banner451
banner421

Karakadılar Kartepe için vaatlerini sıraladı

banner418

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar yerel seçimler için vaatlerini sıraladı. Karakadılar 2014’te ilçe başkanı olduğu günden beri ekibi ile bu seçimlere hazırlandıklarını söylerek: “o günde söyledik Hedef 2019 Kartepe” dedi

Karakadılar Kartepe için vaatlerini sıraladı
06 Şubat 2019 Çarşamba 12:39

banner32

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar, yerel seçimlere kısa bir süre kala vaatlerini Cevizdibi Restoran’da düzenlenen programla açıkladı.

Karakadılar’ın programına Kartepe İlçe Başkanı Şeref Kırmızı, Meclis üyesi adaya adayları Tugay Adak, Hasan Bayrak, Ayla Demir ve Özlem Ejderoğlu Çankaya’da katıldı.

Kartepe için göreve gelmesi halinde yapmak istediklerini anlatan Karakadılar:  2014 yılında bu seçimlerin geleceğini ilçe başkanı olduğumuzda hedef 2019 Kartepe demiştik. Biz Kartepe belediyesinin yaptığı tüm programları gölge belediye gibi takip ettik meclislerde muhalefet şerhlerimizi koyduk. Bir seneyi geçkin süredir alanda çalışma ve projelerimizi düşündük. Bunlar 4-5 yılın birikimi. Kartepe’de tüm eksiklikleri gördük. Aday olduk ve bize bunları söylemek nasip olduk. Ben 140 yıllık Kartepeli bir ailenin çocuğuyum. Arkadaşlarım da buranın eskilerinden ve eksikliklerin onlarda iyi biliyorlar” dedi.


İşte Karakadılar’ın vaatleri: 

HAK SAHİBİ KADINLAR TARAFINDAN
“Hem emek, hem gönül verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi adına Kartepe Belediye Başkan adayıyım. Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu durum, hem Global hem de yerel çerçevede gerek ekonomik, gerek sosyolojik, gerekse ekolojik olarak da adeta adım adım geriye götürülmektedir. Bize düşen görev, burada projelerimizle, uygulamalarımızla öncelikle Kartepe olmak üzere hızlı şekilde ilerlemek için harekete geçmek ve çözüm üretmektir. Her türlü projelerimiz ile Kartepe’nin gelişimi için canla başla çalışacağız.  Çalışmalarında, Kadınları daha fazla ön planda tutulması gerekiyor. Benim için önemli konulardan bir tanesi kadınlara verilen hakların, hak sahibi kadınlar tarafından doğru kullanılabilir olmasıdır.

ÇITAYI YUKARI ÇIKARTACAĞINA İNANIYORUM
Cumhuriyet Halk Partililer olarak, Bizler rakip değil aynı amaca hizmet eden Cumhuriyet Halk partisinin birer mensuplarıyız Partimizin onurlu geçmişine ve demokrasi kültürüne uygun bir şekilde hareket ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ortak amacımız öncelikle partimizin Türkiye’de tek başına iktidar olması sağlamaktır. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Önce Kartepe, sonra Büyükşehirler ve tüm Türkiye’de başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Örgütümüzün ve ilçe başkanlığımızın çalışma ve disiplin anlayışı içerisinde önümüzdeki yerel seçimlerde çıtayı daha da yukarı çıkartacağına inanıyorum.

BİRLİKTE PAYLAŞMAK İÇİN
Sorunları biliyoruz, nasıl çözeceğimizi de biliyoruz Kartepe’nin sorunlarını bilerek aday oldum. Bu sorunları nasıl çözeceğimizi biliyoruz. Biz yenileme ve değişimin kaçınılmaz olduğunu bildiğimiz için, yapılmayanları yapmak, eksik kalanları tamamlamak için buradayız. Biz İlçe halkımızın, daha üretken, daha demokratik, daha özgür, daha çoğulcu, daha sosyal olması için buradayız. Biz ilçe halkımızın, doğumunda, düğününde, ölümünde her zaman yanlarında olmak, sevinçlerini ve acılarını birlikte paylaşmak için buradayız.

KONUŞMAK YERİNE PROJELER ÜRETEN
Kendi adına değil, parti adına yönetmeye yatkın, kişisel gösteriler yerine örgütlü ve bilinçli bir kadro ile çalışan, temel yönetim politikasını toplumcu belediyeciliğin temel ilkeleri olan demokratik, katılımcı birlikçi, bütünlükçü ve kaynak yaratıcı, her şeyden önemlisi de üreticilik ilkesi üzerine kuran, konuşmak yerine projeler üretmeye çalışan, yetki ve sorumlulukların bilincinde olan belediyecilikle yönetmek için, buradayız.

GÜLER YÜZLÜ BELEDİYECİLİK İÇİN SÖZ VERİYORUM
Belediyemizin girişinden en üst birimlerine kadar her birimde temel ilkemiz, haklımızın huzuru memnuniyetidir.  Kapıdaki güvenlik görevlisinden belediye başkanına kadar, herkes güler yüzü ile sizlere hizmet edecektir. Güler yüzlü ve insan odaklı belediyecilik anlayışımız gereği olarak, her vatandaşın başkana ve yönetim kademesine doğrudan ulaşabileceği bir mekanizma oluşturulacaktır.  Hem sanal, hem de yüz yüze iletişim sağlanacaktır.  Belirli kişilerin kısıtlı zamanlarda yetkililere ulaşmasından ziyade, haftanın her günü nöbetçi yönetici uygulamasına geçilecektir.

ÇALIŞAN VE ÜRETEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İÇİN SÖZ VERİYORUM 
Belediyemizin amacı, etkin bir şekilde çalışarak kentimizi daha yaşanabilir hale getirmektir. Bu amacı gerçekleştirmek için üreten, çalışan ve projeler oluşturan, vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyen ve bu doğrultuda çözümler üreten uzmanlar ekibi kurulacaktır. Dayanışmacı bir anlayış ile üreteceğiz ve hakça paylaşacağız. Belediyemize hazırladığımız projelerle zarar eden değil kar eden ve bu karı Kartepe’de yaşayan halkımızla paylaşan haline getireceğiz. Bundan kastımız belediyenin karını, ulaşım, su fiyatları ve belediye harçlarını ucuzlatarak siz değerli halkımızla paylaşacağız.

HESAPVEREBİLİRLİK VE SAYDAMLIK 
Belediyemizin temel ilkelerinden biri hesap verebilirlik ve saydamlıktır. Bu doğrultuda hem başkan hem de yönetim kademesi mal varlıklarını, göreve başladıkları ilk gün açıklayacaklar ve her yıl güncelleyeceklerdir. Kartepe Belediye Meclisi toplantıları, belediyemizin internet sayfasından canlı yayınlanacak, böylece tüm halkımızın belediye çalışmalarını hem izleme hem de denetleme olanağı oluşturulacaktır.

GERÇEKÇİ KENT ETÜDÜ 
Kentimizin sosyal, kültürel ve fiziksel etüdü yapılarak gereksinimler doğrultusunda hareket edilecektir. Böylece kaynak israfı yapılmayacaktır. Kentin envanterini çıkaracak olan bu çalışma aynı zamanda stratejik planımızın da temelini oluşturacaktır.

MUHTARLARA SÖZ VERİYORUM
Bütün Muhtarlarımız birer Belediye Başkan yardımcısı statüsünde olacak. Muhtarlarımızın belirlediği ailelere belediyemize ait olan Belediye Düğün Salonları ücretsiz olacak. Nikah masrafları ücretsiz olacak. Muhtarlar derneği Belediyemizin binasında olacak. Siyasi partilerin mahalle başkanları muhtarlarımızın önüne geçemeyecek. Her mahallede kurulacak olan mahalle meclisleri muhtarlarımıza bağlı olacak. Mahallelerde yapılacak olan projeler muhtarlarımızın görüşlerine ve bölge halkının taleplerine göre belirlenecek.

ASGARİ ÜCRETLİLER
Asgari ücretle çalışan Kartepeli vatandaşlarımıza Belediye düğün salonları ve nikah işlem ücretleri ücretsiz olacak. Asgari ücretle çalışan Kartepeli vatandaşlarımıza mahallesinde ev yapmak istediği zaman projeyi Belediye bünyemizde bulunan plan ve proje müdürlüğü tarafından desteklenecek ve ücretsiz bir şekilde proje çizilecektir. Kartepe belediyesi sınırları içerisinde ilk, orta, lise ve üniversite öğrencilerinin yol ücretleri günde bir sefer gidiş dönüş olmak kaydıyla Belediyemiz tarafından karşılanacaktır.

ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİM
10 belde ve 10 köyden oluşan Kartepemizin acilen çözülmesi gereken ulaşım problemi vardır. Kent merkezine 20 mahalleden tek vasıtayla ulaşım yok. Ring servislerin sayısını arttırarak, Ulaşım Kooperatiflerimizle birlikte öğrenci ve yolcu taşımacılığı sorunu çözülecektir. Çevremizi ve doğayı korumak adına acil eylem planı hayata geçireceğiz. Önceliğimiz atıkların evde dönüşümünü sağlayarak ortaya çıkan çöp oranını azaltmak olacaktır. Geri dönüşüm planlaması ile belediyemize gelir kazandıracağız.

DERELERİN ISLAH SORUNU
Türkiye’de ve Kartepemiz’de olmayan kavramdır. Dereleri doğaya uygun ıslah etmek ve doğal yaşamı korumak yerine dereleri kanala çeviren anlayışı sona erdireceğiz. Kara ve su canlılarının yaşamını engelleyen bu anlayışı değiştirecek, en büyük zenginliğimiz olan doğamıza sahip çıkacağız. Dereler ıslah edilerek bazıları üretim için tarıma bazıları da turizme kazandırmak için göletler, yürüyüş parkurları, köprüler, banklar, ışıklandırmalar, bisiklet yolları, derenin tabanı ve etrafı doğal taş elemanları ile kaplanacaktır.

KÖY TÜZEL KİŞİLİKLERİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM
2014 Mahalli Seçimleri’yle birlikte köylerin mahalleye dönüşmesi bölgemizin büyük bir sorunudur. Köy tüzel kişiliklerinin geri kazandırılması için hukuki işlem başlatılması ve sesimizi tüm ülkeye duyurmak için köylüyle birlikte hareket edeceğiz. Köyler mahalle olduktan sonra yerleşik alanlarda hayvancılık ve meyvecilik yok olmak üzere. Köylüye yapacağımız desteklerle hayvancılığı ve meyveciliği tekrar eski günlerdeki gibi ihracat yapacak seviyeye çıkarmak ve ülke ekonomisine katkı sunacağız.

TARIM VE ÜRETİM SORUNLARI
Tarıma elverişli alanların tespit edilerek toprak analizlerinin yapıldıktan sonra çeşitli meyve ve sebzelerin üretimini mülk sahibiyle veya belediye kanalıyla kiralanıp üçüncü şahıslar üzerinden üretim yaptırmayı hedefliyoruz. Belediye ye bağlı bir kooperatif kurulup önce iç piyasaya daha sonra yurtdışına direk üreticiden satış yapmayı hedefliyoruz. Böylelikle kadınların ve gençlerin işsizlik sorununa da çözüm bulacağız. Verimi ve randımanı yüksek üretim için ıslah çalışmaları artırılacak. Hayvancılıkta, ari, hastalıklara dayanıklı ırklar elde etmek için, "Halk Elinde Islah" projesi kapsamında çiftçiye ıslah eğitimleri verilerek, ırkların ıslah edilmesi sağlanacak.

KARTEPEMİZE EN HIZLI ŞEKİLDE HASTANE KAZANDIRACAĞIZ
120 bin nüfuslu Kartepemizde Bir Tane Bile Hastane Yok! Gerekli tüm mercilerle iletişime geçilip Devlet Hastanesinin yapılması için fiziki koşulların sağlanmasına her türlü katkıyı sunacağımızı, var gücümüzle mücadele edip ilçemize hastane kazandıracağımızın sözünü veriyoruz. Belediyeye bağlı etüt merkezlerinin kurulacaktır. Ders takviyesi alamayan öğrencilerin eksiklerinin tamamlanması için bu merkezlere yer ve imkan sağlanacaktır. Atama bekleyen öğretmenlerle sözleşmeler yapılarak bir nebzede olsa atanamayan öğretmenlere de çözüm getireceğiz. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri arttırıp eğitime destek vereceğiz. Pek çok eğitimcinin çalıştığı merkezde ikamet etmemesi ve çevreyi yeterince tanımamasının önüne geçeceğiz.

MAHALLERİMİZ KREŞE KAVUŞACAK
Belediye ye bağlı belli mahallelerde kreş açılması ile “çocuğa annesi bakar” kavramını ortadan kaldırmak temel hedeflerimizdendir. Kadınların iş hayatında daha fazla yer sahibi olması için her 5 mahalleye 1 kreş ile okul öncesi öğretmenlerimize iş imkanı sağlanacaktır. Emeklilerimizin, yaşlılarımızın hayatına konfor katmak, engellilerimize iyileştirme olanağı sağlamak için “Kaliteli Yaşam Merkezi” kurulacak. Amacımız, toplumumuzdaki dezavantajlı gruplara, sahip çıkarak yaşamlarına kolaylık ve değer katmak, bakımları ile ilgilenen ailelerine de gün boyunca sosyalleşme ve dinlenme imkanı sunabilmektir.

BİLİM MERKEZİ KURACAĞIZ
Çocukların özellikle bilime karşı merak duymalarını sağlamak için bilim merkezi kuracağız. 10 Beldeye laboratuvarlar (Kimya, Fizik, Biyoloji) kurup, uzman kadro oluşturularak çocuklara ilgi duydukları alanlarda eğitimlerin verilmesi hedeflenmektedir. Bölgemizin en büyük sorunu olan uyuşturucu ile mücadele için rehabilitasyon merkezleri kurularak sokakta olumsuz koşul ve ortamlarda risk altında çocuklara ve gençlere bu ortamlardan uzaklaştırıp, mesleki, sportif milli ve manevi değerler konusunda yapılacak eğitimler ile gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak tutularak ailelerine ve topluma kazandırmaktır.

KÖYPARK İLE ÇOCUKLARIMIZ DAHA İYİ YETİŞECEK
Oba çadırı, köy pazarı, köy kahvesi, köy evi, yürüyüş yolları, yöresel yiyecek ve el sanatları satış alanı, hobi bahçeleri, çocuk oyun alanları ve çeşitli kanatlı hayvanlar ve midilliler olacak. Bu alanlarda çocuklarımız sokakta sosyalleşecek ve bölgemizin turizm değeri yükselecektir. Apartmanda yaşayan çocuklara köy hayatını sebze meyve yetiştirilmesi, ağaçların tanıtılması hayvan bakımı öğretilmesi, üretim ve tarımın önemini aşılayabilmek hedeflenmektedir. Kooperatif merkezinde ekolojik sabit pazarlar kurarak üreticiye gelir, tüketiciye sağlıklı gıda sunacağız.

KARTEPE SANAYİDEN PAYINI ALACAK
Sanayi ve Turizmde Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Projesi hayata geçecek. Bölgesel endüstrinin insan kaynağı alt yapısına, dolayısıyla kısa ve orta vadede yerel ekonomiye katkıda bulunması hedeflenmektedir. Kartepe’de mevcut olmayan ve bölge sanayiinin en önemli ihtiyaçlarından birini karşılamaya yönelik bir Endüstriyel Otomasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin firmaların hizmetine sunulacaktır. İnsan kaynağının eğitilmesi ve uygulama konusunda danışmanlık yoluyla hem firma çalışanlarına kalifiye kazandırılması hem de üretimde kalite ve verimliliğin artırılması sağlanacaktır.

YENİLİKÇİ PROJELERE SAHİP KİŞİ VE KURUMLAR
Üretimde verimliliğin artmasıyla bölgedeki firmaların rekabet seviyesinin yükseltilmesi ve bölgesel kalkınmaya destek olunması sağlanacaktır. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği ile bir tarafta yaratıcı proje sahiplerini diğer tarafta onlarla işbirliği yapabilecek sanayi kuruluşlarını, üniversiteleri ve fon kaynaklarını bir araya getirerek yenilikçi projelerin ticarileşmesinin, ürüne, patente, yatırıma ve ihracata dönüşmesini sağlanacaktır. Projenin hedef grupları; Kartepe, İzmit ve Gebze’de faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ve Ar-Ge değeri taşıyan yenilikçi projelere sahip kişi ve kurumlardır.

ESNAFIN SIKINTILARINI ÇÖZECEĞİME SÖZ VERİYORUM
Bölgemizdeki işsizliğin azaltılması bölge refahını yükseltebilmek için Kartepe sınırları içinde bulunan imalathane, küçük esnaf ve orta ölçekli fabrikalarla görüşülerek istihdam sağlamaları kaydıyla projelerini geliştirmek ve desteklemek. Çocuk veya yaşlı bakmakla yükümlü olup evden ayrılamayan kadınlarımızın Kartepe markalı ürünleri (gıda, süs, elişi vb.) belediye sınırları içerisindeki market ve mağazalarda reyonlar oluşturularak gelir elde edilmesi sağlanması. Her mahalleye kurulacak mesleki eğitim merkezleri ile kadınlarımızı üretime katmak adına çalışmalar başlatılacak. Bölgemizde bulunan eğitim veren (KARMEK) kurslarında meslek öğrenen bayanlarımıza atölyeler kurup kadınlarımızın ev ekonomisine katkı yapmalarını sağlamak. Kadınların ürettikleriyle ekonomiye katkıları büyüyecek, hane geliri yükselecek.

TURİZM HAMLESİ
Samanlı dağlarının tekelleşmesinin önüne geçip halka açacağız. Bölgemiz coğrafi yapısından dolayı dünyanın en güzel ormanları ve akarsularına sahiptir. Bu ormanlarda dağ yürüyüşü, doğa sporları, kayak ve mesire alanlarının çok rahat ve masrafsız şekilde kullanıma açılıp bölge halkına ve ekonomisine katkı sağlayacağız. Her mahalleye basketbol sahası yapacak, Kartepe basketbol takımı kuracağız. Okullarda sürekli öğrenci taramaları yapılarak yetenekli öğrencileri tespit edip ve Kartepe basketbol takımının alt yapısına katacağız. Kartepe Bisiklet Kulübü kurulacak. Bisiklet yolları, bisiklet park yerleri ile birlikte ilçe içi trafiğinde bisiklet kullanımının yaygınlaşması sağlanacak.

ENGELSİZ YAŞAM ÇALIŞMALARI DERHAL BAŞLAYACAK
Engel tanımayan Kartepe Projesi ile erişilebilirlik problemi olmayan bir bütçe oluşturacak ve merkezler eliyle halkımıza sunacağız. Engelliler Kültür ve Eğitim Merkezi projesiyle engelli yakınlarına sürekli eğitim ve psikolojik danışmanlık sağlanacak. Engelliler Huzur Evi ve Engelliler Park Projeleri ile bu vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselteceğiz. Belediyemizin emek ve iş piyasasının gereksinimleri doğrultusunda açacağı istihdama dönük meslek edindirme kursları işlevsel olarak uygulanacaktır. Belediye bünyesinde kentin çeşitli yerlerinde açılacak olan İstihdam Araştırma ve İşe Yerleştirme Ofisleri (İYO), Kartepeli gençler ile emek piyasası arasında bir köprü görevi üstlenecektir. Bu ofisler sadece iş bulma amaçlı değil aynı zamanda eğitim ve meslek alanlarındaki kazanımların kariyere etkisi konusunda danışmanlık yapacaktır.

ÇEVRE PROJELERİYLE DOĞAMIZI KORUYACAĞIZ
Belediye’ye ait tüm araçların elektrikli olması hedeflenerek en az 3 yıl içerisinde bunun dönüşümünü sağlamayı hedefliyoruz. Yapılacak tüm ihale şartnamelerinde de elektrikli araçların kullanımını zorunlu tutulacaktır. Elektriğini kendi üreten, suyunu devir daim ederek kullanılan ve sıfır atık üreten Türkiye’nin ilk Ekolojik Binası Projesini hayata geçireceğiz. Yeni yapılan binalarda kendi elektriğini üreten mavi su, gri su tanklarının kullanıldığı ve sıfır atık üreten binalar için plan notlarıyla düzenleyerek artı imar hakları tesis edilecek. Her sokağa 100 ağaç projesiyle yaşam alanlarımızı güzelleştireceğiz. Kartepe İlçe ormanı projesiyle doğayla iç içe yaşam alanları yaratacağız. Yap-İşlet modeli ile plastik geri dönüşüm tesisi kuracağız ve hammadde elde edeceğiz Plastik ithalatının önüne geçmek adına ülkemize katkı vereceğiz, istihdam yaratacağız, çöp yığınlarını azaltacağız.

KÜLTÜR VE SANAT PROJELERİ HAYATA GEÇECEK
Her mahalleye 7/24 açık Kütüphane Projesiyle çocuklarımızın ders çalışabilmeleri için gerekli ortam ve kaynaklar sağlanacaktır. Kartepe Kent Müzesiyle çocuklara eski mahalle oyunlarının öğretilmesi, trafik eğitimlerinin verilmesi ve temel gelişimlerine katkı verici temaların oluşturulması hedeflenmektedir. Etrafı temizlenerek yürüyüş yolları ve bisiklet yollarının yapılması. Sapanca Gölüne insan girişine engel olunarak kuş cenneti yapılması sayesinde ekolojik düzeni koruyacak ve hem çevre hem turizm açısından katkılar elde edeceğiz. Kanalın etrafı temizlenilerek yürüyüş yolu yapılması ve balık turizmine açılması sağlanacaktır.

KARTEPELİLİK HAKKI HAYATA GEÇECEK
Parti programımızda da yer alan yoksul ve işsiz ailelere ödeme yapılması projesini yerele taşıyarak Kartepe’de ikamet eden işsiz ve yoksul ailelere her ay düzenli ödeme yapacağız. Ekonomik sorunların aile facialarına, sosyal sorunlara dönüşmesini engelleyeceğiz. Her mahalleden insanların siyasi görüşünden bağımsız, içinde özellikle gençlerin ve kadınların bulunduğu “Halk Meclisleri” oluşturacağız. Mahallemizin sorunlarını ve çözüm önerilerini tartışacağız. Ve meclis gündemine getireceğiz. Bütün Kartepelilere sözümdür, Halk Meclislerinden geçmeyen hiç bir kararın altına imza atmayacağım. Her 3 ayda bir halk meclisi, belediye başkanı ile birlikte toplanacak. Yapılacak ve yapılması gerekenler halk ile birlikte karar verilecek.

KARTEPE SENATOSU HAYATA GEÇECEK
Yolu Kartepe’den geçmiş, her alanda başarılı insanları ilçenin yönetiminde aktif olarak değerlendireceğiz. Belediye Meclisinde aktif danışma alanları oluşturarak bu birikimleri ilçemize aktaracağız. Buradan gelecek önerileri Meclis gündemine taşıyacağız. “Plastik poşete ve çevre kirliliğine son" sözünden yola çıkarak okul ve evlerden kampanyalar ile atık kağıt ve pamuklu kumaşlar toplanacak. Toplayacağımız atık kağıt ve her türlü pamuklu kumaşlar üretim merkezimizde kadın ve engelli vatandaşlarımız tarafından el yapımı kağıt ile yeniden hayat bulacak. Kadın ve engelli vatandaşlarımız için istihdam alanı yaratmış olacağız.

YAZILIM KENT KURACAĞIZ
11-23 yaş arası gençlerimize kodlama, yazılım ve robotik teknoloji öğreterek geleceğin mesleklerine şimdiden hazırlayacağız. Bu gençlerimizin sanayi kurumlarında iş bulması kolaylaşacak. Yönetime geldiğimizde ilk iş olarak Kartepe’nin "Kentsel Dönüşüm Master Planını" hazırlayacağız. Mahalle mahalle halk meclisleri ile birlikte dönüşüm senaryosunu kurgulayacağız. Beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili halkımızı bilgilendirecek, önlemler alacağız. Marmara depreminde yorulmuş riskli binaların tespitini yapacağız. Doğru dönüşüm planı ile hem oturduğumuz binalar depreme dayanıklı hale gelecek hem de estetik anlamda daha güzel yapılar ortaya çıkacak.

ÇİFTÇİ ÜRETECEK KARTEPE SAĞLIKLI DOĞAL SÜT İÇECEK
Kartepe Belediyesi Halk Süt Projesi ile bir taraftan ilçemizde kırsal kalkınmaya destek olurken, bir taraftan da Kartepe halkının sağlıklı, ekonomik ve doğal süt ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyoruz. Kartepe Süt Üreticileri Birliği kuracağız. Kartepeli üreticilerden alınan sütler her türlü kontrol den geçirildikten sonra sağlıklı ve doğal bir şekilde Kartepe halkına ulaştırılacak. Sosyal belediyecilik ilkesi gereğince sağlıklı nesiller ve en temel tüketim maddesi sütü katkısız güvenli ve ekonomik bir şekilde tüketilmesi amacıyla HALK SÜT kuracağız. Kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla zor günler geçiren Kartepeli süt üreticilerine destek olacağız. Ve son olarak Lojistik firmalarının organize sanayi bölgelerindeki sevkiyatlarında en büyük problemleri olan Tır Parkı sorununu derhal çözüme kavuşturacağız.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.