banner521
banner533
banner549

Kocaeli tarihi buluşmaya şahit oldu

banner418

71 yıl sonra CHP ile Demokrat Parti birlikte hayır dedi

banner482
Kocaeli tarihi buluşmaya şahit oldu
09 Kasım 2017 Perşembe 14:43

banner552
banner535

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Referanduma sayılı günler kala konferans için ilimize geldi.
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Referanduma sayılı günler kala konferans için ilimize geldi. CHP Milletvekili Haydar Akar, Demokrat Parti Genel Başkan Başdanışmanı Murat Aydoğdu, CHP Eski Milletvekili Erol Köse, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DP Eski İl Başkanı Cem Serhat Dayan, Aydınlar Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Ruhittin Sönmez ve partililer katıldı. Çok partili geçiş döneminde birbirine rakip olan 2 parti 71 sene sonra referanduma hayır çizgisinde buluştu. Programın açılış konuşmasını DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül yaptı. Nazlıgül,” Korku imparatorluğunun hüküm sürdüğü ülkemizde cesaretini gösterip Hayır diyerek buraya gelen arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Referanduma hayır diyeceğiz” dedi.

 


ÇOK PARTİLİ SİSTEMDEN AYRILDIK
Ardından kürsüye gelen CHP Milletvekili Haydar Akar,”94 yıllık parlamenter sistemimizi değiştirmek isteyenlere karşı birlikte mücadele ediyoruz. Bu ilk mücadelemiz değil. Dedelerimiz Çanakkale’de birlikte savaştı. Lime lime olmuş Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını birlikte sağladı. Çok yoğun tempoyla bir kişiye daha ulaşmak için çalışıyoruz. Yollar, billboardlarda görüyorsunuz, devletin imkânlarını kullananlara karşı gönül birliği veriyoruz. Çok partili sistemden ayrıldık. Daha iyi yönetme talebiyle ayrıldık. Darıldık mı? Kavga ettik mi? Asla. Fikirlerimizi özgürce savunduk. Bu birlikteliğimiz 17 Nisan akşamından sonrada devam edecek. Eğer sizin gibi düşünenler güçlenmediği takdirde inanın bu türlü olaylarla karşı karşıya geleceğiz. Kimse bizim birliğimizi bozamaz” dedi. Gültekin Uysal kürsüye çıkmadan önce Akar ve Sarıbay protokolden müsaade isteyip programdan ayrıldı.

 


 

DEVLETİMİZ MEYDAN OKUMALAR İLE KARŞI KARŞIYADIR
Ardından kürsüye gelen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal,”  Üzülerek söylüyoruz ki ülkemiz içeriden ve dışarıdan operasyona açık hale gelmiş. Gönül istiyor ki bu bölgenin kendi insanları kendi geleceğinin kaderini kendi versin. Çözüm süreçleri adı altında bir takım süreçle terör örgütleri ile müzareke edilmiştir.  Bu kara günler zihnimizden çıksın bunlara yenilere eklenmesin.  Bu kara günler unutmak isterken 15 Temmuz gibi bir darbe girişimi ile milletimiz karşı karşıya kaldı. Ülkemiz milletimiz ve devletimiz meydan okumalar ile karşı karşıyadır. Özellikle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hatırlatması ile milletimize bir deli gömleği giydirmek istenmektedir. Düne kadar ver Bilal’i al iktidarı diyenler niçin bunları savundu. Elbette insanların kararları değişir. Ama sorumlu kişiler olarak insanlara bunun için makul sebepler ile izahatlar gerekir. Türkiye’de hayır diyenleri herkesi terörist olmakla bir çaresizlik içerisinde itham ettiklerini görüyoruz. Burada teröristler yok. Burada her türlü bedeli ödemeyi göze almış Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları var” dedi.

 

EGE’DE ADALARA BİLE SAHİP ÇIKAMAZ HALDESİNİZ
Sözlerine devam eden Uysal,” Bu anayasa değişikliği topyekün ruhuna baktığımızda bir çıplak gerçeği görebiliriz. O da başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere bu iktidar sahiplerinin yarınlarda yargılanma korkusudur. Bunu allayıp pullayıp güya güçlü bir devlet güçlü bir millet önümüze getirdiler. Her ne yaparlarsa yapsınlar bu iklimde istediklerini almakta zorlandıklarını görüyoruz. Akıl ve vicdanın reddedeceği böyle bir anayasa değişikliğini sindirilmesinin imkânı yoktur. Bugün geldiğiniz noktadan paketi bile savunacak kanıt üretememektedir. İstiyorlar ki milletimiz bu paketin içinde ne var ne yok milletimiz öğrenmesin. İnsanımıza bir yalan rüzgârı telkin yapılıyor. Oraları dinleyince sanırsın Kerkük Türkiye’ye katılmış. Öyle mi. Katılmayı bırakın oralarda acı var. Ege de adalara bile sahip çıkamaz haldesiniz. Uyguladığınız dış politika Suriye’de çöktü. ABD ve Rusya arasına sıkışmış bir Türkiye. Bu gerçekler orada iken bugün Amerika’dan medet umuyorsunuz ki oraya bir askeri müdahalede bulunsa. 15 gün evvel Türkiye’ye Barzani gelmiş Kuzey Irak yönetiminin bayrağını göndere çekerek karşıladınız. Şimdi Kerkük için protesto gösterisi yapacaksınız” diye konuştu.


REJİM ÇÖKMÜYOR DEVLET ÇÖKÜYOR
Uysal,” Bazı CHP’li arkadaşlar rejimin çöktüğünü söylüyor. Rejim falan çökmüyor. Devlet çöküyor Devlet. Devlet çöker. Demokrasinin kanalarına aktaramadığınız zaman devlet çöker. Bütün bunlara rağmen bugün insanımıza şöyle bir şey söyleniyor. Allah’ın 21 yüzyılca milletimize gönderdiği bir lider var. O ne diyorsa ona uyalım. Demokratik bir devlette böyle bir şey söz konusu olamaz.  FETÖ liderine dedi ki ne istediniz de vermedik. Sen kimsin. Kimi kime veriyorsun. 1 Mart 2003’te teskere geçmemiş Sayın CB diyor ki TR yanlış yaptı teskereyi geçirmedi.  O Türkiye kim AK Parti’nin iktidarı olduğu Türkiye. Sabah akşam fikir değiştirerek Türkiye yönetilmez. Tek millet diyorsunuz. O milletin adı yok mu? Şimdi Barzani’den medet umuyorsunuz ki birtakım insanları o bölgede evet için ikna etsin. DB diyor ki anayasayı çiğneyen bir CB var bu CB’yi hukukun içine alalım. Böyle bir çarpık mantığı kabul edemeyiz. Türk Milleyetçilerinin organize yapılarına bakıyoruz. Gerçekten duruma üzülüyoruz. Biz 71 yıl önce Milli şefliğe itiraz ettik. Bugün mü etmeyeceğiz” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.