banner521
banner533

Milli Kuruluşlar Birliği bugünkü yürüyüşe katılmıyor çünkü...

banner418

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği bir basın açıklaması düzenleyerek "şehit vermeye alışmamız genetik olarak mümkün değildir" dedi

banner482
Milli Kuruluşlar Birliği bugünkü yürüyüşe katılmıyor çünkü...
24 Aralık 2016 Cumartesi 23:38

banner535

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği bir basın açıklaması düzenledi. İşte Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği'nin basın açıklaması;

"MİLLİ BİRLİK 79 MİLYONU AYRIMSIZ KABULLENMEK ve TAHAMMÜL İLE MÜMKÜN OLUR

38 Dernek , Sendika ve kuruluşun bir araya gelerek oluşturduğu Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği olarak milletçe üst üste verdiğimiz şehitlerden dolayı yüreğimiz yaralıdır.

Beşiktaş ve Kayseri’den sonra El-Bab operasyonunda verdiğimiz onlarca şehidimizin görüntüsü , üzüntüsü günlük işlerimizde bile gözümüzde tüllenmektedir.
Allah milletimize başka acılar yaşatmasın , Ordumuzu, Polisimizi muzaffer kılsın. 

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde Türk Devletinin ve bütün Türk Dünyasının ortak değeri olan Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Rize’deki büstüne yapılan sembolik saygısızlığı “Can çıkar, huy çıkmaz” olarak algılıyor, Bu saplantılardan vazgeçmeden 79 milyonun bütünlüğünün korunamayacağını görüp uyarma ihtiyacı duyuyoruz.

Ayrıca Kocaeli Üniversitemizdeki Öğrenci Konseyi Başkanlığı seçiminde Siyasilerin baskısı ve Üniversitedeki Komisyonun gördüğü anlaşılması mümkün olmayan lüzum üzerine iptal edilmesinin  “Ben kazanırsam demokrasi, sen kazanırsan iptal ederim” şeklindeki bir zihniyetin bizi birleştirmek yerine ayrıştırmaya sebebiyet vereceğinin bilinmesini istiyor , Şeyh Edebalinin Birleştirmek , Dağılanı Toplamak sorumluluk ve vebalinin seçilmişlerde olduğunu öğütlediği özlü sözlerinin hatırlanmasını Ümit ediyoruz.


Ayrıca ilimizde pazar günü iktidar imkânları ve desteği ile yapılacak olan  yürüyüşe katılmama gerekçemizi açıklamanın zaruri olduğunu düşünüyoruz !

Şöyle ki: Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı tarafından Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Başkanımız telefonla bilgilendirilerek davet edilmiş ayrıca , birliğimizin en fazla üyesi olan Türkiye Kamu-Sen Kocaeli İl Başkanlığı bir heyetle ziyaret yürüyüşe davet edilmiştir.
Her iki durumda da Milli Kuruluşlar Birliğinin Milli Birlik Ruhunu amaçlayan her faaliyette doğal olarak yer alma isteği,  ancak 40’a yakın STK’nın etki alanıyla katılınacak yürüyüşte kurumsal olarak söz hakkıyla temsil edilmesi talep edilmiş , 20.000 ' e yakın üyemize , üye yakınlarımıza , gözü kulağı bizde olan Türk Milliyetçisi vatandaşımıza birlik ve beraberlik mesajlarımızın temsilcimiz tarafından verilmesinin daha bütünleştirici olacağı iletilmiştir.

Malesef bu yerinde ve olumlu katkı sağlayacak talebimiz organizasyonu yapan Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından uygun görülmemiş sadece kendileri tarafından açıklama yapılacağı iletilmiştir.

Birlik ve Beraberlik yürüyüşünde dahi sağlayamayan bütünlük ve farklı fikirlere , seslere kapalı olan anlayışın bu faaliyetinin sadece Siyasi İktidarı rahatlatma çabasından ileri gitmeyeceğini görüyor , yeni kapı ruhundan uzak bu tutumun milletimiz tarafından bilinmesini istiyoruz. 

Bölgesinde gelişen olaylara hâkim olamayan ve bu olayların keşmekeşinde savrulan , hatta ekilen ayrık otlarını ciddiye almayan bir anlayış yerine , siyasal kazanım hırslarından uzak Milli konularda tek vücut olmuş herkese hoşgörü, tahammül ve eşit söz hakkının tanındığı üzerinde oynanmaya çalışılan oyunları ciddiye alan ve samimiyetle bertaraf etmeye çalışan bir zihniyetin arzusunu taşıyoruz.
 
İktidar nimetleri sizlerin olsun , en azından Milli meselelerimizi, iç siyaset veya kurumsal kazanım malzemesi yapmayın, Toplumdaki ötekileşmeyi ciddiye alın çözüm için birşeylerin birlikte yapılmasına imkan tanıyın.

Bizim teröre , Şehit vermeye , kahpe pusulara , suikastlarlara alışmamız genetik olarak mümkün değildir.
Milli mutabakat olmazsa bu cendereden çıkamayız. O mutabakat da sahte birlik ve beraberlik cümleleriyle , biz yürüyelim siz takip edin , biz yapalım siz seyredin , biz konuşalım siz dinleyin anlayışı ile değil 79 milyonu ayırımsız, ‘ama’sız ve ‘fakat’sız sevmekle tahammül etmekle mümkün olur.
Yoksa Çözüm Süreci aymazlığındaki hataların tersinden benzeri bir zincir hatalar zinciri oluşmak üzere. 
Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Türk Milleti’nin kuvveti ve degeridir. Milli çizgiye geç de olsa gelebilmenizden memnunuz lakin , bu fikirin güncel bir ihtiyaç , siyasi bir süreç değil , insanın içini yakan, kavuran Milletine karşılıksız bir aşk bir ruh ateşi olduğunuda bilin ,  gelen her şehit haberi ile o ateş, damarlarımızı yakmaktadır. Ülkemiz ve coğrafyamız üzerinde oynanan oyun çok tehlikelidir, Birlik ve beraberlik için göstermelik adımlar ve sözler yerine sahiplenici , birleştirici ve olumlu katkı yapmak isteyen Türk Milliyetçilerinin sözlerine kulak vermenizin bir çok belayı def edeceğini bilmenizi istiyoruz"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.