banner601
banner559

Şanlı "Kim ayrıştırıyor ve ötekileştiriyorsa FETÖ’nün kripto uşağıdır!"

banner418

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili bir mesaj yayınladı.

banner482
Şanlı "Kim ayrıştırıyor ve ötekileştiriyorsa FETÖ’nün kripto uşağıdır!"
14 Temmuz 2019 Pazar 13:14

banner603
banner535

Türk Eğitim Sen 1 nolu Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yazılı bir basın açıklaması yayınladı. 

Şanlı açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye, 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı teröristler tarafından tam kalbinden hançerlendi. FETÖ kalkışması, sadece bir darbe girişimi değildi. Emperyalizmin uşaklığını yapan bu ihanet şebekesi; Türk Silahlı Kuvvetleri içine yerleştirdiği militanları ile devletimizi ele geçirmek, çıkarılacak bir iç kargaşa ve hatta iç çatışmayla seçilmiş Hükümeti alaşağı ederek demokratik sistemi işlemez hale getirmek amacıyla hain bir planı uygulamaya koydu.

TÜRK MİLLETİ , MİLLİ BİLİNCİ TARİHE BİR KEZ DAHA HATIRLATTI
FETÖ’nün bu operasyonu fikren ve ruhen devşirdiği TSK personeliyle yapmış olması, aynı zamanda, ordumuzun itibarına da bir saldırıdır. Gelenekleri ve kabiliyetiyle dünyanın en muteber ordularından olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni, zafiyet ve acziyet içerisinde bir duruma düşürmeyi hedeflemiş olan FETÖ kalkışması, bu açıdan da önemle değerlendirilmesi gereken bir durumdur. Şükürler olsun ki; 15 Temmuz ihanet kalkışması, başta TSK içerisindeki milli unsurların direnci, kahraman polis teşkilatımız ve diğer devlet kurumlarımızın refleksi ve en önemlisi de milletimizin Devletimiz etrafında saf tutması sayesinde bertaraf edildi. Türk milletinin, geçmiş asırların defalarca şahit olduğu feraseti ve demokrasiyle yoğrulmuş milli bilinci o gece bir kez daha şaha kalkarak Türk’ün haysiyet ve hürriyet aşkını tarihe bir kez daha hatırlattı. 15 Temmuz ihanet kalkışmasına karşı cesaretle göğsünü siper eden, devletimizin bekası ve milletimizin selameti için hiç düşünmeden canını feda eden yiğitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi hürmetle selamlıyor, saygıyla önlerinde eğiliyoruz.

MİLLETİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR SINAVDIR
15 Temmuz, milletimiz için çok önemli bir sınavdır. Türk milleti bu sınavı başarıyla geçmiştir. Bu ülkeyi 15 Temmuz’a sürükleyen gelişmeler de devlet hayatımız için ciddi bir tecrübedir. Yaşanan sürecin yabana atılmaması, ülkemizin geleceği adına hayati önemde bir meseledir. Özellikle, kamusal alanın, kamu gücünün bir gruba mensubiyet üzerinden tanzim edilmiş olmasının Devleti ne hallere düşürdüğü en acı şekilde görülmüştür. Devlet memuriyetinde olanların, devletin dışındaki yapılara sadakat gösteriyor olmalarının ülkemizin sıhhatini nasıl katlettiği en kahredici şekilde tecrübe edilmiştir. İşte bu tecrübe, bundan sonra en önemli kılavuzumuz olmalıdır. Devlet işleri, yalnızca devlete sadakat gösteren kadrolarla yürütülmelidir. Kamu yönetimi ve devlet kadroları, sadece ehliyet ve liyakat kriterleri üzerinden adaletle tanzim edilmelidir. Memuriyete ve kamu yönetimine talip olanların siyasi görüşü, mezhebi, meşrebi, sosyal mensubiyeti belirleyici olmamalıdır.

KİM AYRIŞTIRIYOR VE ÖTEKİLEŞTİRİYORSA FETÖ’NÜN KRİPTO UŞAĞIDIR!"

Bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet payidar kalması ve Türk milletinin sonsuza dek birlik ve beraberlik içerisinde onuruyla yaşaması için elzemdir. Şu gerçeği artık herkes görmelidir: Bu ülkede kim ki, hala, kamusal alanda belli mensubiyetlerin tahakküm ve tasarrufuna imkan veriyorsa, kamu gücünü aidiyetler üzerinden tanzim etmeye devam ediyorsa, kamu çalışanlarını siyasi görüşü, sendikası, sosyal mensubiyetleri üzerinden ayrıştırıyor ve ötekileştiriyorsa FETÖ’nün kripto uşağıdır! Devletimiz, kendini gizleyen ve fakat hala milletimizin birliğine kasteden yapıları ifşa etmeli ve gereğini yapmalıdır. Bu ülkenin bir daha aynı ihaneti yaşamaya tahammülü yoktur.

TÜM TERÖR UNSURLARI BERTARAF EDİLMELİDİR
Bir kez daha net şekilde ifade ediyoruz ki; devletimizin, başta FETÖ olmak üzere bütün terör örgütlerine karşı yürüttüğü mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Hangi kaynaktan beslenirse beslensin ayrım gözetmeksizin tüm terör unsurları bertaraf edilmelidir. Terör örgütlerine uşaklık eden, ekonomik, bürokratik ve siyasi lojistik sağlayan her kişi ve kuruluş rengine bakılmaksızın hak ettiği muameleyi görmelidir. Özellikle ülkeyi yönetme sorumluluğunda olanlar, bu anlamda ortaya koyacakları zaafiyetin, milletimizin geleceği adına faturasının ağır olacağını bilmelilerdir. 15 Temmuz gecesi bir kez daha Türk’ün şamarını kirli suratında hisseden emperyalizm ve uşakları da şunu bilsin ki; her karışını aziz kanlarıyla sulayarak bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizin emanetini koruyacağız, terörle mücadeleyi tavizsiz sürdüreceğiz ve kesinlikle başaracağız. Bu vesile ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nünde; başta devletimizin kurucusu ölümsüz lider Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, 15 Temmuz 2016 gecesinde kahraman atalarının emanetine canlarını feda ederek sahip çıkan yiğitlik abidesi şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun. Türk Milleti var olsun! Türk Devleti sağ olsun!”
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
erkantekin. - 1 yıl önce
SOZI TEBRIK EDERIM.KRIPTO USAKLIGI HALA D3VAM EDIYOR.CIMER DE GOREV YAPANLARDA TSK.DA GOREV YAPANLARDA BU USAKLIGIN DEVAM ETTIGINE INANIYORUM.2019 HAVA HARP OKULU INTIBAK EGITIMININ 5.GUNUNDE HASTANELIK EDILIP ELIME VERILEN OGLUM.CIMER E ETTIGIM SIKAYETLE HIC ILGILENILMIYEN BIR DURUM.BUDA DEMEKTIRKI BU INTIKAM VE KRIPTOCULUK HALA TAM GAZ DEVAM EDIYOR.SAYGILARIMLA
Avatar
murat - 1 yıl önce
izmit te stadta yapılan türkçe olimpiyatlara şeref tribününde katılmıştı