banner368
banner373

Muhtar adayından önemli hatırlatma: "Oy pusulaları tek zarfa konulacak"

Seçime sayılı günler kala önemli hatırlatmalarda bulunan İzmit Akarca Mahallesi Muhtar Adayı Ayşe ırmak, seçmenlerini uyararak, bilgilendirmede bulundu.

Muhtar adayından önemli hatırlatma: "Oy pusulaları tek zarfa konulacak"
29 Mart 2019 Cuma 12:13

banner32
banner313

Muhtar adaylarının seçiminde seçmeni ilgilendiren önemli konuları broşür dağıtarak bu bilgilendirmeyi yapan Ayşe Irmak, ”Geçtiğimiz seçimlerde belediye başkanlığı ile muhtar oy pusulaları ayrı ayrı zarflara konuluyordu. Bu seçimlerde ise bütün oy pusulaları Muhtarlık da dahil tek bir zarfa konulacak. Hatalı oy kullanımının önüne geçmek ve iradenin sandığa düzgün yansımasını sağlamak için bu bilgilendirmeyi yapıyoruz” diyerek 31 Mart seçimlerini kazandıkları takdirde Akarca Mahalle sakinleri ile birlikte yöneteceklerini söyledi.

Klasik muhtarlık hizmetlerinin yanı sıra önemli ilklere imza atmak ve toplumsal kaynaşmanın sağlandığı bir mahalle oluşturmak için muhtar ve azalıklara aday olduklarını belirten Irmak, "Bu inançla; hızlı bir kentleşme yaşayan ülkemizde, kentte ve kent yaşamında karşılaşılan sorunlar her geçen gün artmaktadır. Sorunlara çözüm aranmasında, kentlinin kent yönetimi ve kent yönetiminin de kentli hakkında bilgilenme, anlayış ve dayanışma geliştirmeleri için gerekli olan karşılıklı etkileşim ortamlarının yaratılması, kentlinin karar alma süreçlerine aktif katılımının sağlanması önemli ve önceliklidir. Akarca Mahallesi'nin sorunlarını 5 yıllık süreçte birlikte çözeceğiz. Dayanışmayı pekiştirecek sosyal alanların kurulması için öncü olacağız. (Önünde oyun parkı bulunan kadın lokalleri ve sohbet evleri gibi...) Kaynaşmayı ve bütünlüğü sağlamak için mahalle şenlikleri ve benzer etkinlikler düzenleyeceğiz. Öğrencilerimize burs temini için yerel yönetimler, hayırsever işadamları ve sanayicilerle ilişki kurup, girişimci olacağız. Ev ekonomisine katkıda bulunmak için ev hanımlarına yönelik beceri kursları açılması için farklı imkanlar oluşturmak. Çevremizdeki sanayi kuruluşlarına işçi alımlarında, işsizlerimize öncelik sağlanmasına ilişkin girişimlerde bulunacağız. Hizmet ve sorunların çözümü için ,Kamu, Yerel Yönetim ve Sivil yönetim kuruluşlarıyla işbirliği içinde sorunların çözülmesi  için gayret edeceğiz. İşçi, esnaf, öğrenci, memur, ev hanımlarından oluşacak halk meclisi kurulması ve kamu hizmetlerinde yaptırım gücüne sahip olması için öncülük görevini üstleneceğiz. Yuvam akarca yaşanabilir bir mahalle olmalıdır. Mahallemizin her şeyden önce insanların işsiz, yoksul, aç kalmadığı, kendisi için zaman ayırabildiği, iş dışındaki zamanlarını değerlendirebilmesi için uygun mekânların oluşturulduğu, çağdaş yaşam standartlarının tesis edildiği, yeşil alanların insanların ve bölgemizin soluk almasına yetecek kadar çoğaltılması için gerekli kurumlarla işbirliği kurmak. Yuvam Akarca Mahallesi Bileşenleri olarak, sonuçta ortaya koyduğumuz hedefler doğrultusunda mahallemizin sakini değil, sahibi olma ilkesiyle muhtarlığımızda tüm çalışmalar ilgili halkımızı bilgilendireceğiz. Tüm sorunların çözümü için İzmit Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve sanayi kuruluşlarının desteği alınacaktır" dedi.

AYŞE IRMAK KİMDİR?

1975 Artvin doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü. 34 yıldır Kocaeli’de  yasıyorum. Geçici olarak Anaokulu Öğretmenliği görevinde bulundum. Okul Aile Birliklerin yönetimlerinde çalışmalarıma devam ediyorum.. Kocaeli Öğrenci Veli Derneğinin Kurucu üyesi olup, Yönetiminde Çalışmalarıma devam etmekteyim. Ayrıca 17yıldır da Mahallemizin C-2/18 B adresinde oturuyorum. 1 çocuk annesiyim.


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.