” cümlelerini kullandı.

HERKES SUSSA, BİZ SUSMAYACAĞIZ!
Çelik açıklamasının devamında, “Ben; “Acaba başıma bir iş gelir mi?” diye kapalı kapılar ardında sessiz sessiz konuşan, fısıldaşan endişe içerisindeki hocalarıma buradan seslenmek istiyorum, Korkmayın! Vicdanınızın sesine kulak verin ve konuşun. Yapılması planlanan fabrikanın hem çevreye hem de insan sağlığına vereceği zararı dillendirin.. Bilginizi ekmeğini yediğiniz kentten esirgemeyin, bize ulaşın. Allah’ın izniyle biz dillendiririz. Milli Görüş 40 yıllık duruşuyla zulme ve zalime boyun eğmemiş; her daim hakikati haykırmaya devam etmiştir. Bu duruştan da hiçbir zaman taviz vermeyecektir” ifadelerini kullandı.
 

BAKANLAR KÖR OLSA BİZ GÖRECEĞİZ
Büyükşehir’in tramvaydaki hatalarını burada da tekrar etmesi, şehrin gelecek yıllarına ihanettir diyen Çelik, “Biz bu ihanete asla izin vermeyeceğiz. Koltuk derdindeki liyakatsiz belediye bürokratlarının hesapsızlıklarına, rantiyenin bencilliğine, kariyer derdindeki akademisyenlerin suskunluklarına bu şehrin hayatını kurban ettirmeyeceğiz. Dilovası’nda “Anne sütünde ağır metal var. Yeni doğan bebeklerde kanser vakaları görülüyor.” diyen akademisyenleri KHK’lar ile ihraç ettiniz. Reisçilik oynamak için kimseye danışmadan yanlış projeleri millete dayattınız. İsrafınızı yeni israflarla örtmeye çalıştınız. Artık deniz bitti. Mızrak çuvala sığmıyor. Herkes sussa biz susmayacağız. Tüm bakanlar kör olsa biz gören olacağız” dedi.

KARAOSMANOĞLU SON 9 AYINDA BİR İŞ YAPSIN!
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile ilgili eleştirilerde bulunan Çelik, “Umuttepe’ye teleferik ile ulaşım için proje çalışması yapsın. Çöp fabrikası kurmak istediği yeri, 500 bin insanımızın nefes alacağı o güzelim ormanı mesire alanı projesine dönüştürmesini tavsiye ediyoruz. Zemin olacak alanda çocuklarımızla bol oksijenli piknik yapalım. Sağlıklı yaşayacağımız alanları imar etmiş oluruz” şeklinde konuştu.

KONGRELER KOCAELİ’YE SAADET GETİRECEK
Çelik açıklamasını, “Saadet Partisinin Kocaeli İl Teşkilatı olarak yeni bir sürece dahil olduk. İlçe kongrelerimizle gücümüze güç katıyor ve seçimlere son sürat hazırlanıyoruz. 1 Nisan Pazar günü de Karamürsel ilçemizin kongresini icra edeceğiz. Bu kongreler Kocaeli’ye Saadet getirecek ve halkımızın özlenen Saadet’li günlere kavuşmasına vesile olacaktır. Biz bu kentin sorunlarını ve o sorunlara uygulanacak çözümleri biliyoruz. Bilmekle de kalmıyor dillendiriyoruz. Kocaeli’de yaşayan insanlar “Saadet Partisi bu şehrin ana muhalefet partisidir.” diyor. Bu şehrin insanının duymak istediği sözü biz söylüyoruz. Şunu kesin olarak ifade ediyorum ki partimize katılan insanlar adeta bir çığ gibi büyümekte, teşkilatlarımızı saran heyecan, geleceğe dair umut olmaktadır. Artan zulümlerin karşısında partimiz sığınılacak liman vazifesi görmektedir. İnşallah yakın zamanda hak ettiğimiz neticeyi elde edecek ve anahtarları teslim alacağız. O zaman haykıracak ve diyeceğiz ki: “Artık kandırmaya ve kandırılmaya son! Emanetin gerçek sahipleri olarak verdiğimiz sözü tutuyoruz. Buyrun başlıyoruz” cümleleriyle sonlandırdı. Ahmet YEŞİLMEN
 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İzmitli 1 - 1 yıl önce
Maalesef Kocaeli artık gözden çıkarılmış bir bölge Kocaeli'yi yönetenlerin hiç biri Kocaeli doğumlu değil,evleri,köyleri bile burada değil...
Zaten rant,para,yağmacılık vb. çıkar sağlamak,maddiyat için Kocaeli'ye gelmişler!..
Kocaeli Milletvekillerinden sadece 2 tanesi Kocaeli'nin Evladı biri iktidar partisinden (Zeki AYGÜN),diğeri Ana muhalefet partisinden Ana muhalefet partili milletvekili Ufacık Körfeze yapılan limanlar,tersanelerle ve zehirli atıklarla ilgili mücadele verip önergeler vermektedir (Haydar AKAR)...
Fakat iktidar için çevrenin hiç bir önemi yok;İstanbul Fatih Ormanlarına Ali AĞAOĞLU'na gökdelenleri diktirdiler,birde Çılgın Proje Kanal İstanbul Türkiye'nin ve İstanbul'un sonu olacak!..Bunların derdi İstanbul'u kurtarmak falan değil!
Yerel seçimlerde İkdidar partisi AKP Belediye Başkan Adayları Kocaeli Turizm,Sağlık ve Kültür kenti olacak diye Oy toplamak için vaatlerde bulunmuşlardı...Bugün durum tam tersi oldu!
Evet Kocaeli Kanser bölgesi artık!..
Avatar
İzmitli 2 - 1 yıl önce
Kocaeli'nin Evlatları Bölgenizdeki Köylerinize sahip çıkınız bu Dede yadigarı Köyler sizlerin kurtuluşu olacak,Köylerinizin yağmalanmasına kan emici rantçılara yem olmasına müsaade etmeyiniz.
EVSEL ÇÖP FABRİKASI YAPIMI İÇİN
En uygun yer;Dilovasında hazırda var olan kayalık verimsiz arazide İZAYDAŞ'ın Siyasi kararla kapatılan Çöp Depo Alanı Evsel Çöp Fabrikası için en uygun bölge...
Türkiye'nin en büyük sorunlarından biride göçün önlenmemesi,her bölge yerinde kalkınmalı,herkes yerinde doymalı...
Batı bölgeleri şişti yanardağ gibi patlamaya hazır artık!..İstanbul’a 10.köprüyüde yapsanız bu çözüm değil!Eşit kalkınma olmalı.
İktidar partisi seçimlerde doğu bölgelerimizde mega kentler yapacaklarını vaat etmişlerdi hani herkes yerinde doyacaktı!
Ülkenin başına yabancı göçmenler sorunuda örüldü bu yabancı göçmenler neden alınıyor?Sınırda güvenli bölgelerde yerleştirilsinler ülke sınırları içine almasınlar.
Avatar
İzmitli - 1 yıl önce
EVSEL ÇÖP FABRİKASI YAPIMI İÇİN
En uygun yer;Dilovasında hazırda var olan kayalık verimsiz arazide İZAYDAŞ'ın Siyasi kararla kapatılan Çöp Depo Alanı Evsel Çöp Fabrikası için en uygun bölge...
Avatar
Mehmet akbaş. - 1 yıl önce
İzaydaş ın bulunduğu bölge izmit in en hakim bölgesi oldu ,artık oraya tesis yapmak uygun olmaz sanırım ,daha yukarılara çok rüzgar alan bölgelerde yapılmasında sakınca yoktur,saygılarımla.