banner286
banner282

“Masaya İyi Parti’yi davet edeceğim”

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, “CHP İl Başkanı Cengiz ağabey ve İyi Parti dahil olmak üzere güçlü bir masanın göstergesini oluşturmamız lazım”

“Masaya İyi Parti’yi davet edeceğim”
05 Nisan 2018 Perşembe 14:23

banner274

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik yaptığı obasın toplantısında kent ve ülke gündemine ait önemli değerlendirmelerde bulundu. İl binasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan Çelik il başkanları masası ile ilgili görüşlerini aktararak, “Tekrar bu gücü sağlayacak siyasi partilerin il başkanları, CHP İl Başkanı Cengiz ağabey ve İyi Parti dahil olmak üzere güçlü bir masanın göstergesini oluşturmamız lazım. Yoksa kendi içerisinde bizim masadan bir beklentimiz, masa üzerine çözeceğimiz bir hadise yok. Kocaeli’ye faydalı olduğuna düşündüğümüz bütün yapı içerisindeki katkımızı sunarız. Onun haricinde farklı bir düşüncemiz yok. 5 il başkanı mı yoksa 8 il başkanı mı olmalı. 8 İl Başkanı olmalı. İyi parti geçmişte gündeme gelmişti. Teşkilatları yoktu. Biz bir araya geldiğimizde bu konuyu ben gündeme getireceğim” dedi.

“MASAYA OTURMASI LAZIM”
Masada henüz bu konunun gündeme gelmediğini söyleyen Çelik, “Henüz gündeme gelmedi. İyi Parti Kocaeli’nin bir değeri. Masaya oturması lazım. Masa kendini azınlık konumuza düşürürse Kocaeli’ye bir faydalı olmaz. Kocaeli’de güçlü bir masa olmasını istiyorum. İyi parti ve CHP İl Başkanı Cengiz ağabey olmak üzere güçlü bir masa olması lazım. Bu birlikteliği hep birlikte htirmemiz lazım. İyi Parti’nin masaya oturmasını il başkanları masasına teklif edeceğim. İkinci bir masanın kurulmasının faydası olmaz. Önemli olan bir aile yapısı içinde bir araya gelmek. Biz bütün derdimizi konuşarak çözebiliriz. Dışlayarak çözemeyiz. Bu birlikteliğe davetiye çıkarmak lazım. Bu kentle alakalı hepimiz gelip geçiciyiz. İl başkanları da öyle. Görev süresi içinde herkes sorumluluğunu yerine getirirse herkes Allah razı olsun der” dedi.

“ÇÖP KAMYONLARININ OLUŞTURACAĞI YOĞUNLUĞU HESAPLADILAR MI?”
Çelik açıklamasına şöyle devam etti: Geçen hafta Umuttepe’ye açılacak olan çöp yakma fabrikasını eleştirmiş ve Umuttepe’nin Dilovası’na dönüştürülmemesi gerektiğini ifade etmiştik. Öyle görülüyor ki yetkililer yanlışlarında ısrar ederek hassasiyetimizi anlamak istemiyorlar. Biz de onlara sormak istiyoruz: Açılmak istenen bu fabrikanın yeri olarak neden Umuttepe tercih edildi? Çöpleri yakmak yerine, ayrıştırmak neden düşünülmüyor? Yetkililerin; Umuttepe’ye çöp kamyonlarının oluşturacağı yoğunluğu hesaplayabilmişler midir? Bu yönde bir çalışmaları var mıdır? Çöpleri ayrıştırıp hurdalarının geri dönüşüme, ayrıştırılamayanlarının da yakılarak enerji elde edilmesine yönelik 2 aşamalı planlama yapılmalıdır. Bunun için de 4-5 bölgede ayrıştırma üniteleri kurulmalı, ayrıştırılamayanları da yakılması için çöp fabrikasına taşınmalıdır. Böylece daha az maliyet ve sirkülasyon oluşur” dedi.

“2019’DA LALE DEVRİ BİTECEK”
Lale festivalini eleştiren Çelik, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, halkın gündemine dönmek gibi bir meselesi yok. Kocaeli’nin çözüm bekleyen onlarca sorunu varken, belediye kalkıyor yıllarıdır Lale Festivali düzenliyor. Sanayi kenti Kocaeli’de lale festivalinin ne işi var? Bu memleketin geleceğini festivallerle oyalamayın. Kaynakları boşuna tüketiyorsunuz. Soğanını birkaç kuruşa mal ettiğiniz lalenin festivali için yüz binlerce lira para harcıyorsunuz. Osmanlı Devleti son zamanlarında lale kafasıyla endüstri 1.0’ı kaçırdı. Biz de şimdiki laleler sayesinde sanayi 4.0’ı kaçırıyoruz. Neyse ki 2019 geliyor. 2019’da Lale Devri bitecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, plansız planlamalarının bir neticesi olarak E-5 karayolunu yeterli genişlikte yapamadı. Sayın Başkan etrafta övüne övüne; bol bol ağaç diktirmişti. Daha sonra da kendi diktirdiği bu ağaçları yolu genişletmek için kestirdi! Nitekim İbrahim Hoca; 15 sene evvel de özenle bıraktığı sakallarını kestirmişti. Allah kimseyi şaşırtmasın” dedi.

banner31

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.