banner521
banner533

“Ranta betona değil, insana yatırım yapacağız”

banner418

Seçim beyannamesini kamuoyuyla paylaşan CHP Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe, “Değişim zamanı” dedi

banner482
“Ranta betona değil, insana yatırım yapacağız”
10 Mart 2019 Pazar 13:41

banner535

Millet İttifakı Derince Belediye Başkan Adayı Avukat Sertif Gökçe, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde hazırladığı seçim beyannamesini açıklayarak, meclis üyesi adaylarını da kamuoyuna tanıttı.

Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen beyanname toplantısına yoğun katılım sağlanırken, Gökçe belediye başkanı seçilmesi halinde yapacakları projeleri kamuoyuyla paylaştı.

Derincelilerin büyük bir coşkusuyla salona giren Sertif Gökçe’nin düzenlenen programa ilçe yönetimi, il yöneticileri ve çok sayıda partili katılırken, İyi Partili temsilciler de yerini aldı.

Programda ilk sözü alan CHP Derince İlçe Başkanı Nijhat Değer  “31 Mart’ın sonu bahar demek için bugün buradayız. Derince’de değişim isteyen, demokrasi isteyen, özgürlük isteyen sizler için Derince’de aday gösterdik. Derince’nin ilk günlerini özleyenler için Değişim zamanı geldiğini düşünüyoruz. Derince’ye sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

GÖKÇE İLE DERİNCE KİMLİK KAZANACAK

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “ Sertif Gökçe’yi bizler istediği için değil, Derince’nin yaşayan halkımız istediği için aday oldu. Bu seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışıyorlar. Bu bir yerel seçimdir. Cumhurbaşkanı ya da milletvekili seçmeyeceğiz. Sadece kapısı açık, yoksuldan işsizden yana, kadından yana toplumdan yana bir belediyecilik istiyoruz. İzmit’in kenarında kimliksiz görülen Derince’yi ayağa kaldırmak istiyoruz. Onun için sizin istediği aday Sertif Gökçe’yle Derince’ye kimlik kazandıracağız. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Serdar Kaman’a da destek vermenizi istiyorum” dedi.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Millet İttifakı’nın Derice adayımız seçilmeden kazanmış gibi. Ben de 30 yıllık Derinceliyim. Bu ülke bir hukuk devletidir. Kararı hakimler ya da savcılar verir. Cumhurbaşkanı Genel Başkanımıza adaletin hesabını soramaz. Bizler inanmış bir toplumun fertleriyiz. Bizler farklı zihniyetlerden oluşmadık. Ay yıldızlı bayrağa gönül veren Atatürk’ün izinden giden toplumdan oluştu. Kocaeli’de herkes Millet İttifakını desteleyeceğine inanıyorum. Önümüzde kısa bir süre var. Sandıkları seçimde kazanıyoruz diye bırakıyoruz. O sandıkları sabaha kadar bırakmayın. Sandıklara sahip çıkalım.

"SERDAR KAMAN’A DA DESTEK VERECEĞİZ"
CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Zeki Aygün’ün derinceye üniversite gelecek demecini okudum. Yıllarca yönetici olarak görev yapacaksın ‘aklına üniversite şimdi mi geliyor?’ diye sorarlar adama. Bu halk sizin vaatlerinizi yemez.  Halk size artık inanmıyor. Derince için hangi güzel yatırımı yaptınız? Bunlar sadece algı yaratarak kandırmaya çalışıyor. 31 Mart’ta halkımız ‘Mart’ın sonu bahar’ diyecek. Sertif’in siyasete atılması avukatlıktan önce öğrencilik yıllarında başladı. Ben Sertif kardeşime başarılar diliyorum. Şimdiden başkanlığını kutluyorum. Bizler ilkeli insanlarız. Millet İttifakı’nın büyükşehir adayı Serdar Kaman’a da oy istiyorum” ifadelerine yer verdi.

“GÖKÇE- KAMAN, DERİNCE TAMAM” 
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Tam 16 yıldır devam eden bir belediyecilik anlayışı. Bazı şeyleri güzel yaptılar. Ne mesela Seçmeni korkuttular. Her Dönem Bir canbaz var. Anlattıklarına göre her şey güllük gülistanlık. 2012 yılında düğüne gittiğinize de ne götürüyordunuz, çeyrek altın. Şimdi ne gram altın. Evet bazı şehirlerimi güzel yönettiler. Ama büyükşehir belediyesinin 6 milyar lira borcu var. Bahane bulamıyorlar. Suçu CHP’ye atıyorlar. Sadece İSU geliri ile bu borç 3 yılda kapanır. Verdikleri projelerin şu anda yüzde 70’i yok. Şimdi karşımıza çıkan adam otoyolları ben yapacağım diyor. Senin görevin otoyol yapmak değil. Hayal satmayın kardeşim. Parasını sen mi vereceksin. Artık kendi seçmenleri bile onlara güvenmiyor. Bunlara bir ders vermek lazım. Bizim Projelerimiz hazır. Sertif Başkanla beraber ben de projelerimden bahsetmek istiyorum. Demir yolu ve deniz yolu projelerimiz var. Tramvayı Derince’ye uzatmak istiyorum. Sertif Başkan’a her zaman destek vereceğim. Gökçe Kaman, Derince Tamam” dedi. Kaman’ın konuşmalarının devamında ‘Bunlar rüyasında bile çimento görüyorlar’ sözü ise salonda gülüşmelere neden oldu.

KALABALIK SALONA SIĞMADI
Yoğun katılımı yaşandığı salonda yer olmayınca, onlarca vatandaş, Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe’ye destek vermek için programı dışarıdan takip etti. Dışarıya konulan sinevizyon aracılığıyla salondaki programı ve seçim beyannamesini  canlı yayından takip eden Derinceliler, Sertif Gökçe’yi yalnız bırakmadılar.
 

“RANTA BETONA DEĞİL, İNSANA YATIRIM YAPACAĞIZ”

Millet İttifakı Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe, “Yaklaşık 5 ay önce başladığımız seçim çalışmalarında olduğu gibi bugün de bizi yalnız bırakmadınız. Biz birbirimizi çok sevdik. Bugün de görüyorum ki 31 Mart olmadan sevgi kazanılmış. Bugün Kendim için değil, sizin için adayım. Amacım belediye başkanı olmak değil. Sadece ve sadece derince de ve gönüllerde iz bırakmak için buradayım. Gönül Belediyeciliği yapacağız diyorlar. 15 yıldır gönüllere giremeyenler nasıl gönüllere girecek. Ekolojik dengesi bozulmuş, fakültesi olmayan yatırımların az olduğu, bir şehir haline geldi. Biz bütün sorunların çözümüne yönelik projeler hazırladık. Biz Derince’yi yaşanır bir yer yapacağımıza ant içtik. Derince’yi Avrupa standartlarında projeler yapacağız. Derince başka ilçelere otelcilik yapmayacak. Derince’li artık iyi ki Derince’liyiz diyecek. Seçimlere 21 gün kaldı. Tercih yaparken Derince’nin 5 yılı için dikkatli olunuz. Koltuğa Oturmayacağız, Derincenin avukatlığını yapacağım. Biz büyük bir aileyiz. Biz Kazanacağız, çünkü haklıyız. Ben projelerimizi nasıl gerçekleitireceğimizi kısaca sizinle paylaşmak istiyorum. Bizim iki hedefimiz var, biri sosyal diğeri üreten belediyecilik. 4 ilkemiz var. Birincisi önce insan. İçinde insan olmayan hiçbir proje olmayacak. Bizim dönemimizde belediyenin tüm tesisleri sizin olacak. İkincisi adil olacağız. Ülkemizin en büyük sorunu adalet. 140 bin kişinin belediye başkanı olacağız. Adaletli olacağız. Bizim dönemimizde belediyedeki çalışanlar işten çıkarılmayacak. Üstüne servis ve yemek desteği sağlayacağız. Belediyenin tüm toplantıları canlı yayınlanacak. 3. İlkemiz asla israf yapmayacağız. Haram lokma yemeyeceğiz. 4. İlkemiz beraber yöneteceğiz. Bir caddede düzenleme yapacağımız sırada caddeye sandık koyup en çok tercih edilen projeyi tercih edeceğiz.Belki büyük büyük projeler yapmayacağız. Ama küçük küçük projelerle insanımıza dokunacağız. Benim telefon numaram tüm pankartlarda numaram var. Günde 500 telefon alıyorum. Bu uygulama başkan olunca da devam edecek. Bizler ranta betona değil, insana yatırım yapacağız. 31 Mart’tan sonra bu projeler hayata geçecek. Bize olan güveninizi asla boşa çıkarmayacağız" dedi.

Konuşmaların ardından Meclis üyeleri adayları tanıtıldı. 


Derince Belediyesi Meclis Üyesi Adayları
Ali Haymanalı, Metin Yağız, Hakan Eryürek, Nurcan Acaroğlu Göktaş, M: Nuri Paşa, Erhan Akpınar, Neslihan Gizem Sarıkaya, Yakup Deniz, Yılmaz Filiz, Merve Tüysüz, Mustafa Çalık, Ali Avcı, Zübeyde Güven, Halife Karabulut, Y. Emre Şimşek, Dudu Ceviz, Levent Alpak, Mehmet Turan, Şenay Şengül, Yusuf Giray, İbrahim Türkçakal, Nezahat Sarıçiçek, İsmail Çelik, Murat Zorlusönmez, Zeliha Çelik, Caner Yeni, Muhammet İşçen, Pınar Yazıcıoğlu, R. Özcan Elden, Fatma Çiftçioğlu, Ozan Aşık

İşte Sertif Gökçe’nin Derince Projeleri

KÖYLER İÇİN ENTEGRE HAYVANCILIK VE ZİRAİ PROJELER

Hayvancılığın daha da ilerlemesi Derince'nin gelişmesi ve ekonomik gelirinin artması için yeni bir proje yükseliyor. Hayvansal üretimin Derinceye daha çok gelir getirecek Entegre Hayvancılık Tesisi, Derince’nin gelişmesine katkı sağlarken, Halk Et ve Halk Süt Kocaeli ekonomisinin büyümesine destek olacak. Köylülerimizin ürettiği hayvansal gıdalar ve tarım ürünleri, Köy Tesis Marketlerimiz ile aracı olmadan tüketiciye ulaşacak.

KENT MEYDANI PROJESİ

Derince'nin değişen ve gelişen yapısına yeni bir soluk kazandıracak "Kent Meydanı" projesi ile her alanda örnek ve yeşil bir proje çalışması hazırlanacak. Bu örnek proje ile Derince yeni bir kimlik kazanacak. Projemizle beraber Derince halkı tüm resmi işlemlerini tek çatı altında kolayca halledebilecektir.

DERİNCE HAYVAN BARINAĞI PROJESİ

Derince Belediyesi olarak sokakta zor durumda kalan dostlarımız için yeni bir "Hayvan Barınağı" projesini devreye sokacağız. "Hayvan Barınağı Projesi" ile sokak hayvanları için Belediyemize düşen sorumluluk ve görevler eksiksiz olarak yerine getirilebilecek, ayrıca kent sakinlerinin huzuru ve sağlığı için de gereken tedbirleri alabilecek konuma geleceğiz.

AQUAPARK VE OTEL PROJESİ

Derince turizmini canlandıracak Aquapark ve Bungalov Otel  projesiyle, kıyı şeridimiz tatilcilerin uğrak yeri olacak. Her biri   özel olarak dizayn edilmiş Bungalov evlerimiz ve Aquaparklarımızda şehir dışından da ağırlayacağımız misafirler ile Derince ekonomisi büyük bir ivme kazanacak.

SAHİL DÜZENLEME

Kıyı şeridimizde yapılacak düzenlemeyle halkımızın kumsala olan hasreti son bulacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve her yaştan insanımızın rahatlıkla yüzebileceği, dinlenebileceği, sohbet edeceği sahil düzenlemesi ile Derince halkına yaşanılabilir mekanlar ve alanlar sunmayı hedefliyoruz Derince esnafımızın da kazanacağı bu projelerle ayrıca gençlerimize istihdam sağlamış olacağız.

ÜST GEÇİT PROJESİ

Derince çevresinde yayalarımıza ayrılan kaldırım alanlarının  yetersizliği ve güvenlik problemleri nedeniyle geliştirdiğimiz “Üst Geçit" projemiz ile yayalarımız için güvenli alanlar sağlıyoruz Engelli vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kullanabileceği projemiz ile Derince halkına kolaylık sağlamak ilk amacımız.

YAŞAM MERKEZİ

Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçları Belediye olarak önceliğimiz olacak. Bu kapsamda engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hayata daha fazla ortak olabilecekleri etkinlik alanları tasarlanacak. Her vatandaşımıza özel olarak hitap eden "Yaşam Merkezi" Derince'nin en sosyal alanlarından biri olacak.

SPOR ALANLARI

Derince halkının kolayca erişebileceği ve daha zinde bir hayat için ihtiyaçları olan her şeyi bir arada bulabilecekleri yepyeni bir spor alanı imkanı sunuyoruz. Yürüyüş alanları, basketbol ve futbol sahaları, çocuk oyun parkı ile hem kaliteli vakit geçireceksiniz hem de yeşille iç içe bir spor alanının tadını çıkaracaksınız.

TAZİYE EVİ

"Sosyal Belediyecilik' anlayışıyla hazırladığımız "Taziye Evi" projemizle halkımızın yaşamına dokunacak en acı günlerinde yanlarında olacağız. Derince bölgesinde halkımızın ihtiyacı olan, taziye kabullerini daha rahat yapabilecekleri bir ortama kavuşturmuş olacağız.

TAHTALI GÖLET EKOLOJİK KÖY PROJESİ

 Şehrin kalabalığından uzakta, Tahtalı Göleti kıyısında halkımızın günübirlik ve konaklamalı olarak vakit geçirebileceği Ekolojik Köy Projemizi hayata geçireceğiz. Bu proje ile köylülerimiz, ürettiği ürünleri organik satış alanlarında halkımız ile buluşturabilecek. Yapacağımız seminer ve eğitim salonlarından şehir dışından gelen vatandaşlarımız da faydalanabilecek. Özlenen köy hayatı deneyimi yaşayarak farklı bir tatil yapabilecektir.

ÜNİVERSİTE HASRETİ BİTECEK

Kocaeli'nin her ilçesinde olan fakat Derince'de olmayan Kocaeli Üniversitesi'ne bağlı Derince Yerleşkesi oluşturulması adına gerekli adımları atacağız

60 EVLER E-5 BAĞLANTISI

60 Evler Mahallesi'nin E-5 bağlantı yolunu çözerek trafik sorununu ortadan kaldıracağız.

ULAŞIMDA ENGEL YOK

Engelsiz Toplu Taşıma Durağı projemiz ile engelli vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını daha rahat bir şekilde kullanmalarını sağlayacağız.

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

En küçük yerleşim birimi olan mahallelerin yönetiminden sorumlu muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelerek halkın talep ve isteklerini anında karşılayacağız.

BİRLİKTE EĞLENECEĞİZ

Sosyal ilişkilerin güçleneceği bir ortam oluşturmak için her yaştan insana hitap eden etkinlikler ve festivaller gerçekleştireceğiz.

DAHA GÜVENLİ YAYA YOLLARI

İnsan odaklı belirlediğimiz çevre düzenlemesi politikası çerçevesinde yaya kaldırımlarını her yaştan vatandaş için daha güvenli ve kullanışlı hale getireceğiz.

HİJYENİK KURBAN ALANLARI

Vatandaşlarımızın kurban kesme ibadetini daha hijyenik ve kolay gerçekleştirebilecekleri kurban kesim alanları inşa edeceğiz.

KÜÇÜK DOSTLARIMIZ İÇİN

Yaşadığımız dünyayı paylaştığımız canlılardan olan hayvanların beslenme, sağlık, barınma gibi temel ihtiyaçlarını gidermek için emek harcayan tüm hayvanseverlerin çalışmalarını daha organize ve rahat yürütebilmeleri için gerekli alanları sağlayacağız.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SOSYAL FAALİYETLER

"Ağaç yaşken eğilir." anlayışıyla, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayvan ve çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmeleri için eğitici ve farkındalık kazandıran sanatsal faaliyet ve yarışmalar düzenleyeceğiz.

SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Halka yakın bir belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızın istedikleri zaman ulaşabileceği, istek ve şikayetlerini ileterek sorunlarına çözüm arayabileceğimiz bir danışma hattı oluşturacağız.

YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Vatandaşlarımızı, alıştığı sosyal ortamdan koparmadan ve mağdur etmeden başlatacağımız kentsel dönüşüm projesi ile doğal afetlere dayanıklı binalar inşa edilmesini sağlayarak modern bir Derince inşa edeceğiz.

DAHA TEMİZ DERİNCE

Gerek sağlığı tehdit etmesi gerek görüntü kirliliği sebebiyle çöp konteynırlarını yer altına alınmasını sağlayarak daha temiz sokaklar ve dolayısıyla daha temiz bir Derince için çalışacağız.

PARKOMATI KALDIRACAĞIZ

Haksız yere uygulanan otopark ücretlerini kaldırarak vatandaşlarımıza ücretsiz otopark alanı sağlayacağız.

DERELERİMİZ GÜVENCE ALTINDA

Derelerin temiz olması ve su taşkınlıklarına sebebiyet vermemesi için gerekli ıslah çalışmalarını yapacağız.

YAŞLILARIMIZIN YANINDAYIZ

Baştacımız yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç tüm vatandaşlarımızın kişisel bakımlarını üstlenerek maddi manevi yanlarında olacağız.

KÜLTÜR SANAT KENTİ OLACAĞIZ

Sanat ve Kültür Sokağı projemizle Derince halkının her yaştan vatandaşımıza hitap eden etkinliklerde buluşmasını sağlayarak sanatın ve kültürün güzelliklerinin yaşantının bir parçası olmasını sağlayacağız

KURUMSAL HİZMETLER SAĞLANACAK

Türk Telekom, İzgaz, Trafik Tescil Şubesi ve Araç Muayene İstasyonu gibi şubelerin açılmasını sağlayarak vatandaşlarımızın ulaşmasını kolaylaştırmak adına müşteri hizmetleri ağını kurduracağız. Her mahalleye fiber internet alt yapısının getirilmesini sağlayacağız.

KAPALI PAZAR ALANLARI

Mahallelerimize kapalı semt pazarları projemiz  sayesinde vatandaşlarımızla pazarcılarımızı  modern bir ortamda buluşturarak temiz ve kolay bir alışveriş yapılmasını hedefliyoruz. 

STK'LARA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Toplum yararına çalışan tüm sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını kolaylıkla yürütebilmesi için  faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri ortak alanlar inşa ederek her türlü destek sağlayacağız.

 TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Giderek büyüyen ve gelişen Kocaeli'nin en önemli parçalarından biri olan Derince’mizi, büyümeye karşı hazır hale getirmek adına şehiriçi ulaşımda iyileştirmeler yapacağız ve otopark alanlarını genişleteceğiz

TIR PARKI İNŞA EDECEĞİZ

Şehirlerarası veya uzun yol tır şoförlüğü yapan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebileceği ve dinlenebileceği tır parkı inşa edeceğiz.

ÇENESUYU'MUZA DEĞER KAZANDIRACAĞIZ

Kocaeli’nin değeri, Derince’mizin kalbinden doğan Çenesuyu markasının tüm Türkiye'ye duyurularak ülke çapında bir değer kazanması için çalışmalar yapacağız.

GÜVENLİ ÇOCUK OYUN ALANLARI

Çocuklarımızın güzel vakit geçirebileceği ve ebeveynlerinin içi rahat edeceği eğitici ve eğlenceli oyun alanları inşa edeceğiz.

İŞ GÜCÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Günümüzün en büyük sorunlarından işsizliğe çözüm olabilmesi için özgeçmişlerin toplandığı ortak bir CV havuzu sistemi kurularak ilçemizdeki işverenler ile iş arayan vatandaşlarımızı ortak bir platformda buluşturacağız

HUZURLU BİR DERİNCE

Vatandaşlarımızın günlük hayatına huzur ve sakinliği getirmek için her türlü gürültü ve görüntü kirliliğini önleyeceğiz


 

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
değişim şart - 1 yıl önce
yıllardır derinceyi emdiler bitirdiler değişim şart oldu hayırlı olsun sertif başkan hayırlı olsun ilk kez chp ye oy vereceğiz toplam oy sayımız 183
Avatar
Derinceli - 1 yıl önce
Bugün mükemmel bir kalabalık vardı ve toplama insanlar değildi. İnsanlar artık kararını vermiş bu iş derincede bitmiş. İNŞALLAH diğer ilçelerdede bu iş biter. kazanan MİLLET olur.