banner230

Metal işçisi milletvekili adayı oldu!

Türkiye Komünist Partisi erken seçime “Bu düzen değişmeli platformu” adıyla bağımsız adaylarla giriyor.

Metal işçisi milletvekili adayı oldu!
11 Mayıs 2018 Cuma 17:20

Türkiye Komünist Partisi, yaklaşan seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, seçim sürecinde çalışmalarını 'Bu Düzen Değişmeli Platformu' adıyla başlatılan hareket ile örgütleyeceğini duyurdu. TKP, platformun seçimlerde gösterdiği milletvekili adaylarını da ilan ettiği açıklamasında, 'Bu Düzen Değişmeli diyenler, 24 Haziran seçimlerinde emekçi halkımızı düzenin oyunlarıyla başbaşa bırakmayacak' ifadelerini kullandı. TKP’nin Kocaeli’den Bağımsız Milletvekili adayı olarak Gebze İlçe Başkanı Mustafa Tozkoparan’ı gösterdi
 
 
Türkiye Komünist Partisi, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerle ilgili açıklama yaptı. "Bağımsız adaylarla düzenin karşısına dikilelim" denilen açıklamada "'Bu Düzen Değişmeli' diyenler, 24 Haziran seçimlerinde emekçi halkımızı düzenin oyunlarıyla baş başa bırakmayacak" ifadesi kullanıldı.
 
Açıklamada, "İşçiler ve emekten yana aydınlar için, halkını seven ilerici gençlerimiz için tek çıkar yol, Türkiye Komünist Partisi’nin çabasına katılmak, TKP’ye güç kazandırmaktır" denildi.
 
Açıklamanın tamamı şöyle:
 
TKP BU DÜZEN DEĞİŞMELİ DİYOR
Halkımız 15. yılını çoktan geride bırakmış gerici iktidardan kurtulmanın yollarını arıyor.
Ülkemizin büyük patronları ve emperyalist merkezlerin ortak projesi olarak kuruldular, 15 yıldan uzun zamandır ülkeyi yönetiyorlar.
15 yılda yaptıklarıyla tarihe geçecekler: Yaşattıkları yıkımın, yok ettikleri değerlerin, emekçi halka verdikleri zararın eşi görülmedi.
Erdoğan ve AKP bu ülkenin başına sarılmış tüm belalardan ayrı, gelmiş geçmiş tüm karanlık güçlerden öte bir yere yerleşti.
Ve bu, AKP karanlığını yaratan düzeni aklamak, ortaya çıkışında sorumluluğu olan güçleri gözlerden kaçırmak, doğrudan parçası olmuş kişi, kurum ya da kesimleri arındırmak için kullanılıyor.
Hatta bunun ötesinde, AKP’nin hizmet ettiği düzenin kendisi AKP’den kurtuluşun zemini olarak gösteriliyor.
Türkiye Komünist Partisi, karanlığı yaratan düzenin, o karanlığın karşısına yine kendi alternatifleri ile çıkmasına, milyonlarca emekçinin bu kısır döngüye razı olmasına izin vermeyecektir.
Düzen gericiliğiyle hesaplaşmanın en ön cephesinde her zaman komünistler vardır. İmam Hatip okuluna çevrilmek istenen bir devlet okulunda, grev hakkını savunmak için direnişe geçen bir fabrikada, büyük şirketlere ve arazi mafyalarına teslim edilmemek için direnen üniversitelerde, yobazlığı ve kadın düşmanlığını püskürtmek için seferber olmuş bir mahallede... TKP, örgütlü etkinliği, ortak aklı ve mücadeleye sevkettiği olanaklarıyla vardır.
SEÇİMLERE ÖNEM VERİYORUZ!
24 Haziran seçimlerinde düzenle kavgamızda ateşkes ilan etmek ya da “seçimler önemli değil, biz zaten mücadele ediyoruz” diyerek kafamızı kuma gömmek niyetinde değiliz.
Türkiye Komünist Partisi, 24 Haziran seçimlerinde emekçi halkımızı düzenin oyunlarıyla başbaşa bırakmayacağını en baştan ilan etmiştir.
“Emekçi halkımızı düzenin oyunlarıyla başbaşa bırakmayacağız” diyen TKP için YSK’nın hukuksuz engellemesi sadece bir yeni zorluktur, imkansızlık değil.
TKP, 24 Haziran seçimlerinde meydanı düzen oyunlarına bırakmıyor.
Çalışmalarımız, Bu Düzen Değişmeli Platformu adıyla başlatılan hareket ile örgütlenecektir.
Milletvekili seçimlerinde “Bu Düzen Değişmeli” diye seslenen bağımsız adaylar halkla bütünleşecek, işçi sınıfının bağımsız sesi olacak, örgütlü gücü büyütecektir. Ev ev, sokak sokak.
Türkiye Komünist Partisi’nin örgütlü birikimi çevresinde ve TKP’lileri aşan bir katılımla örgütleneceğiz.
TKP, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de bir çağrı yapmakta, kendi bağımsız politikasını örgütlemektedir.
Türkiye Komünist Partisi, düzenin ve onun ilkesiz temsilcilerinin karşısına çıkarak, “tek adam” adaylarının tümünü geçersiz oylarla reddetmeye çağırmaktadır.
İşçiler ve emekten yana aydınlar için, halkını seven ilerici gençlerimiz için tek çıkar yol, Türkiye Komünist Partisi’nin çabasına katılmak, TKP’ye güç kazandırmaktır.
Bu Düzen Değişmeli Platformu adayları ve seçim bölgeleri aşağıda listelenmektedir.
“Bu Düzen Değişmeli” diyenler, 24 Haziran seçimlerinde emekçi halkımızı düzenin oyunlarıyla başbaşa bırakmayacak.
 

ADAYLAR VE SEÇİM BÖLGELERİ
 
Adana : Tuğçe Sezen Gedik
 
Ankara 1. Bölge : Ali Rıza Aydın
 
Ankara 3. Bölge : Özge Aydemir Güney
 
Antalya : Sevinç Sertbarut
 
Bursa 1. Bölge : Salih Çam
 
Çanakkale : Berna Ersoy
 
Diyarbakır : Selahattin Turğa
 
Eskişehir : Oktay Yolsever
 
İstanbul 1. Bölge : Aydemir Güler
 
İstanbul 2. Bölge : Orhan Aydın
 
İstanbul 3. Bölge : Atakan Boyoğlu
 
İzmir 1. Bölge : Deniz Arık Binbay
 
İzmir 2. Bölge : Kemal Okuyan
 
Kocaeli : Mustafa Tozkoparan
 
Konya : Lütfi Dilek
 
Mersin : Derya Demir
 
Tekirdağ : Turan Arslan
 

banner31

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hulisi BULUT - 10 ay önce
BaşarılAr dilerim