banner369
banner373

Sarıbay il başkanları toplantısında konuştu

Sarıbay il başkanları toplantısında konuştu
29 Nisan 2017 Cumartesi 15:11

banner313

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan da gerçekleşen referandumun ardından il başkanları ile bir araya geldi. Hilton Garden İnn Ankara Otel’de gerçekleşen toplantı saat 11.00 da başladı. İl Başkanları toplantı başlama saatine kadar Otelin lobisinde sohbet edip, kendi illerinin referandum değerlendirmesini yaptılar. 

 

HAYIR İÇİN ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR ETTİ 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kılıçdaroğlu, “Hiçbir baskıya boyun eğmediklerini, CHP’nin demokrasi için ne kadar önemli olduğunu sadece Türkiye’ye değil tüm Dünya’ya gösterdiklerini dile getirdi. İl Başkanlarından İki ay boyunca referandum süresince gittikleri heryere tekrar giderek teşekkür ziyaretlerini yapmalarını isteyen Kılıçdaroğlu,  kadın ve gençlik kollarının tüm taleplerinin karşılanmasını eğer karşılanamıyorsa Genel Merkez olarak kendilerinin karşılayacağını ifade etti. Başta örgütü olmak üzere hayır için çalışan herkese teşekkür etti. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. 

 

BASKILARA BOYUN EĞMEDİK 
Haksız, adaletsiz ve hukusuz bir süreci geçtik. Bu süreçte devletin tüm imkanları, forsu, televizyonları, parası kullanıldı ama bunların hiç biri bizi yıldırmadı. Biz sıradan bir parti değiliz. Dünyanın en köklü dört partisinden biriyiz. Bütün baskılara karşı direnen bir gelenekten geliyoruz. Hiç birimiz baskılara boyun eğmedik. Bütün arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bir kez daha CHP’nin demokrasi için ne kadar gerekli olduğunu sadece Türkiye’ye değil Dünya’ya anlatmış olduk. Çorbada tuzu olan herkese yürekten teşekkür etmek benim boynumun borcudur. 

 

 

BAŞARI ÜLKENİN BAŞARISIDIR 
Biz çocuklarımızı baskının olduğu değil demokrasinin olduğu bir ülkede yetiştirmek istiyoruz. Hayır diyenlere terörist dediler aldırmadık çünkü biz ne olduğumuzu biliyoruz. Evet demenin farz hayır demenin günah olduğunu anlatmaya çalıştılar. Bütün bunlara rağmen biz kararlılıkla yolumuza devam ettik.  Gördük ki Türkiye’yi düşünen sadece biz değiliz. Bizim gibi milyonlarca insan var. Demokrasi paydasını oluşturduk bunu geliştirmek zorundayız.  Bu referandumda ana aktör CHP’dir ama arkasında milyonlar vardır. Başarı bu ülkenin başarısıdır. Bütün baskılara rağmen direnen insanların başarısıdır. Bu insanları hepimiz saygıyla selamlamalıyız. 

 

SANDIKLARA SIKI SIKI SAHİPLENDİK 
Halk oylamasının yapıldığı akşam sandıklardan ıslak imzalı tutanakların geliş oranı yüzde 97.44’tür. Bizim tarihimizde bir ilktir. Gösterdiğiniz çabanın ne kadar değerli olduğunu sizinle paylaşmak istedim. Bizler sandıklara sıkı sıkı sahiplendik. Halkımıza verdiğimiz sözü sonuna kadar tuttuk. Ama baktık ki hırsızlığın adresi başka bir yermiş. Emin olun aklımıza gelmedi. Vicdanı olmayan bir hakim olacağını düşünemedik. Ağır konuştuğumuz biliyorum. Ama bu ağır konuşmayı onların hak ettiğini de biliyorum. Bir hakim cübbe giyiyorsa iliği olmaz. Siyasi otoritenin önünde eğilene hakim denmez olsa olsa toplumun en zavallı kişileridir. YSK’ya niye güvendiniz diyebilirsiniz. Kanun maddeleri o kadar açık ki. Nohut kadar akıl varsa bu maddeleri anlarsınız. Gittiğiniz her yerde YSK’nın nasıl bir kanunsuzluğa imza attığını her vatandaşa anlatacaksınız. Bu rezilliği sadece biz değil, bütün Dünya biliyor. 

 

BİLGİYE DAYALI MUHALEFET YAPTIK 
Çalışmalarınızı biliyorum. Çoğu İl’e geldim. Birebir olmaya, konuşmaya , dertleşmeye özen gösterdik. Bu referandum süreci bize şunu gösterdi. Çalışırsak kesinlikle kazanırız. Sonuç alırız. Çalıştık ve sonuç aldık. Bütün baskılara rağmen çok önemli bir sonuç aldık. Çalışırken hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bu çok önemli bir olaydır. İlk kez CHP olarak siyasi parti, STK, inanç farkı, kimlik farkı gözetmeksizin herkesle tokalaşma imkanı yakaladık. Bunu yaptığımız ve devam ettiğimiz sürece Türkiye’nin birleştirici gücünün CHP olduğunu gösterebiliriz. Bu süreçte hiç kimsenin kimliği, inancı ve yaşam tarzını siyasete, referanduma malzeme etmedik. Ayrıştırıcı bir dil kullanmadık. Bizi en acımsız şekilde eleştirdiler, açıkça küfrettiler. Ama biz görmedik duymadık. Öfke üzerine siyaset kurmadık. Bu üleknin hümanizmasını biz yaşadık. Hiçbir arkadaşımız öfkeye teslim olmadık. CHP Türkiye’yi en sağlıklı, en tutarlı yönetecek partidir. Bunun mücadelesini hep birlikte vereceğiz. Bu süreçte körü körüne değil, bilgiye dayalı muhalefet yaptık. 

 

 

İKİ AY TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ YAPACAKSINIZ 
Önümüzde ki iki ay içinde her il başkanı ve ilçe başkanı gittiğiniz heryere tekrar gideceksiniz. Hiçbir yorum yapmadan sandığa gittiğiniz için teşekkür etmeye geldik diyeceksiniz. Vatandaş olarak görevinizi yaptınız diyeceksiniz. Süreci gayri meşru hale getiren siz değilsiniz, siz oyunuzu kullandınız diyeceksiniz. Nasıl oldu diye sorarlarsa 98. Ve 101. Maddeleri okuyacaksınız. Tam kanunsuzluk koşulları yaşanmamıştır diyor Yüksek Seçim Kurulu. Her yaptıkları açıklamadan sonra biraz daha batıyorlar. Yüzde 51 ile kazandılar. Ama hiç biri memnun değil. Çünkü kaybettiklerini biliyorlar. Eşkıya Dünyaya hükümdar olmaz. Kazanan biziz. Her yerde gururla söyleyebilirsiniz. 

 

KADIN VE GENÇLİK KOLLARININ TALEPLERİNİ KARŞILAYIN 
İl Başkanlarından ricam, kadın kollarına önem verin. Ne talep ediyorlarsa mutlaka karşılayın. Çalmadığımız kapılara onlar girebiliyor. O nedenle kadın kollarının önemi çok fazladır. Partimiz açısından da çok önemlidirler. Türkiye’de kadın kollarının ne kadar büyük öz veri ile çalıştıklarını gayet iyi biliyorum. Gençlik kollarına da destek olacaksınız. Her türlü taleplerini karşılayacaksınız. Eğer karşılayamıyorsanız bize haber verin Genel Merkez olarak biz karşılayacağız. Referandum sürecince tam bir uyum içinde çalıştık. Böyle çalışmaya devam edeceğiz. Vatandaşla temas etmek için kapımızın çalınmasını beklemeyeceğiz. Biz gideceğiz. Bir emrin, sorunun var mı diyeceğiz. Gidip çayını içeceğiz. Süreç şuanda demokrasiden yana çalışıyor. İbre demokrasiden insan haklarından yana. Mücadeleye devam edeceğiz. Bu mücadeleye çocuklarımız torunlarımız için yapacağız. Mücadelemiz kutlu olsun.

 

ADAYLAR EN KISA ZAMANDA BELİRLENMELİ 

Toplantıda 5. sırada konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Kocaeli’de ve tüm Türkiye’de büyük hukuksuzluklar yaşadık. STK’lara,  memurlara, muhtarlara baskı yaptılar. YSK kararına rağmen yasak olan her yere pankart, afiş astılar. Ancak yapılan tüm baskılara rağmen yılmadan mücadelemize devam ettik. Alınan sonuç başarılıdır. Alınan yüzde 49’luk bir oy var. Bu oy sadece CHP’nin değil, özgürlüğünü, parlamenter sistemi, Cumhuriyeti sevenlerin oyudur. Bu hayır bileşenlerini bir arada tutmalıyız” dedi. Olağan kongrenin olması gerektiğini dile getiren Sarıbay, “Süreç aynı şekilde devam etmeli. Ancak adaylar en kısa sürede belirlenmelidir. Belirleme yöntemini de Genel Merkez bize belirtmeli ve en kısa sürede çalışmalar başlamalıdır “ ifadelerini kullandı. Sarıbay konuşmasının sonunda hem kendi örgütüne, hem de hayır için emek veren herkese teşekkür etti. Sarıbay’ın konuşması salonda alkış alırken çok sayıda il başkanı, Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır ve Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl konuşmasından dolayı Sarıbay’ı tebrik etti. 

 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.