banner230

Kocaeli bizi hiç yalnız bırakmadı

AKP İl Gençlik Kongresine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada Kocaeli ile ilgili övgüyle bahsederek “Kocaeli bizi hiç yalnız bırakmadı” dedi.

Kocaeli bizi hiç yalnız bırakmadı
27 Ocak 2018 Cumartesi 14:47

banner232

Kongrede kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bu salonda olan bugün ki şölenimize gelerek bizleri onurlandıran tüm hazirunu muhabbetle selamlıyorum. Buradan çok konuşulacak şeyler var. Ama bugün biz konuşmayacağız. Tribünlerde gençlerimiz konuşacak. İnanıyorum ki liderimize Kocaeli gençliğinin enerjisini Türkiye göstereceksiniz. Bu kürsüden il başkanı olarak konuşuyorum ama 2001 yılında kurucu gençlik kolları başkanı olarak sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

Başbakan Yardımcı Fikri Işık ise yaptığı konuşmada, “Bu salonu hınca hınç dolduran Türkiye’nin en ateşli en heyecanlı gençliği kongremiz hayırlı olsun. Kocaeli Cumhurbaşkanımıza partimizin kurulduğu günden bu yana daima sahip çıktı. Hep sahip çıktı. İnşallah bundan sonrada sahip çıkmaya devam edecek. Biz Cumhurbaşkanımız ile birlikte bu yolu yürüdükçe Kudüs’te, Fırat Kalkanı’nda ve şimdi Afrin’de gördüğümüz gibi bütün mazlumların sesi olmaya, dili olmaya, ağzı olmaya devam edeceğiz. Biz hep Cumhurbaşkanımızın yanında olduk. Ama hiç şüpheniz olmasın ki Cumhurbaşkanımız da Kocaeli’nin yanında oldu” diye belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Gençlik Kolları Kongresi’nin hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, “16 Nisan referandumunda %50 oy oranıyla büyük bir destek verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kocaeli gençlik yıllarımdan beri girdiğimiz hiçbir mücadele de yalnız bırakmadığı gibi halk oylamamızda da Türkiye üzeri ortalamanın üzerinde bir oy oranıyla yanımızda olduğunu göstermiştir. Şimdi 2019’da ön yerel seçimler, ardından milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için Kocaeli’den bugüne kadar gelen oylardan daha fazlasını istiyoruz. 2019 çok önemli. 2019 virajını sağlam alamazsak geleceği görmekte sorun yaşarız” dedi.

Konuşmasında Zeytin Dalı Harekâtı'nı da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Afrin operasyonu var ya işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor. Gittim gördüm. Askerimizi gördüm, subaylarımızı, generallerimizi gördüm. Bu sabah itibarıyla 394 terörist etkisiz hale geldi. 20 şehidimiz var, ÖSO ve Mehmetçik olmak üzere. 'Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz; onlar diridirler' diye buyuruyor. Bu müjdeye kavuşurcasına Mehmedim Afrin'e yürüyor. İdlib'e yürüyeceğiz inşallah. Sınırlarımızı taciz eden, bu vatana ihanet edenler bedelini ödeyecekler. PKK, YPG, DEAŞ hepsi ödeyecek, FETÖ, hepsi bunu ödeyecek. Bu mücadele kararlı bir mücadele. Fırat Kalkanı'ndan sonra Afrin mücadelesinde de kararlı bir şekilde Silahlı Kuvvetlerimiz hükümetimizle el ele, omuz omuza bu mücadeleyi yürütüyoruz."

Vatana yönelik saldırıların hiç eksilmediğini söyleyen Erdoğan, "Vatanımıza yönelik saldırılar hiç eksilmedi. Terör örgütleri saldırarak bu topraklarda rahat bırakılmayacağımız bize hep hatırlatıldı. Terörle mücadelede verdiğimiz şehitlerin acısı yüreğimizdedir. Anadolu'nun neresine giderseniz gidin dalgalanan bayrakları görürsünüz. Rabbimiz onların yaşadıklarını az önce okuduğum ayette bize haber veriyor. Ancak bu mezarlar onların dünyadaki makamlarıdır" diye konuştu.

'KARİYERLE BİRLİKTE ÜLKENİZE SAHİP ÇIKMANIZI İSTİYORUM'

Gençlere seslenen ve "Gençler sizden cevap bekliyorum" diyerek sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şehitlerimize layık olmak için çok çalışıyor muyuz? Gençler, şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak için kendimizi en iyi şekilde yetiştiriyor muyuz? Gençler, kendimizi klasik eğitim yanında manevi eğitimde de en üst noktaya taşıyor muyuz? Sosyal, sağlık bilimleri hangi alanda eğitim görürse görsün her kardeşimden beklentim kendini çok yönlü yetiştirmesidir. Her biriniz en mükemmele ulaşmanın çabası içinde olacaksınız. En az bir yabancı dili bileceksiniz. Kendi alanızda dünyadaki muadilinizden asla geri kalmayacaksınız. En iyi doktor, en iyi iktisatçı olacaksınız. Aynı zamanda ülkemizin tarihi kültürü ve güncel gelişmeleri ihmal etmeyeceksiniz. Yıllarca gençlere siyaset kötü bir uğraş gibi gösterilmeye çalışıldı. Tüm gençlerimizi Ak Parti'de siyaset yapmaya davet ediyorum. Seçme 18, seçilme 18 yaşına yasal hale getiren biz olduk. Uzmanlık alanınızda, kendi sahanızda üzerinize kimseyi tanımayacaksınız. Kuran-ı Kerim'i de en mükemmel şekilde okuyacak, ahlak ve değerlerinizden taviz vermeyeceksiniz . Bunları yapamıyorsak şehitlerimize layık olamıyoruzdur. Kariyer fetişizmini değil, kariyerle birlikte ülkenize sahip çıkmanızı istiyorum."

'BİZİM GÖNÜL SINIRLARIMIZ BAMBAŞKADIR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin kimsenin topraklarında gözü olmadığını da ifade ederek, konuşmasını şöyle dedi:

"Şimdi Afrin'in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, 'İhtiyaç var mı?' dedim. 'Şimdilik yok' dediler. Olduğunda beraber gideceğiz. Zira ne diyor şair; 'Yürüyeceksin millet yürüyecek, sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan, elde sensin dilde sen'. Bitti işte, bunu yapacağız. Türkiye kendi sınırlarının çok üstünde sorumluluklar üstlenmiştir. Her yerde bu sorumluluklarını yerine getirmenin gayreti içindedir. Suriye sınırında yaşanan tacizler, vatandaşların mal ve can güvenliğini tehditleri karşısında bıçak kemiğe dayanmıştır. Ülkemizde yaşayan 3.5 milyon Suriyeli kardeşlerimizin kendi evine dönmenin sorumluluğunu da üzerimizde hissediyoruz. Suriye toprakları içerisinde inim inim inleyen kardeşlerimizin yardımına koşmayı görev biliyoruz. Ülkemizin fiziki sınırları başkadır, bizim gönül sınırlarımız bambaşkadır. Bizim kimsenin topraklarında gözümüz yoktur. Gönül sınırlarımızda hiç kimsenin zulüm görmesine seyirci kalamayız. Arakan Müslümanlarına sahip çıkan Türkiye, Suriye topraklarında yaşayan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimize nasıl sırtını dönebilir. Afrika'nın en ücra köşelerinde insanların yaralarını sarmanın çabası içersindeki Türkiye, öz kardeşlerinin feryatlarına nasıl kulaklarını tıkayabilir. Terör örgütleri başka yerde yaptıklarında her türlü tepkiyi alıyor da Suriye'ye gelince mi bir şey olmuyor. Biz kendi ahlakımızdan vaz mı geçeceğiz. ABD'li, Avrupalı, Çinli için Suriye, Kuzey Afrika buradaki izledikleri politikalar elverişli gördükleri taktik bir araç olabilir. Bizim diğer bölgelerimizden farkı yoktur. Annemiz, kardeşimiz başka ülkeye taşındı diye nasıl onları silemez, yaşadıkları her acıyı yüreğimizde hissedersek, bu coğrafyalar da bizim için aynıdır. DEAŞ denilen İslam düşmanı bizim için büyük tehdittir. Bize öz kardeşlerimizin politik hesaplarına kurban edilmesine göz yummak yakışır mı? Biz koskoca coğrafyanın adeta sınırsız coğrafyanın umudu olan ülkeyiz. Arkasında 100 milyonlarca kardeşinin duası olan Türk milletiyiz. Varsa bu onurlu duruşun bedeli onu da ödemeye hazırız. Dün çukur eylemlerinde, dün 15 Temmuz'da, dün Fırat Kalkanı'nda; bugün Zeytin Dalı operasyonunda; yarın da bu bedeli ödemekten asla çekinmeyeceğiz,"
 

AK PARTİ BU İŞİ BİLİYOR!
Polis kayıtlarına göre miting alanında 17 bin 500, Şehit Recep Topaloğlu salonunda ise 7 bin 500 kişi vardı. 


ERDOĞAN KONGREDE GENÇLERİN NİŞANINI TAKTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kollarının kongresinde genç bir çifte nişan taktı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını tamamladıktan sonra yanına partili gençler tarafından genç bir çift getirildi. Seyfi Kesik ve Sevda Çakmak isimli genç çifte nişan yüzüklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya taktı. Seyfi Kesik ve Sevda Çakmak çiftine yüzüklerini taktıntan sonra düğün tarihlerini soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ağustos ayında yapacağız’ cevabını aldı. Bunun üzerine Erdoğan, “Ağustos geç. Daha çok var. Düğünü erkene alın” dedi.


Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları; 

Bu Afrin operasyonu var ya, işte bak millet aynen 15 Temmuz gibi şimdi de Afrin'e yürüyor. Rabbimiz, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak bilemezsiniz' buyuruyor. İşte bu müjdeye ulaşırcasına, bu müjdeye kavuşurcasına benim Mehmedim, Mehmetçik'im Afrin'e yürüyor, İdlib'e yürüyecek Allah'ın izniyle. Gittim gördüm askerimizi, generallerimizi gördüm Allah'ımıza hamd olsun.

Bu sabah itibariyle 394 terörist etkisiz hale getirildi. Bu vatana ihanet edenler bedelini ödeyecekler. Hepsi bunu ödeyecek. Onun için de bu mücadele kararlı bir mücadele.  

En az bir yabancı dili mutlaka bileceksiniz. Kendi alanınızda dünyadakilerden asla geri kalmayacaksınız. En iyi mühendis, doktor, iktisatçı olacaksınız. Aynı zamanda ülkemizin tarihini, güncel gelişmeleri de ihmal etmeyeceksiniz. Tüm gençlerimizi AK Parti'de siyaset yapmaya davet ediyorum.

Yıllarca ülkemizde insanlara, özellikle de gençlere siyaset kötü bir uğraş gibi gösterilmeye çalışıldı. Hâlbuki siyaset, ülkenin geleceği için söz söyleme, fikir belirtme, irade ortaya koyma sanatıdır.

(AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları üyelerinin 'Reis bizi Afrin'e götür' tezahüratları üzerine) Afrin'in kenar kıyılarına ben gittim. Komutana sordum, 'Ne durumdayız, ihtiyaç var mı?' 'Şimdilik henüz yok' dediler. Olduğu anda beraber gideceğiz."
Erdoğan düzenen mitingte şöyle konuştu;

Ey teröristler, siz bizim sınırlarımızı mı taciz ediyorsunuz  Ey imansızlar, siz bizim camilerimizi mi bombalıyorsunuz  Namaz kılarken şehit olanların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Masum, mağdur, mazlum kardeşlerimizin şehadetinin bedelini ağır ödeyeceksiniz.

Siz dualarınızla yanımızdasınız. Bizde şunu söylüyoruz askerimize, ''Sizler dualarımızdasınız''. Evelallah Mehmetçiğimiz yalnız değil. O teröristlere kimler hangi yardımı gönderirse göndersin biz tek bir şeye inandık. Korkma Allah bizimle beraberdir. 

CHP adaların faturasını AK Parti'ye kesiyor, tarihi dosyalar hazırlatıyorum, Lozan dahil olmak üzere kim nerede neyi vermiş hepsini milletime anlatacağım . Kılıçdaroğlu'na sorarsan Lozan'da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Partiye keser. Adaları siz verdiniz siz.

Şu anda anamuhalefet onlarla beraber cirit atıyor. Onlarla beraber oynuyor. Kaldı ki işte bir tane cambaz var, ahlaken de maalesef siyasi ahlak itibarıyla adeta sıfırlanmış, kalkıyor ÖSO'ya 'terör örgütü' diyor. Bu ne anlayıştır. Ne terbiyeden muaf bir duruştur. O ÖSO ki şu anda benim Mehmedimle beraber arazide ve şu ana kadar 13 şehidi var. Peki siz kimle berabersiniz.  

Siz şu anda terör örgütleriyle berabersiniz. Siz PKK ile berabersiniz. Siz PKK ile el ele, kol kola gezenlerle İstanbul yürüyüşünü yapmadınız mı! Benim milletim sizi gayet iyi tanıyor. Sizin kirli çamaşırlarınızı daha meydana çıkaracağız.


 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Akın uTançfil - 13 ay önce
Cumhurbaşkanımız sizi hala kandırır Kocaeli’deki güruhlar,paralel hala sinsi sinsi yol alıyor,benden demesi!!!
Avatar
İzmitli - 13 ay önce
Reis ak parti izmiti çok yalnoz rıraltı. Bir havalimanımozı 8 senedir çalıştırmaktan acizler.