banner478
banner421

İzmit’te Birgül Gök başkan seçildi

banner418

CHP İzmit İlçe Kadın Kolları’nda kongre heyecanı yaşandı.

banner482
İzmit’te Birgül Gök başkan seçildi
21 Aralık 2017 Perşembe 14:14

banner460

İlçe kongreleri ve ilçe gençlik kolları kongrelerini tamamlayan CHP’de kongre heyecanı kadın kollarında başladı. İzmit İlçe Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Bilge Çoker aday olmazken, İlçe kadın kolları başkanlığına aday olan Birgül Gök ise, tek aday olarak girdiği seçimde başkanlığa seçildi. 2 bin 987 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede ayrıca 8 yönetim kurulu, 79 il delegesi belirlendi.
 

SAHANIN ÇAMURUNU YUTACAĞIZ
Gerçekleştirilen kongrede ilk olarak konuşan İl Kadın Kolları eski başkanı Hülya Güreli Yolcubal, “ Kadınların erkekler kadar güçlü kongreler yapması lazım. Bu partiyi sırtında taşıyanlar kadınlar ve gençlerdir. Büyük salonlarda daha coşkulu kongreler yapmamız lazım. Bizler eğer el ele verip kadın olmazsa hiçbir çalışma yapılamayacağını gösterirsek bunu başarırız. Cinsiyet kotasına kadın kotası demeyin. Bu bir kadın kotası değildir.  Neden pastanın büyük kısmına biz göz koymuyoruz. Yağmur çamur demeden yol kat ediyorsunuz. Bu kadar güçlü seçim çalışmaları yapıyoruz iş partiye geldiğinde ya susuyoruz ya da kendi ayağımıza sıkıyoruz. Yeterince erkek varken bizim erkekleşmemize gerek yok. Dünya üzerinde var olmuş en güçlü varlık dişilerdir.  Burası Mustafa Kemal in partisi. Nene Hatunların, Kara Fatmaların adı var bu partide. Hepimiz Cumhuriyet ve Cumhuriyetin değerlerini yansıtmalıyız. Kadın kollarının hiçbir kongresini aday değilim. Sevim Hanıma da görevimi devrettim. Biz sahanın çamurunu yutacağız ama politikalara da aday olacağız” şeklinde konuştu.
 

HER YERDE OLMALIYIZ
İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Bizler büyük bir aileyiz. Gücünü halktan alır güçle kenetlenerek kökler salan kocaman çınarlarız. CHP’li olmak ayrıcalıktır. Kendini ifade edebilmek özgürlüğün peşinden gidebilmektir. CHP’li olmak hürriyettir. Tüm bu imkanların doğrultusunda lokomotif görevi alan biz kadınlar azınlık mücadelesi yapan kadınlar, sandıktan çıkamayıp yanımızda olamayan arkadaşlar kapımız herkese açık. Birlik ve beraber olmazsak hak ve özgürlüklerimize ulaşamayız. Tüm bunları gerçekleştirebilmek için siyasi partilerde STK’larda muhtarlıklar da hatta olabildiğimiz her yerde aday olmalıyız” dedi.
 

KADIN VEKİLİMİZE DESTEK OLMALIYIZ
Konuşmasının devamında Pekyörür, “Biz kadınların kılık kıyafetimize gülüşümüze seçimimize müdahale edildiği zor bir durumda yalıyoruz. 15 yılda hiçbir şeye duyarsız kalmadık. Hepimize ihtiyaç var. Sen yoksan bir eksiğiz. Hep beraber kol kola el ele olmalıyız. Siz yoksanız biz eksiğiz. Gelecek arkadaşımız çok zor bir görevi alıyor. CHP’nin 3tkinlikleri sadece kadın üyesi 2987 olan İzmit İlçe ve diğer tüm üyeler katılmamanızı anlamıyorum. Bunlar CHP’nin doğum günü. Bunlar CHP’yi yukarı çıkartma günü. Her gittiğimizde görüyoruz. AKP’li kadınlar daha kalabalık oluyor. CHP’nin başarısızlığına hizmet etmek gibi gitmiyoruz. Bir tane kadın milletvekilimiz var ona destek olmalıyız. İhtiyaç duyduğumuz güç damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” ifadelerini kullandı. 
 

MÜCADELE ETMEK BİR GÖREV
Fatma Kaplan Hürriyet, “Bugüne kadar görev almış, emek vermiş, bütün bu korku toplumundan korkmadan ben de partim için kentim için ve evlatlarımın geleceği için mücadele edeceğim diyen tüm arkadaşlarıma şahsım ve partim adına gönülden teşekkür ediyorum. Böylesi bir dönemde her kadın yoldaşımızın vereceği en ufak bir emek bile o kadar kıymetli ki. Bugün bakanlığın adından bile kadını silmiş olan, sürekli sürekli aşağılayan, çocuk istismarının önün açan, politikalarıyla mücadele ediyoruz. Yarattığı korku siyaseti, politikalarına söylemlerine uymayan en ufak eleştirildiğinde OHAL sopasını vatandaşın sırtında kıran iktidara karşı mücadele etmek bir görev” şeklinde konuştu.
 

ÖNCE İZMİT DAHA SONRA BÜYÜKŞEHİR
Kadın olmadan devrim olmaz diyen Hürriyet, “Kadın olmadan başarılı olmak mümkün değil. 2019 bizim için çok değerli. 2019’da CHP’nin bayrağını önce İzmit’e sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne dikmek zorundayız. Omuzlarımızdaki sorumluluk çok büyük. Birbirimize küsebiliriz. Öncelikli hedefimiz belediyeleri almak olmalı. Yereli almadan geneli alamayız. Bütün kavgaları kenara koyacağız. Bu kentte artık boğuluyoruz. Ama bugün baktığımızda birilerinin yandaşlarına kasalarına aktarılıyor. Bu paralar birilerine gidiyor. Bunları engelleme ve dur demek bizim sorumluluğumuz. Bugüne kadar işgal edemedikleri tek parti CHP’dir. Sizlerin sözcüsü olarak tek dileğim, daha fazla çalışmak zorundayız” dedi.
 

ATATÜRK’ÜN VERDİĞİ HAKLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ
Listeye tek aday olarak giren Birgül Gök, “Şu anki iktidar kadını birey olarak görmeyen bir anlayışla ülkeyi yönetmektedir. Biz kadına yönelik şiddete hayır diyoruz. Artık çocuk gelinler olmasın. Açlığa, yoksulluğu, acılara yeter diyoruz. Türk kadınları olarak Atatürk’ün bize verdiği tüm haklara sahip çıkmak zorundayız. Birlik olup güçlenerek sokaklarda olmazsan kadını sindirerek değersizleştirme çabalarında başarılı olurlar” dedi.

Ahmet YEŞİLMEN


BİRGÜL GÖK’ÜN YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Asil üyeleri: Gülşah Oral, Ayla Ertan, Fatma Kula, Gülçin Günay, Ülkü Karahan, Nezahat Akbalık, Birsen Deniz
İl Delegeleri: Meral Aktaşlı, Aslıhan Başkal, Yasemin Aygen, Nesrin Gönül, Mihri Kavurmacı, Gülgün Kasabalı, Sevgi Bayraktar, Sezgin Tunçay, Ufuk Keskin, Hülya Küsmezi Güliz Kunter, Jülide Kunter, Seza Misli Korukoğlu, Gülşen Kavas, Aliye Hale Meriç, Bilgi Dehman, Sevgi Koyun, Kadriye Çakmak, Naciye Yaka, Hava Pehlivan,  Türkan Durak, Şule Çakar, Ayşe Balaban Okur, Gül Gürer,  Bilge Çoker, İlknur Balcıgül, Hamiyet Göksu, Ayşen Sevencan, Demet Karaman, Gülcan Serter, Yasemin Saz, Nilgün Düzen, Zinet Akdağ, Yıldız Aş, Aysel Üçel, Canan Tezcan, Zerrin Özer, Mihtiye Satıcı, Pınar Albeni, Ayla Komza,  Nezahat Çelik, Birgül Gök, Ayten Erdem,  Güneş Burnaz, Selma Sarıöz, Melek Akyol, Türkan Erk, Naciye Yener, Nesrin Baturlugil, Selma Kaymaslı, Gülhan Erbaş, Nezihe Türk, Özen Yılmaz, Sema Tamay, Dilber Boz, Perihan Evren, Sema Güven, Yasemin Sağlık, Güler Ustaoğlu, Nesrin Toker, Saadet Çubukçu, Ayşe Yılmaz, Handan Öztürk, Ayten Çiftçi, Sadiye Çelebi, Gülbiye Gür, Hasret Cengiz, Kevser Akın, Türkan Kaya, Gülser Bayındır, Zuhal Akyol, Ayla Kasnak, Ayten Hamarat, Nezaket Esen,  Nil Ağlar, Fikriye Ulusoy, Mualla Aydın, Yasemin Güçlü, Meliha Kösmen
 


 


Etiketler; #izmit #CHP

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.