banner478
banner421

“Kocaeli’nin tüm belediyelerine talibiz” 

banner418

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik yaptığı açıklamada, “Mazisiyle tertemiz olan Saadet kadroları önümüzdeki seçimlerde, büyükşehir başta olmak üzere Kocaeli’nin tüm belediyelerine taliptir” dedi

“Kocaeli’nin tüm belediyelerine talibiz” 
29 Kasım 2018 Perşembe 12:42

banner477
banner460

SP il Başkanı Nurettin Çelik Seçim Karargah Başkanı Alaattin Çakmak ile haftalık basın açıklamasını il binasında gerçekleştirdi. AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Bilecik eski Valisi Tahir Büyükakın’ı göstermesini eleştiren Çelik, “Kocaeli var olan valisini ziyadesiyle benimsemiştir. Bizler ikinci bir valiye ihtiyaç olduğunu zannetmiyoruz. Ismarlama bürokrat başkanlar halka her zaman buz gibi soğuk gelmişlerdir” dedi.

Seçim çalışmaları hakkında konuşan Çelik, “Sadet Partisi, yarım asırlık bir düşüncenin bu günkü yansımasıdır. Kendini yerel seçimlerle Türkiye gündemine getirmiştir. Büyükşehir de dahil olmak üzere 12 ilçemizde bütün halkımızın teveccühünü kazanmış adaylar çıkaracağız. Ak Parti tek başına gelmiş olmasına rağmen yanına ortak arıyor. Saadet Partisi de diğer partilerle birlikte dirsek temasında olacak ve tüm vatandaşların oy verebileceği bir aday çıkaracağız. Bizim çıkartacağımızı adaylar herkesin oy vereceği adaylar olacaktır. Bu vizyonu da Kocaeli’ de başlatmış olacağız” dedi.
Ülke olarak kritik bir süreçten geçtiklerini ifade eden Çelik, “İnsanımızın türlü türlü sıkıntılarla boğuştuğu şu günlerde çareleri her daim dillendiren Saadet Partisi olarak umut olmaya devam ediyoruz. Yaklaşan yerel seçimlerin milletimiz için büyük bir fırsat olduğunu hatırlatmak istiyorum. İnsanları Milli Görüş’ün herkesi memnun eden belediyecilik anlayışı ile tanıştırmanın fırsatı olarak gördüğümüz yerel seçimleri, millet olarak değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Bizler şartlar ne olursa olsun ümidimizi yitiremeyiz. İçinde bulunduğumuz çıkmaz her ne ise: bizi oradan kurtaracak bir çözüm reçetesi, bir çıkış kapısı mutlaka vardır” dedi.

Buradan kıymetli Kocaeli halkına seslenmek istiyorum diyen Çelik, “Mazisiyle tertemiz olan Saadet kadroları önümüzdeki seçimlerde, büyükşehir başta olmak üzere Kocaeli’nin tüm belediyelerine taliptir. Rüşvet, iltimas, torpille ayaklarının altına alan bu kadrolar göreve getirildiğinde milletimizin belini doğrultmasına yardımcı olacak ve üretim ve istihdam odaklı yatırımlara imza atacaktır. Tüm Türkiye bizlerin yönettiği örnek belediyelere gözünü dikecek ve bizim icraatlarımız yine model olacaktır” diye konuştu.

Çelik, “Medeniyet ruhunun hissedildiği, korku ve acının yerine; huzur ve güven veren şehirler kurmak ancak ve ancak bizim yapabileceğimiz bir iştir. Saadetli kadrolar, şehirlerdeki ihanetin izlerini kaldıracak çalışmalara imza atacak, şehirlerimizi marka değere çıkaracak projeleri gerçekleştirecektir. Bizim zamanımızda şehirler, nefes alınabilecek çehreyi yakalayacaktır. Belediyeler sorun üreten bürokrat anlayıştan sıyrılacak ve çözüm üretebilecek bir konuma getirilecektir” şeklinde konuştu.

Partisinin belediyelerde uygulayacağı anlayıştan da bahseden Çelik, “Liyakat ve ehliyetin önemsendiği Saadetli belediyelerde adam kayırma ve yandaşçılık tarihe karışacaktır. Kimse kapımızın önünde ellerini ovuşturarak ahlaksız hukuksuz taleplerde bulunamayacaktır. Yandaşa yüksek kat vatandaşa nasihat olmayacak adil bir davranış sergilenecektir. Haksız ve hukuksuz isteklerle arkadaşlarımızın önüne gelen kim olursa olsun gereken cevabı alacaktır. Bizim belediyecilik anlayışımızın temelinde reklam değil, hizmet olacaktır” dedi.
 
AK Parti’nin Büyükşehir belediye başkan adayı olarak Bilecik eski Valisi Tahir Büyükakın’ı göstermesini de eleştiren Çelik, “Kocaeli var olan valisini ziyadesiyle benimsemiştir. Bizler ikinci bir valiye ihtiyaç olduğunu zannetmiyoruz. Ismarlama bürokrat başkanlar halka her zaman buz gibi soğuk gelmişlerdir. Ulaşamazsınız onlara. O yüzden halkın içinden dokunabileceğiniz, dertleşebileceğiniz adaylarla karşınıza çıkacağız. Ayrıca bu belediye seçimleri; derdi millet, ümmet olmayan, Real arazisini imar rantıyla peşkeş çekmeye çalışan mücahitliği bırakıp müteahhitliği tercih eden bir grup mutlu azınlığa karşı yapılacağı da aşikâr olmuştur” şeklinde konuştu.

Çelik, “Milli Görüş belediyeciliği geçmişte de Türkiye’nin yüz akı olmuştur. İnşallah mart ayından sonra da olmaya devam edecektir. Saadet kadroları göreve geldiği andan itibaren israf rüşvet ve yolsuzluk gibi bugünkü belediyelerde sağır sultanın dahi duyduğu yüz kızartıcı eylemlere savaş açacaktır. Milli Görüş belediyeciliğinin hizmet anlayışıyla medeniyet vizyonu olan şehirler kısa sürede kurulacaktır” açıklamalarında bulundu.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cühela - 1 yıl önce
Sn. İl Başkanı siz Tahir Bey'e laf atacağınıza, Fatih ERBAKAN ve Refah Partisi denkleminde zaten yüzde 1 in altındaki oylarınızın yarı yarıya düşeceği gerçeğine odaklanın.