banner341

Seçim Kurulu'ndan Faruk Bostan'a kesin veto!

CHP İzmit Belediye Meclis üyesi aday listesinde ikinci sıradan yazılan İşadamı Faruk Bostan, seçim kurulundan veto yemişti ve itiraz edilmişti. Bostan için kesin veto kararı çıktı

Seçim Kurulu'ndan Faruk Bostan'a kesin veto!
03 Mart 2019 Pazar 17:11

banner313

Millet İttifakı kapsamında İYİ Parti’den CHP İzmit Belediye Meclis üyesi adayı olarak yazılan ancak aldığı ceza nedeniyle veto yiyen Faruk Bostan’ın itirazı sonuçlandı.

Bostan sonucu şu ifadelerle duyurdu:

“19 Şubat 2018 günü Millet İttifakı olarak CHP'den İzmit Belediyesi 2. Sıra Meclis Üyesi olarak adaylığımın ilan edilmesi ile başlayan süreçte bugün itibari ile sona geldik. AKP'nin İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın şikayeti üzerine aldığım 14 ay ceza nedeniyle meclis üyesi adaylığım seçim kurulu tarafından veto edildi.


BU CEZA NEYDİ?
2010 - 2018 yılları arası başta evim olmak üzere 6 ayrı işyerim çeşitli sebeplerle Nevzat Doğan yönetimindeki İzmit Belediyesince yıkılmıştır. İşyerim 7. sefer yıkılırken "FETÖCÜLERLE ORTAK OLSAYDIM YIKILMAZDI" sözümü bir gazete haberinden okuyan Nevzat Doğan benden şikayetçi olmuş ve mahkeme alelacele bir karar vererek 14 ay ceza vermişti. Bendeniz bu cezayı içinde bulunduğumuz BEKA SORUNU ortamında Fetö ile mücadeleye Cumhurbaşkanının Fetö'ye karşı seferberlik çağrısına uymuş olmanın bir nişanesi ülkemizdeki Fetö ve tehlikesine işaret etmemin de bir delili olarak görüp bana verilmiş BİR MADALYA olarak değerlendirirken kararda aslında siyasi haklarımın da elimden alındığını fark edemedim.


“MAĞDURLARIN SESİ OLMAK İÇİN”
Özellikle İzmit'te Veli Ahmet ve Hacı Hızır Mahallerinde ortaya çıkan ve AKP'nin müteahhit siyasilerinin de birbirine girdiği kentsel dönüşüm sürecinin başladığı ve bütün şehre yayılacağı bu dönemde iktidar belediyelerinin nasıl haksız, hukuksuz, rant amaçlı, zalimce halkın mülkünü kamulaştırdıklarını ve bu mülklere yandaşlara rant getirici binalar yapıldığını BİZZAT YAŞAMIŞ VE GÖRMÜŞ KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURU OLARAK tüm mağdurların sesi olmak için İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediyelerinde meclis üyesi olmak amacıyla İYİ PARTİ KONTENJANINDAN Millet İttifakı 2. sıra adayı olarak yola çıktım.


“FARUK BOSTAN’DAN KORKUYORLAR”
Kamuoyu yaklaşık 8 yıldır her türlü bedeli ödemeyi göze alarak, ödeyerek ve cesaretle, dik duruştan taviz vermeyerek Nevzat Doğan ve İbrahim Karaosmanoğlu'nun bu haksızlıklarına karşı nasıl mücadele verdiğimi bildiğinden şahsımın meclis üyesi olmasının da önemini çok iyi görmüş ve partili partisiz, taraflı tarafsız herkes adaylığımı hem sürpriz hem de çok önemli bulmuştur. İstedim ki benim bile evimi, işyerlerimi yıkacak kadar pervasızlaşan bu yöneticiler garip, mazlum halka da aynı muameleyi yapamasınlar, köpeksiz köyde değneksiz gezemesinler. İstedim ki onların tüm mağduriyetlerini hem İzmit hem Kocaeli Büyükşehir Belediye meclislerinde haykırayım. Ben bunu istedim ama 8 yıldır kendilerine kök söktürdüğüm idareciler de biliyorlardı ki esnaf olarak kendilerini bu kadar zorlayan Faruk Bostan meclis üyesi olarak duman eder.


İMKAN TANIMADILAR
O nedenle inanıyorum tamamen siyasi kaygılarla ve baskılarla, mahkemelere de, seçim kurullarına da tesir edilerek adaylığım engellenmiştir. Faruk Bostan'ın olduğu mecliste gönül, samimiyet, tevazu perdesi altında rant düzeni çalıştırılamayacak, katakulli yapılamayacak, garibanlara zulüm yapılamayacaktı. Anayasa Mahkemesi daha yeni İstinaf Mahkemesi kararlarının kesin olmayıp yargı yolunun açık olduğuna hükmetmiş, Anayasa Mahkemesi kararları herkes için bağlayıcı olması gereken kararlar olduğu halde... Bendeniz infazı devam eden, dolayısı ile halen mağduru olduğum mahkeme kararını temyiz ettiğim halde gerek istinaf mahkemesi gerek Kocaeli mahkemesi lehime uygulanması gereken Anayasa Mahkemesi kararını uygulamayarak... Seçim kurulları ve YSK da onca detaylı izahlarla ifade ettiğim haklılığımı hiçbir izah yapmadan reddederek bu seçim gerek İzmit gerek de Büyükşehir Belediyesi meclisinde üye olmama imkan tanımadılar. Yine inanıyorum ki gerek adli yargı gerek de seçim kurulları red ve veto kararlarından dolayı kendileri de vicdanen rahat değillerdir.

Ayrıca hukuki mücadelemin devam edeceğini ve bana verilen 14 ay hapis cezası için istinaf mahkemesinin yargıtay'a sevk kararına uyarak Yargıtay'a da başvurduğumu kamuoyuna arzederim. Millet İttifakı 2. sıra adaylığımın ortaya çıkması ile gördüm ki İzmit halkı AKP belediyeciliğinin rant, hukuksuzluk, tahakküm, yıldırma ve zulüm anlayışından bıkmış ve sığınacak bir liman arıyor. Toplum derdini anlatacağı bir kişi, makam, merci arıyor.


İKTİDARA ÇATTI
Şehri yönetenler milyonluk makam araçları ile saltanat sürer, milyonluk evlerde konfor içinde yaşar, her türlü israf ve savurganlık ile para babaları ve şaibeli işlerle vakit geçirirken bu kentin öz evlatları inim inim inletilmektedir. Kendisi milletvekili iken İsrailli parlamenterlerle dostluk grubu yesi olan acımasız, merhametsiz, kindar Nevzat Doğan koltuğunu yine kendisi gibi İsrailli parlamenterlerle dost olan Sibel Gönül'e bırakmak istiyor.


ŞANBAZ YILDIZ’A TEŞEKKÜR
Endişe ediyorum ki dün nasıl Filistinlilere yapılan muameleyi bize reva gördülerse yarın da AKP'nin kazanması durumunda aynı muamelenin devam edeceği endişesi herkeste var. O yüzden adaylığım seçimi dahi etkileyecek derecede önemli idi. Bu kent nefes almak istiyor. Bunu da açıkça gördüm.  Bana Millet İttifakı 2. sıra adaylığı imkanı vererek şereflendiren ve bu hakikatleri görme imkanı veren İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yildiz ' a özel olarak teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca destek veren tüm hemşehrilerime, eş, dost ve akrabalarıma, Kocaeli basınına, büyük bir emek ve gayret ortaya koyan avukatım Yusuf Erikel Bey'e, bu sıkıntılı süreçte tüm desteğini hissettiğim eşim çocuklarım ve Bostan sülalesine ayrıca teşekkür ediyorum. Bu vesile ile de yerime meclis üyesi olarak gelen Nurettin Bulut Bey'e de hayırlı olsun dileklerimi ileterek başarılar diliyorum.
 

banner31

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.