banner286
banner282

Kaman 150'ye yakın çizik yiyerek il başkanı oldu

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevine atama yoluyla gelen mevcut başkan Serdar Kaman, 1’nci Olağan Kongre’de seçilmiş başkan oldu. Adil Gülez, Ali Karaca ve Aziz İnci gibi isimler kadroda yer alamadığı kongrede kaman 150’ye yakın delegeden çizik yedi.

Kaman 150'ye yakın çizik yiyerek il başkanı oldu
11 Mart 2018 Pazar 14:11

banner274

İYİ Parti Kocaeli İl 1’nci Olağan Kongresi, Fuariçi Çağlayan Restoran’da gerçekleştirildi. Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen kongrede il başkanlığı görevine atama yoluyla gelen mevcut başkan Serdar Kaman tek aday olarak girdiği kongre sonucunda seçilmiş başkan oldu. 600 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 71 kişilik yönetim kurulu üyesi, 9 kişilik disiplin kurulu üyesi ve 22 kişiden oluşan büyük kongre delegesi seçildi. Kongrenin divan başkanlığını İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu, yardımcılığını ise İYİ Parti kurucular kurulu üyesi Ruhittin Sönmez üstlendi. Lütfü Türkkan’ın ise kongreye katılmaması dikkatlerden kaçmadı.
 

150’YE YAKIN ÇİZİK YEDİ
Kongre öncesi İYİ Parti içinde çeşitli tartışmalar çıkmıştı Serdar Kaman’a karşı örgütlenen muhalefetin aday çıkarmak içinde bazı çalışmalar içinde olduğu da biliniyor. Serdar Kaman’a yönelen tepkiler kongrede kendini gösterdi. Kongrede 402 delege oy kullandı. 36 oyun geçersiz sayıldığı kongrede Serdar Kaman yaklaşık 150 delegeden çizik yedi. 

GENİŞ KATILIM
Mevcut başkan Serdar Kaman’ın seçilmiş başkan olduğu kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu’nun yanı sıra, İYİ Parti kurucuları kurulu üyeleri Ruhittin Sönmez, Kocaeli eski milletvekili İbrahim Artvinli, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Hüsamettin Atasever, il yöneticileri, ilçe başkanları ve parti delegeleri katılım gösterdi. Ayrıca siyasi parti il başkanları olarak ise CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik ve Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül katıldı. 

YUMRUKLAR KONUŞTU
Kongrenin başlamasına kısa bir süre kala salona girmek isteyen Adil Gülez'e yumruklu saldırı oldu.  Kısa süreliği gerginlik sonrasında Kaman polis ekiplerinin araya girmesiyle salona giriş yapabildi. Kaman’a saldırmak isteyen gruptaki şahıslar polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken kongrenin yapılacağı salona delege olmayan kimse alınmadı.  Gerginliğin yönetim listesi nedeniyle yaşandığı öğrenilirken Serdar Kaman’ın salona girişi sırasında mevcut yönetimde yer alan Adil Gülez yanına gelerek neden yeni listede olmadığını şiddetli bir şekilde sorması üzerine gerginlik yaşandığı yaşanan arbede de Gülez’e yumruk atıldığı iddia edildi. Yaşanan gerginlik sonrası İYİ Parti Başiskele ilçe yöneticisi Rıza Güvenusta polise gösterdiği tepki nedeniyle gözaltına alınırken kısa süre sonra serbest bırakıldı. 

ÇIĞ GİBİ BÜYÜYEREK UMUT IŞIĞI OLMUŞTUR
Yaşanan gerginliğin ardından kongre başlarken kongrede ilk olarak konuşan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, “25 Ekim 2017 günü başlayan bu iyilik hareketi ve yürüyüşü daha 5. Ayını doldurmadan bir çığ gibi büyüyerek umut ışığı olmuştur. Bu güzel Pazar gününde Türkiye’nin geleceğini dertlenerek bizlerle buluşan siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. 

TEK ADAMLA KARŞI KARŞIYAYIZ
Ardından kürsüye Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu geldi. Nuhoğlu, “Elbette kongrede heyecanlar olur bazı arzular yerine gelmeyebilir. Ama bir şeyi unutmam lazım. İYİ Parti’nin seçimlere katılması lazım. Bu kongreyi mecburiyet için yapıyoruz. Tıpkı partiyi mecburiyet için kurduğumuz gibi. Reklam arası vermek isteyenler, parantez kapatmak isteyenler, devletimizin kuruluş felsefesini ayaklar altına alanlar ve kurucunun anasına sevenler yasama yürütmeyi, yargıyı tek adamda toplamaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

SEÇİME KATILMA HAKKI KAZANDIK
Bu yaşananlar sebebiyle hep birlikte yola çıkarak parti kurduklarını belirten Nuhoğlu, “O süreci yaşarken genel başkanımızla beraber Türkiye’yi adım adım dolaştık. Mühürsüz oylar ve resmi olmayan açıklamaları hepiniz gördük. Parti kurmak kolay değil bunu başardık ama daha zor olanı seçimlere katılma hakkı elimize almaktır. Kuruluşumuzla bugüne kadar çok zorluk çektik. Seçimlere katılabilmek için yarıdan fazla ilde teşkilat urmuş olmak birinci olağan kurultayı yapmış olmak ve bunların üzerinden 6 ay geçmesi gerekiyor. Şimdi seçime katılma hakkını kazandık” dedi.
 

HESABI SORULACAK
Sözlerine devam eden Nuhoğlu, “Tek adam yönetiminin ne olduğunu henüz milletimiz anlamış değil. Afrin Hareketi milletimiz için bir mecburiyettir. Biz de Mehmetçiğimize ve TSK’nın sonuna kadar arkasında ve duacısıyız. Ancak bu noktaya kadar gelene kadar yapılan hataları söylemeyelim mi, birileri rahatsız olacak diye anlatmayalım mı? Habur’daki rezaletler, İmralı’daki, Oslo’daki müzakereler, askerimizin kafasına çuval geçirilmesi, PKK’lılara lahmacun ısmarlamalarının hesabı sorulacak. O PKK militanları şimdi Afrin’de Mehmetçiğimizi şehit eden teröristlerdir” diye konuştu.

ARTIK İYİ PARTİ VAR
Ardından tekrar kürsüye gelen İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman, “Türkiye çok zor bir süreçten geçmektedir. Bir yandan sınırlarımızın hemen yanında yaşananlar. Diğer yandan ülke içindeki ekonomik zorluklar. 16 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın bizleri karanlığa sürüklediğini görüyoruz. Krizden çıkamayan iktidar devletin ve milletin kazanımlarını satıyor. Fakat artık İYİ Parti var. Sizin karşınızda ver yesin ört uyusun bir muhalefet yok. Sizin karşınızda artık İYİ Parti var. Türkiye bu karanlıktan çıkaracak lider sayın Meral Akşener’dir” ifadelerinde kullandı.

SOKAK MÜCADELESİ BAŞLIYOR
Konuşmalarına devam eden Kaman, “Bu büyük lidere yolculuk edecekler arkadaşlar bu salonu dolduran bizleriz. Hep birlikte bir yola çıktı. Milliyetçi, vatanına bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak taşın altına elimizi hep birlikte koyduk. İl başkanlığı görevinin şahsıma verilmesinden büyük gurur duyduğumu ve bu görevin sorumluluklarını hissettiğimi belirtmek isterim. Buraya gelen insanlar pastadan pay almaya değil. Omuz omuza mücadele etmeye geldiler. Tüm arkadaşlarıma bu vesileyle teşekkür ediyorum. Eğer üzerlerinde hakkım varsa helal olsun. Onların haklarını helal etmesini istiyorum. Asıl iş şimdi başlıyor. Bu kongre salonundan hep birlikte kol kola çıkacağız. Burası Meral Akşener’in şehridir. Bizim için sokak mücadelesi bu akşamdan itibaren tam anlamıyla başlayacağını ilan ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

KARACA  VE GÜLEZ KADRO DIŞI
Yönetim kurulu oluşturulurken Veli Başkurt, Kaan Dilmen ve Ahmet Yeşil ile İl Başkanı Serdar Kaman arasında sert rüzgârlar esmiş. Başkurt, Dilmen ve Yeşil’in kadro dışı kalıp kalmayacağı merak ediliyordu. Milliyetçi Hareket Partisinde siyaset yapan Veli Başkurt, Ahmet Yeşil ve Kaan Dilmen Kaman’ın listesind yer almayı başardılar. Yönetimde Ali Karaca ve kongre salonunun önünde yumruklu saldırıya uğrayan Adil Güzel yer alamadı. Emin Şimşek ise Disiplin kuruluna seçilen isim oldu.SERDAR KAMAN’IN YÖNETİMİ
Yönetim Kurulu Listesi
Ahmet Elgür, Ahmet Yeşil, Ali Davru, Ali Ekşi, Ali Yılmaz, Ayhan, Kedikli, Baha Yavuz, Huriye Banu Canayakın, Bilge Bekil, Burak Örçen, Cemil Uslu, Çağlar Özer, Dicle Akın, Elmas Kayhan, Ercan Sarıkaya, Erdal Baykara, Ersin Soykan, Fatih Kürşat Demir, Fatma Ebru Bağdat, Fuat Berna, Güzin Aşkın, Alparslan Atalı, Hatem Soysal, Hayati Temügen, Hüseyin Çıldır, İbrahim Şahin, İdris Türkten, İsmail Eroğlu, İsmail Kaya, Kaan Dilmen, Kemal Şeker, Medet Polat, Mehmet Sinan Minareci, Mehmet Şeref Uzunal, Melik Fırat Taşer, Murat Atar, Murat Dinçer, Mükerrem Ocakoğlu, Neslihan Hilal, Cantimur Kara, Neslihan Zorlu, Neşe Kıldıran, Nezir Yakar, Nuray Savcı Güçlü, Orhan Çakar, Orhan Kılınçsoy, Özcan Avcı, Raşit Pulat, Renan Argun Kıran, Reyhan Gökbayrak, Rıza Güven Usta, Ruhan Tekcan, Salih Burak Çerezci, Selçukhan Köse, Pelin Coştur Filiz, Selman Gürpınar, Şükrü Topallar, Tamer Ahmet Üçal, Tuğba Kavşut, Turgut Karagöz, Veli Başkurt, Yaşar Kardaş, Zeyyat Şenol, Ayşegül Babacan, Nihal Kupşi, Çağla Gündoğdu, Ahmet Aydın, Berkay Yağcı, Mümin Kozan, Halil Kaya, Ali Gürses, Gültekin Şener
Disiplin Kurulu Asil
Resul Patan, Ahmet Metin, Çimen Çakım, Emine Şimşek, Muhammet Komut, Mustafa Ağı, Recep Akbaba, Gülşah Öztürk, Hasan Güray Kondu
Üst Kurulu Delegeleri
Serdar Kaman, Ufuk Turan, Nusret Acur, Ekrem Korkmaz, Beyler Sevindik, Emin Yılmaz, Ömer İbrahim Toyran, Esra Tolu, Hilal Altınay, Büşra Karademir, Şaban Gencer, Mehmet Baş, İdris Türkten, Ercan Sarıkaya, Harun Demirkaya, Turgut Karagöz, Muhammet Ertürk, Ahmet Yeşil, Fuat Berna, Orhan Çakar, Mükerrem Ocakoğlu, Recai Gönenç. Ahmet YEŞİLMEN
 


banner31

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.