banner451
banner421

İşte Zafer Mutlu'nun Başiskele projeleri...

banner418

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, ilçe için hazırladığı projeleri Başiskelelilerle paylaştı...

İşte Zafer Mutlu'nun Başiskele projeleri...
21 Şubat 2019 Perşembe 20:49

banner32

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı zafer Mutlu, bugün Wellborn Otel'de geniş katılımlı bir toplantıyla projelerini açıkladı. Programa Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, ilçe teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı. 

YÜZDE 70'LE KAZANALIM

SP İl Başkanı Nurettin Çelik yaptığı konuşmada, "Biz Başiskele'de yüzde 50 değil en az yüzde 70'le kazanalım" dedi. Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, "Zafer Mutlu Bey, bir ay sonra Allah'ın izniyle belediye başkanı olacak. Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın'ı sizlerin karşısına çımardığımız için mutluyuz. 

KUTUPLAŞMA VARSA HOKKABAZLIK VARDIR

Gelecek SP KBB Adayı Birol Aydın," 5 yılımızı kutuplaşmaya vermeyelim. Bir yerde kutuplaşma varsa orada hokkobazlık vardır. Bu bir mahalli idare seçimi. 4 yıl sonra milletvekili seçimi var. Bu seçimin genel seçime bir etkisi olabilir. Bu seçimde yerel yöneticileri seçeceğiz. Gerçek meseleler dışındaki meselelerin bize boca edilmesine izin vermemeliyiz. 

Eğer Kocaeli'de hızmet hızo borçlanma kadar olsaydı Umuttepe'ye talebelerimiz havarayla giderdi. Türkiye'nin en borçlu belediyelerinden biri Kocaeli Büyükşehirdir. Biz en baş prensip olarak dürüst başkan dürüst yönetim için talibiz. Biz zora talibiz kolaya değil. Eğer yüreğinize dokunmuyorsa sözümüz bizi ikaz ediniz. Saadet Kandil'le iş tutuyor diyorlar. Kim ki Saadet'in Kandil'le iş tuttuğunu söylüyorsa doktora ihtiyacı var" dedi.

31 MART'TA ŞÜKÜR NAMAZI KILACAĞIZ

Son olarak Zafer Mutlu sahneye çıktı. Mutlu, "Aylardır sahadayız ancak bugün bir başkasınız. Bu salonda tüm Başiskeleliler var. MHP'liler var, İYİ Partililer var, CHP'liler var. 31 Mart'ta hep birlikte şükür namazı kılacağız. 31 Mart belediyeciliği rant makamına dönüştürenlerin gideceği tarihtir. Biz bugüne kadar çizgimizden zerre taviz vermedik. Makam hırsıyla atılan iftiralara rağmen kardeşlik dedik. Yine aynı yolu izleyeceğiz.

ATEŞTEN GÖMLEKTEN CEPSİZ CEKETLE KURTULACAĞIZ

Biz ateşten gömlekten cepsiz ceketle kurtulacağız. Biz büyük hayaller kuruyoruz. 1 Nisan'dan itibaren Başiskele fikre önem veren bir şehir olacak. Başiskele yeniliklere fırsat verecek. Serbest bölgeyle Başiskelemize katma değer üreteceğiz. Gönül huzuruyla çıktığımız yolda Başiskele hayallerinin peşinden gidecek. Saadet umudun ta kendisidir.

MUTLU'NUN 10 PRENSİBİ

1.    Dürüst, Adil ve İlkeli Yönetim
Yönetimin bize verilen bir emanet olduğu inancıyla rant merkezli değil hizmet merkezli işler yapacağız. Belediye hizmetlerinde ilave zaman ve ilave maddi külfete son vereceğiz.

2.    Hizmet Eşitliği
İlçemizin her bölgesinde hizmet eşitliği sağlayacağız. Kimsenin kimseye üstünlüğü olmayacak.

3.    İsraf değil Hizmet Belediyeciliği
İsrafa son vereceğiz. Gösteriş, lüks ve şatafat için yapılan harcamaları doğrudan vatandaşımızın hizmetine sunacağız.

4.    Kaynak Üretimi
Belediye bütçesini arttırmak için vatandaşa yük getirmeyen gelir kaynakları oluşturulacaktır. 

5.    Online Kamuoyu Yoklamaları
İlçenin ihtiyaçlarına göre; hayatı kolaylaştıracak ve ekonomiye katkı sunacak projeler üretilecek, proje uygulamalarında ve karar süreçlerinde online kamuoyu yoklaması etkin kılınacaktır.

6.    Şeffaf ve Katılımcı Yönetim
Yönetim anlayışımızın temeli katılımcı yönetim ve şeffaflık olacak.
Belediye Meclisi, Muhtarlıklar, STK’lar ve Kent Konseyleri şehir yönetiminin etkin ve aktif parçası olacak.

7.    Liyakatli Kadrolar
Belediyede güven kavramını tesis edecek, liyakati erdemle harmanlayacak ve hizmet üretmeyi şiar edinecek bir insan yönetimi tesis edilecektir. Başiskele’yi dürüst ve liyakatli insanlar yönetecek.

8.    E-Belediye Hizmetleri
İmar izin ve ruhsatlar başta olmak üzere pek çok belediye hizmetinin online sistemle yürütülmesi sağlanacaktır.

9.    Mutlu Şehir
Planlı kent, güvenli ulaşım ve hak eksenli kentsel dönüşüm. Nitelikli yaşam alanları için geliştirilecek yeni planlama anlayışı.

10.    Üretim Merkezli Yerel Kalkınma
Tüketime değil üretime dönük yerel kalkınma modellerinin geliştirilmesine öncelik verilecek, ‘yöreye özgü ekonomi’ modeline uygun altyapı için Belediyenin tüm imkanları seferber edilecek.

İŞTE ZAFER MUTLU'NUN PROJELERİ

1.    Beldeler Arası Bağlantı Yolu
Başiskele ilçemizin 5 beldesi arasındaki ulaşım problemini çözecek alternatif bağlantı yolu yapılarak beldeler arası ulaşım kolaylaştırılacak. 
*KBB İşbirliği ile

2.    Duble Yol Düzenlemeleri
Seymen Hürriyet Caddeesi ve Aşağı Yuvacık ile Yuvacık Merkez arasındaki ulaşımı sağlayan yol genişletilerek yeniden düzenlenecek. Bu sayede artan nüfus ve turizm potansiyeli nedeniyle yaşanan trafik sorunları ortadan kaldırılacak.
*KBB İşbirliği ile

3.    Kavşak Düzenlemeleri
D-130’dan yerleşim merkezlerine ulaşımın zorlaştığı noktalarda trafik yoğunluğunu da rahatlatarak hızlı ulaşım sağlayacak kavşak düzenlemeleri yapılacak. *Kaymakamlık ve belediye girişi, Aşağı Yuvacık girişi.
*KBB ve KGM İşbirliği ile 

4. Bahçecik-İznik Bağlantı Yolu
Başiskele ilçemizi alternatif ulaşım yollarının geçiş noktası kılmak, doğal güzelliklerinden azami istifade etmek ve yayla turizmine canlılık kazandırmak üzere Bahçecik İznik arasında bağlantı yolu açılması için öncülük edilecek.
* KGM işbirliği ile

5.    Toplu Taşıma Planlaması
Beldeler arasında ulaşımın kolaylaştırılması için mevcut toplu taşıma ağıyla entegrasyonu sağlanabilecek yeni bir ulaşım hattı planlanacak. 

6.    Üst ve Altyapı Çalışmaları
Sorumluluk sınırlarımızda olan alanlardaki üst ve altyapı çalışmaları uzun dönem ihtiyacı karşılayacak bir yaklaşımla ve ilgili kurumlarla koordinasyon halinde hayata geçirilecek.

7.    Rögar Kapakları ve Mazgallar
Şehirlerde amatör yönetimin göstergesi haline getirilen yüzey seviyesine uyarsız rögar kapakları ve abartılı kasisler, belediyeciliğin asli işi mahiyetinde yeniden ele alınarak vatandaşlarımızın yoğun şikâyetleri sonlandırılacak. 

8.    Bisiklet Yolları
Gerek sportif gerekse de günlük kullanım için araç ve yaya trafiğinden arındırılmış bisiklet yolları yaygınlaştırılacak.

9.    Yeraltı ve Katlı Otoparklar
İlçemizin hızla artmakta olan nüfusunu göz önüne alarak ilçe merkezi başta olmak üzere kent genelinde uzun süreli ihtiyaca cevap verecek otopark planlamaları yapılacak.


10.    Afet Acil Durum Parkı
Seymen’de bulunan askeri kışla alanının büyüklüğü ve tüm yerleşim birimlerinden ulaşım kolaylığı göz önünde bulundurularak bu alanın Afet Acil Durum Parkı olarak planlanması sağlanacak. Güncel yaşamda park olarak kullanılacak bu alanın olası bir Afet durumunda hızlı ve kolay bir şekilde binlerce insanın temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir alt yapı ile dizayn edilecek.
*Gıda depoları, su depoları, konteyner ve çadır kurulum alanları, tuvaletler vb.

11.    Deprem ve Diğer Afet Riskleri
Ülkemizde en fazla hasar ve zarara sebep olan ve İlçemizden geçen Kuzey Anadolu Fay Hattı ile barışık bir şehirleşmeye öncelik verilecek ve afet risklerine karşı dirençli imar ve altyapı planlamaları tesis edilecek.

12. İmar Planlamaları, İskan ve Ruhsat İşlemleri 
İmar, ruhsat ve iskân işlemlerinde ilave zaman ve emek harcanmayacak, halkımıza ek mali külfet getirilmeyecek. Parsel bazlı ve dar bölgeli imar planlamalarına geçit verilmeyerek, bütüncül bir planlama yaklaşımı sergilenecek. Zemin niteliklerine ve mevki yakınlıklarına rağmen planlamalarda geçmişte yapılan standartsız ve adaletsiz uygulamalara son verilecek.

13.    Turizm Destinasyonu Oluşturulması
Önemli bir kültür ve doğa turizmi potansiyeli barındıran Beşkayalar, Servetiye, Kazandere, Menekşe Yaylası ve İnönü Yaylası bölgelerinde yerel halk ve belediye işbirliğinde turizm birliği oluşturularak yörede turistik içerikli aktivitelerin, trekking ve off-road turlarının yaygınlaştırılması sağlanacak. Uygun noktalarda oluşturulacak fotoğrafçılar için özel alanlar, seyir terasları ve kamp alanları sayesinde ilçemizin turizmden aldığı payın arttırılması sağlanacak.

14. Termal Sağlık ve Turizm Yatırımları
Yeniköy bölgemizdeki termal kaynakların en uygun kullanımını işler kılacak, termal enerji dönüşümünü sağlayacak ve termal sağlık hizmetleri sunacak turizm tesislerinin kurulmasına öncülük edilecek.

15. Hastane
İlçemizin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan yataklı devlet hastanesi ihtiyacının karşılanması sürecinin takipçisi olarak ilçemize bir devlet hastanesi kazandırılacak.

16.    Macera ve Aksiyon Spor Parkurları
Macera ve aksiyon sporlarına ev sahipliği yapmak üzere ekstrem sporlar parkuru yapılarak yerli ve yabancı turizme canlılık kazandırılacak.

17.    Mesire Alanları
İlçemizin coğrafi güzelliklerini ön plana çıkararak turizm potansiyelini arttıracak ve ilçede yaşayan insanların doğal yaşam alanlarında keyifli vakit geçirmesini sağlayacak mesire alanları oluşturulacak. 

18.    Atış Poligonu
İlçemiz sınırları içerisinde güvenliğin ön planda tutulduğu modern teknolojik alt yapılar ile desteklenen bir atış poligonu kurulacak. Bu sayede bölge halkının atıcılık sporuna olan ilgisinin legal ve güvenli yollarla karşılanması sağlanacak.

19.    Spora Destek
Gençlerimizin ahlaken ve bedenen sağlıklı yetişmesi için gayret gösteren amatör spor kulüplerimizin her zaman yanında olacağız.
*Malzeme yardımları
*Başarılı sporcuların ödüllendirilmesi
*İl dışına ulaşım ve konaklama desteği
*Üniversite sınavında başarılı olan aktif lisanslı gençlere destek
*Tesisi ve binası olmayan kulüplere yer tahsisi
*Sporcu eğitimleri
*Transfer desteği

20.    Yeşil & Sakin Şehir
Başiskele’yi bir cazibe merkezi kılan yeşili ve sakinliği hızlı kentleşmeye kurban etmeyeceğiz. Kent hayatında huzuru ve dinginliği sağlayacak, yatay şehirleşme ile insanımızın varoluşuna uygun kentsel çevrelerde yaşamasını sağlayacak bir belediyecilik icra edilecek.
 

21.    El Emeği Satış Merkezi ve Organik Pazar
Aile ekonomisini desteklemek ve kadınlarımızın üretimine katkı sunmak amacıyla el emeği ürünler yanında, tarımsal ve hayvansal ürünleri tüketiciyle buluşturmak üzere ‘yerel ürün pazarları’ oluşturulacak. İlçemiz bölgenin organik Pazar merkezi haline getirilecek.
 

22.    Ekolojik Köyler
Kentin uygun noktalarında hobi bahçeciliğini canlandıracak ve kentlinin tükettiği ürünleri yetiştirmesini sağlayacak ekolojik köyler inşa edilecek.
 

23.    Tarım ve Hayvancılık Teşvikleri
Kırsal bölgelerde iklim şartlarıyla uyumlu hayvan ve tarım ürünlerinin tespiti yapılarak Belediye teşvikleri sağlanacak, kırsal kalkınmayı geliştirecek modeller desteklenecek ve yeni nesil kooperatiflerle kalkınmanın tabana yayılması çabası güdülecek. 
 

24.    Halk Süt
Girdi maliyetleri dolayısıyla kırsal bölgelerde dahi gittikçe azalan hayvan ürünü üretimlerini yeniden canlandırmak üzere üreticilerimize altyapı desteği sağlayacağız. Kırsal kesimlerde üretilen sütler toplanıp paketlenerek halk süt satış merkezleri aracılığıyla vatandaşlarımıza taze şekilde ulaştırılacak.
 

25.    Sosyal Yardımlar
Sosyal Belediyeciliğin bir gereği olarak ilçemizde yaşayan dar gelirli ailelerin tespitleri yapılarak yaşam standartlarının yükseltilmesine katkı sağlanacak.
*Temel ihtiyaçlar, eğitim ve evlilik yardımları.
 

26.    Engelsiz Şehir
Öncelikle kamu binalarından başlamak üzere ilçemizin her noktasını engelli erişimine uygun hale getirmek için titizlikle çalışacağız. Engelli vatandaşlarımızı sosyal hayata entegre edeceğimiz toplumla bütünleştirecek projeler geliştirilecek.
 

27.    İstihdam Kursları
Meslek edindirme kurslarının yanında özellikle ilçemizin ve ilimizin işgücü ihtiyaç analizleri yapılarak isabetli ve ihtiyaç olan alanlarda eğitimler vererek gençlerimizin iş sahibi olmasının önü açılacak.


28.    Modern Halk Kütüphanesi
Okuma alışkanlığını geliştirme adına, kafe ve çok amaçlı salon gibi sosyal donatılarla zenginleştirilmiş nezih bir kütüphane tesis edeceğiz. Ayrıca semt kütüphaneleriyle kültür ikliminin yaygınlaştırılmasına gayret gösterilecek. 

29.    Kadın Sosyal Yaşam Merkezleri
Kadınlarımız için içerisinde yüzme havuzu, spor salonları, kütüphane, çocuk oyun ve bakım alanları, eğitim salonları ve kafeterya hizmetlerinin sunulduğu tesisler yapılacak.

30.    Mahalle Konakları
Mahallelerimizde inşa edeceğimiz mahalle konakları ile mahalle sakinlerimizin bir araya gelip istişare edebilecekleri, beraber vakit geçirip ortak organizasyonlarını gerçekleştirebileceği mekanlar oluşturacağız.  

31.    Semt Parkları
İhtiyaç olan tüm mahallelerimizde ailelerin çocukları ile rahatlıkla zaman geçirebileceği genişlikte, oyun parkları, yeşil alanlar ve kafeteryaları da içeren spor ve eğlence için elverişli semt parkları yapılacak. 

32.    Okul Destekleri
İlçemizdeki eğitim kalitesine katma değer katkısı sunma bağlamında örgün eğitim kurumlarının fiziksel eksiklikleri giderilecek, Belediye-Aile-Okul işbirliği çerçevesinde okulların temizlik ve güvenlik hizmetlerine katkı sağlanacak.

33.    D-130 Karayolu’nda Yeni Cephe Uygulaması
Başta D-130 karayolu cephesindeki ticari yapılar, konutlar, kentsel donatılar ve ara yol bağlantıları estetik görünüme kavuşturulacak, kent altyapısıyla uyumlu daha yeşil ve daha güvenli cephe uygulamasına gidilecek. 

34.    MKE Hurdalığının Rekreasyon Alanı Haline Getirilmesi
MKE Hurdalık İşletmesinin taşınması ve halkımızı sahille bütünleştirecek sahil parkı düzenlemesine öncülük edilecek.
* KBB işbirliği ile

35.    Hizmetlerin İlçemize Getirilmesi
Başiskele halkının elektrik, doğalgaz ve diğer hizmet birimlerindeki iş ve işlemleri için İzmit ve Gölcük’e gitme zorunluluğunu ortadan kaldıracak adımlar atılacak, hizmetin halkımızın ayağına getirilmesinin takipçisi olunacak.
 

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
başiskele - 10 ay önce
başiskelede bisiklet yolu?? :))))))))