banner383
banner373

İşte Sibel Gönül'ün İzmit projeleri… Gönül: "İzmit'te destan yazmak istiyoruz"

banner418

Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, seçim beyannamesini ve meclis üyesi adaylarını basına tanıttı

İşte Sibel Gönül'ün İzmit projeleri… Gönül: "İzmit'te destan yazmak istiyoruz"
10 Mart 2019 Pazar 18:44

banner313

AK Parti'de belediye başkan adaylarının beyanname toplantılarının sonuncusu bugün İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül'ün toplantısıyla sona erdi. Sabancı Kültür Merkezi'nde geniş katılımlı bir toplantıyla gerçekleştirilen beyanname toplantısına; AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, il ve ilçe yöneticileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

"ZAFER CUMHUR İTTİFAKI'NIN OLACAK"

Programın açılış konuşmasını AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney yaptı. Güney, "Biz yaptığımız güzel işlerle anılan bir hükümetiz. Bu salondaki coşku da gösteriyor ki İzmit tamam inşallah. Oyumuz Kürdistan'a diyenlerle değil millet uğruna can verenlerle kesişiyor. Zafer Cumhur İttifakı'nındır. Bundandır belediye basıp işçileri tehdit etmeleri.." dedi.

NEVZAT DOĞAN YÜKLENDİ

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Allah'a şükürler olsun. Başımızda dünya lideri var Hem de yeni nesil belediyeciliğinin en güzel örneğini ortaya koymuş devlet adamı var. Bu yönden çok şanslıyız. 2009'daki seçimlerde nasıl olduysa oldu belediye meclisi CHP'nin çoğunluğundaydı. 3 buçuk yıl o çoğunluk nedeniyle nasıl zor hizmet ettiğimizi anlatmaya gerek yok. Biz Atatürkçüyüz diyorlar ya; Kültür Tepesini yapmamıza uzun süre engel oldular. Şimdi biz geleceğiz diyorlar. Bunların anlayışı iş yaptırmama üzerine kurulmuş. Allah korusun İzmit'i kilitlerler. Daha gelmeden hukuksuz işler yapmaya başladılar. Çalışanları işiyle tehdit ediyorlar" dedi.

"BAŞKAN OLMADAN İZMİT'İ BULUŞTURDU"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, "İzmit'te Sibel Gönül Hanımefendiyle birlikte çalışmak için ikimize birden destek istiyorum. Daha belediye başkanı olmadan İzmit'i buluşturdu. Şehri kendisiyle birlikte yöneteceğiz" dedi.

İPSİZLERE SAPSIZLARA BIRAKMAYIZ

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, "Bu salonu ilk kez böyle coşkulu görüyorum. Bu coşkuya MHP'nin heyecanı etkilenince bizi kimse tutamaz. İnşallah bu coşku 1 Nisan'da da artarak devam edecek. Ülkücü hareket üzerinde ipsiz sapsızlar hesap yapıyor. Ben sokaktan geliyorum. Ve diyorum ki ne yaparlarsa yapsınlar. Bunlar masum değiller. İçlerine HDP kaçmış. Kocaeli'yi ipsiz ve sapsızlara bırakmayacağız. İzmit üzerinden mesaj vermek istiyorlar. Bunları meclis üyeliklerinde belediye başkanlıklarında görmeyi Allah bize nasip etmesin diyorum. Benim derdim şov değil. Bana milletvekilliği teklif edildiğinde elimin tersiyle ittim. Kimse ülkücüler üzerinden ahkam kesemezler." ifadelerine yer verdi.

DARBE GİRİŞİMİNE TİYATRO DİYORLARDI

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, yaptığı konuşmada, "Biz büyük bir vebal taşıyoruz. Merve Kavakçı'yı daha dün meclisten kovmalarını unutmayacağız. Buranın vekili olan şimdi aday olan o isim darbe girişimine tiyatro var diye twit atıyordu. İzmit'i de Kocaeli'yi de eski karanlık günlere döndürmeyeceğiz. Emaneti ehline vereceğiz. Bu emaneti kimseye teslim etmeyeceğiz. Yarınlarımız aydınlıktır." dedi. 

İZMİT'İ KİMİN KAZANACAĞI TARTIŞILMAYACAK

İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, "Bundan önce Kocaeli Büyükşehir'i kim kazanacak diye tartışılmıyordu. Bugünden sonra da İzmit için böyle bir soru sorulmayacak. 24 saat çalışmaya ara vermeyeceğiz. Çünkü bizim yükümüz var. Allah Cumhurbaşkanımızo başımızdan eksik etmesin. Biz Cumhurbaşkanımıza güçlü destek vereceğiz" diye konuştu.

"İZMİT'TE DESTAN YAZMAK İSTİYORUZ"

Son olarak ise sahneye İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül çıktı. Gönül'ün sözleri sık sık sloganlarla kesildi. "14 Ağustos 2001'den bu yana bir başarı öyküsüne sahibiz. 31 Mart seçimlerinin ardından İzmit'imiz ve Kocaelimiz daha ileri gidecek. Bir yere ait olmak için o yeri sevmek gerekir. İzmit'in her sokağını, caddesini, gecesi ve gündüzünü çok seviyorum. İzmit'te destan yazmak istiyoruz.

İZMİT'İ İYİ TANIYORUZ

İzmit'i iyi tanıyoruz. İzmit'in ne demek istediğini anlıyor yapılması gerekenleri biliyoruz. Bir şehri emanet almak, gönüllere girmekle olur. İzmit'te hizmet rekorları kıracağız. Çünkü biz İzmit'e gönülden bağlıyız" dedi...

Gönül konuşmasının ardından projelerini tanıttı. Programın sonunda, belediye meclis üyesi adayları tanıtıldı.

İşte Sibel Gönül'ün İzmit Projeleri:


MEHMET ALİ PAŞA – YENİŞEHİR KOCAELİ ŞEHİR HASTANESİ TRAMVAY HATTI
Mehmet Ali Paşa-Yenişehir ile Kocaeli Şehir Hastanesi arasında gidiş geliş 6,1 kilometre uzunluğunda tramvay hattı yapılacak. Şehir Hastanesi istikametinde olması beklenen günlük 50 bin yolcu için güvenli ve konforlu bir seçenek olacak.

YAHYA KAPTAN - ALiKAHYA KOCAELi STADYUMU TRAMVAY HATTI
Yahya Kaptan’dan başlayarak Alikahya’da bulunan Kocaeli stadyumu arasında tramvay hattı kurulacak. Hattın uzunluğu gidiş geliş 11,4 kilometre olacak Hem Alikahya bölgesinde yaşayan hem de Kocaeli Stadyumu’na erişmek isteyen vatandaşlarımız raylı sistem konforundan yararlanacak.

SEKAPARK – PLAJYOLU KURUÇEŞME TRAMVAY HATTI
Sekapark – Plajyolu – Kuruçeşme arasında çalışacak tramvay hattı yatırımı tamamlanacak. Hattın uzunluğu gidiş geliş 5 kilometre olacak. Kuruçeşme ve Plajyolu bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız da raylı sisteme kavuşacak.

iZMiT METRO iLE TANISACAK
31 kilometre uzunluk ve 24 istasyondan oluşan metro yatırımı Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacak. Metro’nun çalışmaya başlamasıyla önemli sayıda araç trafikten çekilecek, trafik rahatlayacak.

ŞEHİR HASTANESİ – ÜNİVERSİTE TEM BAĞLANTILI KAVŞAĞI
Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacak olan kavşağın, yan yol bağlantıları ile hem TEM Otoyolu’ndan hem de Kandıra Yolu üzerinden Şehir Hastanesi’ne kesintisiz bağlantı sağlanacak. TEM Otoyolu üzerine yapılacak olan kavşak aynı zamanda Kocaeli Üniversitesine ve bölgeye erişimi kolaylaştıracak, şehir merkezindeki trafik yükünü azaltacak.

YENİ STADYUM BAĞLANTI YOLLARI VE KAVŞAĞI
Ulaştırma Bakanlığı iş birliği ile TEM’den ve D-100 üzerinden Kocaeli Stadyumu’na Erişim için kavşak ve yol bağlantıları yapılacak. Kocaeli Şehir Stadı’na erişim alternatifleri arttırılacak, şehir trafiği rahatlatılacak.

KURUÇEŞME KAVŞAĞI
Ulaştırma Bakanlığı Kara Yolları ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile D-100 üzerindeki gidiş ve geliş yönündeki virajlar yeni düzenleme ile kaldırılacak ve trafik daha güvenli hale getirilecek. Tem Otoyolu üzerinde bulunan Kuruçeşme gişeleri düzenlenecek.

KUZEY MARMARA OTOYOLU ÇAKIRKÖY KAVŞAĞI
Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan Kuzey Marmara Otoyolu’nun şehir bağlantısı yapılacak. Transit geçişlerin oluşturduğu trafik yoğunluğu azaltılarak güvenli ve kolay ulaşım sağlanacak.

GÜRÜLTÜSÜZ YOL PROJELERi
Bakanlık onaylı gürültü eylem planına uygun olarak TEM otoyolu çevresi düzenlenecek. Proje kapsamında TEM otoyolu çevresine gürültü paneli yapılacak. Transit ulaşımdan kaynaklanan gürültü kirliliği en az seviyeye indirilecek.

YAYA KÖPRÜLERİ VE ÜST GEÇİTLER
Vatandaşlarımızın ve özellikle çocuklarımızın güvenli bir şekilde erişimi sağlamak için ihtiyaç duyulan yerlere üst geçitler yapılacak.

MiLLET BAHÇESi
240 bin metrekare büyüklüğündeki İzmit Fuar Alanını Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle ortaklaşa, Millet Bahçesi konseptine uygun olarak düzenlenecek. İçerisinde sosyal, kültürel, eğlence, spor gibi çok sayıda aktivite alanlarının olduğu millet bahçesi yapılacak.

SEKA KÜLTÜR HAVZASI
SEKA Kağıt Fabrikası’nın bulunduğu alan Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle birlikte kültür, sanat, spor gibi çok sayıda organizasyonun yapılabildiği bir merkez haline gelecek. Kent gelişimi ile ilgili kültür, sanat, spor, ekonomi, eğitim, istihdam, çevre ve benzer bütün konularla ilgili strateji ve politikalar bu havzada geliştirilerek şehre yayılacak.

TEMALI PARKLAR
Pişmaniye, su, şairler parkı, gibi temalı parklarımız ile İzmit’imiz yeni sosyal aktivite alanlarına kavuşacak. Yapılacak yeni parklarla İzmit daha yeşil bir görünüme kavuşacak ve kişi başına düşen yeşil alan miktarı artacak.

MESiRE ALANLARI

ALİKAHYA MESİRE ALANI:

Yürüyüş yolları, piknik alanları, macera parkı gibi aktivite alanlarından oluşan Akarca Mahallesi’nde mesire alanı hizmete açılacak. 

CEPHANELİK 3. ETAP PARK VE MESİRE ALANI:

İçerisinde eğlence ve dinlenme alanlarının bulunacağı park ve mesire alanı yapılacak.

DOĞA KOKUSU VE RENKLERi CADDELERiMiZDE
Cadde ve sokaklarımızda hoş kokulu çiçekler ekilecek. Çiçekler görsel güzellikleriyle eski İzmit’i yaşatacak. Ağaçlandırma çalışmaları arttırılarak devam ettirilecek.

SIFIR ATIK
Atık yönetimi ve geri dönüşümde yeni bir dönem başlayacak. Sıfır Atık Projesi etkin olarak uygulanacak. Toplanan atıkların ayrıştırılması ile geri kazanım arttırılacak. Bertaraf edilmesi gereken atıkların, doğaya zarar vermeden yok edilmesi sağlanacak.

AKILLI ŞEHiR KATILIMCI BELEDiYECiLiK
İmar yönetimiyle ilgili bütün sistemler akıllı teknolojilerle donatılarak, vatandaşın bilgi erişim ve katılımına açılacak. Akıllı teknolojiler, imar yönetiminden ısı yalıtımı ve aydınlatmaya kadar geniş bir yelpazede kullanılacak. Akıllı kent teknolojileri ile yönetime katılım araçları geliştirilecek. Ulaşımdan çevreye, kültür sanattan engelli hizmetlerine şehre arz edilen her hizmet, akıllı teknolojilerle daha etkin ve verimli hale getirilecek. Talep ve şikayetlerinize çözüm üretecek, 7-24 ulaşabileceğiniz bir birim oluşturulacak.

ESTETiK VE YATAY YAPILAŞMA
Yapısal ömrünü tamamlamış binalar, şehircilik ilkelerine ve deprem yönetmeliklerine uygun olarak yeniden inşa edilecek. Mevcut çarpık yapılaşma vatandaşlarımızın rızası alınarak yapılaşma yenilenecek. Şehircilik uygulamalarında yatay mimari esas alınacak. İzmit’in karakterini yansıtan mimari mekan düzenlemeleri yapılacak. İzmit’te halkımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal ve kültürel donatılarla, şehircilik uygulamaları yapılacak. Kent estetiği çalışmalarında Kocaeli Üniversitesi ile iş birliği halinde olunacak. Üniversite öğrencilerimizin kente dair tasarım ve çalışmaları değerlendirilecek.

KENT MEYDANLARI
Milli İrade Meydanı Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle birlikte, şehir dokusu ve ihtiyaçlarına uygun bir meydan haline getirilecek. Eski Balık Pazarı bölgesinde vatandaşlarımızın daha yoğun kullanabileceği, kültürel ve sosyal yaşamının parçası olacak bir meydan yapılacak. Mahallelerimizde şehir dokusu ve ihtiyaçlarına uygun meydanlar yapılacak.

YÜRÜYÜŞ YOLU
Yürüyüş yolu yenilenerek estetik bir görünüme kavuşturulacak ve daha kullanışlı bir hale getirilecek. Mevcut yürüyüş yollarımıza farklı noktalarda yenileri eklenerek, vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam koşulları desteklenecek.

FETHiYE CADDESi
Fethiye Caddesi yeni bir görünüme kavuşturularak, daha kullanışlı ve modern hale getirilecek. Esnaf ve halkımızın talepleri göz önünde bulundurularak, İzmit’in sembol caddeleri yeni dokunuşlarla daha estetik hale getirilecek.

YERALTI VE YERÜSTÜ OTOPARKLAR
Kentin ihtiyacını karşılayacak nitelikte, katlı ve asansörlü son teknolojinin kullanılacağı yer altı ve yer üstü otoparklar inşa edilecek.

KAPALI PAZAR ALANLARI
Mahallelerimizde uygun alanlarda vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları düşünülerek, kent kimliğimize uygun, yeni kapalı pazarlar yapılacak. Kapalı pazarlar vatandaşımız ve pazar esnafımızın taleplerine göre dizayn edilecek.

KÖYLÜ PAZARI
İçerisinde her türlü ihtiyaçların karşılanabileceği, 4 mevsim kullanıma uygun ve organik ürünlerin satılacağı köylü pazarı inşa edilecek. Öncelikli olarak Kandıra Yolu üzerinde kurulacak olan Pazar alanı ihtiyaca ve talebe göre yaygınlaştırılacak. Servisle halkımızın pazara ulaşımı sağlanacak.

ANIT YAPIMI
Birlik ve beraberliğimizin göstergesi olan ay yıldızlı bayrağımızı simgeleyen anıt yapılacak.

KURUÇEŞME SAHiL
Kuruçeşme sahili düzenlenerek halkımızın kullanımına sunulacak. Sahile oyun parkı, bisiklet yolu ve yürüyüş yolu kazandırılacak.

MAHALLE VE KÖY KONAKLARI
Muhtarlık, kurs alanları, çok amaçlı salon, spor salonu ve sağlık biriminden oluşan mahalle ve köy konaklarının sayısı arttırılacak.

HOBi BAHÇELERi

Stresli şehir hayatı içerisinde vatandaşlarımızın kendi ürünlerini yetiştirebileceği hobi bahçeleri hizmete açılacak. Vatandaşlarımıza toprakla bütünleşerek aileleriyle birlikte vakit geçireceği bahçeler oluşturulacak.

TARIMSAL UYGULAMA MERKEZi
Modern çiftçilik ve seracılık eğitimlerinin verileceği bir merkez kurulacak. Nüfus yoğunluğunun bulunduğu şehir merkezimizde binalarda üretimi yapılacak ürünler için tarımsal ürün yetiştirme tekniklerinin kullanılması desteklenecek.

KÖYLERE SPOR ALANLARI
Köylerimizin uygun noktalarına, halkımızın faydalanabileceği spor aletleriyle donatılmış alanlar oluşturulacak. Köylülerimizin faydalanabileceği çok amaçlı spor sahaları yapılacak.


İLGi ALANLARI TESPiT MERKEZi
Konularında uzman eğitimciler tarafından yapılacak testler ile çocuklarımızın ilgi alanları belirlenecek. Çocukların ilgi alanına göre uygulanması gereken eğitim yöntemleri ile ilgili gerekli yönlendirmeler yapılacak.

OLiMPiK YÜZME HAVUZU
Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile İzmit’e olimpik yüzme havuzu kazandırılacak. Havuz aynı zamanda olimpiyat hazırlık merkezinin su sporları müsabaka alanı olacak.

OLiMPiYAT HAZIRLIK MERKEZi
İzmit Cephanelik Alanı’na Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile olimpiyat hazırlık merkezi kurulacak. Olimpiyatlarda ülkemiz için yarışacak sporcularımız bu merkezde eğitim alacak, kamp yapacak ve olimpiyat oyunlarına hazırlanacak.

YAŞAM iÇiN SPOR
Anne şehir uygulamalarının kapsamı geliştirilecek. Kadınlara özel spor merkezleri kurulacak. Spor aletlerinin ve çevre düzenlemelerinin olduğu parkların sayısı arttırılacak.

JiMNASTiK OKULU
Okul öncesi çocuklarımızın için jimnastik kursları açılacak. Çocukların, uzman eğitimciler gözetiminde bedensel gelişmelerine destek olunacak.

SPOR SALONLARI
İlçemizde yapılacak olan spor salonları ile gençlerimizin gelişimlerine yatırım yapılacak. Uygun olan okullarımıza spor salonları kazandırılacak.

AMATÖR SPOR KULÜPLERiNE DESTEK
Amatör spor kulüplerine ihtiyaçları doğrultusunda düzenli olarak Büyükşehir Belediyesi ile birlikte malzeme yardımları yapılacak. Gençlerin ve çocukların amatör sporlarla ilgilenmesi teşvik edilecek. İzmit’teki lisanslı sporcuların sayısının artması için özel bir program uygulanacak. Uluslararası müsabakalarda derece alabilecek nitelikte sporcuların yetiştirilmesi için gerekli altyapı oluşturulacak.

ŞEHiR KÜTÜPHANESi VE OKUMA MEYDANI
Şehrimizin sahip olduğu önemli bir tarihi yapı olan Gazi Lisesi, kent kütüphanesine dönüştürülecek. Gazi Lisesi’nin bahçesi okuma meydanı olarak düzenlenecek.

SANAT GALERiSi
İçerisinde çeşitli sergilerin gerçekleştirilebileceği, müzayede etkinliklerinin düzenlenebileceği ve sanatsal faaliyetlerin yapılabileceği sanat galerisi hizmete açılacak. Sanat galerisinde sanatsal kurslar düzenlenecek.

SANATSAL ETKiNLiKLER
Kentimizdeki sanatçılar desteklenerek İzmit bir sanat şehri haline getirilecek. Kentimizin değerine katkı sunacak kültür sanat faaliyetleri özellikle desteklenecek. Gençlerimizin ilgi duyduğu duvar boyama görsel sanat uygulama alanları belirlenerek duvar boyama sanatçılarının kullanımına sunulacak.

KÜLTÜR ETKiNLiKLERi
Gençlerimizin talepleri doğrultusunda yıl içerisinde konserler düzenlenecek. İlçemizde halkımızın istek ve talepleri göz önüne alınarak düzenli olarak kültür sanat etkinlikleri tertip edilecek. Millet bahçelerimizde ve mahallelerimizde uygun alanlarda tüm halkımıza hitap eden açık hava sinemaları oluşturulacak. Uluslararası Fuar Merkezi ve Uluslararası Kongre Merkezi etkin kullanılarak, ulusal ve uluslararası etkinliklerin daha sık düzenlenmesini sağlanacak.

BiSiKLETLi YASAM
Mevcut bisiklet yolları iyileştirilecek ve yeni bisiklet yolları yapılacak. Sağlıklı yaşam ve temiz çevre için bisikletle ulaşım desteklenecek, KOBİS yaygınlaştırılacak. Toplu taşıma alanlarına bisiklet istasyonları kurulacak. Gençlerin ve çocukların bisikleti sevmeleri sağlanacak, bisiklet kullanımı yaygınlaştırılacak.

ELEKTRiKLi BiSiKLETLER
Şehir içi trafiğini azaltmak için elektrikli bisiklet istasyonları kurulacak ve yaygınlaştırılacak. Doğa dostu olan bisikletlerle sadece kısa mesafelerde değil, uzun mesafelerde de ulaşım imkanı sağlanacak.

ELEKTRiKLi TiCARi TAKSiLER
Doğaya saygılı, sıfır emisyon, yeni nesil ticari taksiler şehir içinde kullanıma sunulacak. Yenilenebilir enerji ile petrole olan bağımlılık azalacak.

ÇOCUK KÜTÜPHANELERi
Çocuklarımızın ihtiyaçlarının düşünüldüğü çocuk kütüphaneleri açılacak. Kütüphanelerimizde çocuklarımız aileleri ile birlikte ilgi alanlarına göre seçtikleri kitapları okuyabilecek, istedikleri kadar vakit geçirebilecek. Bu kütüphanede çocuklarımıza itfaiye, polis ve zabıta gibi çeşitli görevliler tarafından uygulamalı eğitimler verilecek. Örneğin küçük çocuklar çıkabilecek bir yangın esnasında itfaiyeyi aramaları gerektiğini bilecek.

OYUN EVİ
Kent merkezimizde, simge caddelerimizde ve uygun mahallelerde çocuklarımız için saatlik oyun evleri kurulacak. Çocuklar alanlarında uzman eğitimcilerin gözetiminde eğlenceli vakit geçirip sosyalleşirken, ebeveynler de kısa süreli ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

YAŞLI SOSYAL YAŞAM MERKEZi
Yaşamını evde ailesi, akrabaları veya yalnız sürdüren sağlıklı yaşlılar ile demans, alzheimer gibi hastalığı olan yaşlıların yaşam ortamlarını iyileştirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak için yaşlı sosyal yaşam merkezi kurulacak. Kurulacak merkezde yaşlılarımızın konaklama olmadan gündüz bakım, eğitim ve sosyal ihtiyaçları karşılanacak.

ENGELSiZ SEHiR
Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için, fiziki şartların zor olduğu alanlarda engelli merdiven asansörleri kurulacak. Engelsiz yaşam merkezi hayata geçirilecek ve merkezden bütün engelli vatandaşlarımız faydalanabilecek. Engelli ailelerine manevi, psikolojik ve eğitsel hizmetlerle destek sunulacak.

ENGELLi KOORDiNASYON BiRiMi
Engelli koordinasyon birimi oluşturulacak. Birimde içerisinde engelli ailelerine psikolojik destek verilecek. Engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları problemlere çözüm üretilecek veya ilgili kuruma yönlendirilecek. Engelli nakil aracı ile engellilerin ulaşımı kolaylaştırılacak. Görme ve işitme engelliler için çağrı merkezi oluşturulacak.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE MERKEZi
Bağımlı olan ya da bağımlılık yapan madde kullanan hemşerilerimizin bu zararlı alışkanlıklardan kurtulması ve tekrar toplumsal hayata kazandırılması amacıyla psikolojik ve sosyal desteğin verildiği bağımlılıkla mücadele merkezi kurulacak.

GiRiŞiM MERKEZi
İş fikri olan gençlere ve kadınlara kendi işlerini kuruncaya kadar, lojistik ve eğitim desteğinin verileceği girişim merkezleri kurulacak. Kentimizdeki girişimcilik bilincinin geliştirilmesi ve girişimcilerin ülkemiz adına küresel ölçekte rekabet edebilirliğine katkı sunulacak. Avrupa Birliği’nin hibe ve teşvik konularıyla proje yazma eğitimleri düzenlenecek. Programlara yönlendirme ve başvuru desteği sağlanacak.

RESTORASYONLAR
Bağçeşme dış surları, Gültepe Nekropol Alanı, Tarihi Defterdarlık Binası gibi tarihi yapılar ilgili kurumlarla iş birliği halinde, restore edilerek turizme kazandırılacak. Kentimizin sahip olduğu tarihi değerleri gün yüzüne çıkartarak tarih turizminin gelişimine katkı sağlanacak.

MECLİS ÜYELERİ ADAYLARI
KONTENJAN 

1. Serra Yenice Demirkol 
2. Şener İnce 
3. Engin Uçar
4. Ersin Alpaslan
 

MECLİS ÜYELİĞİ ADAY LİSTESİ 
1. Mustafa Soydabaş 
2. Güzin Taştekin 
3. Aykut Çağlayan 
4. Fikret Hocaoğlu
5. Eşref Ayhan Arpacı (MHP) 
6. Hayrettin Ünlü 
7. İbrahim Kılıç 
8. Çağlayan Duman 
9. Vedat Yoldaş 
10. Fatih Özcan 
11. Mehmet İlker Kazan (MHP)
12. Erol Çalışkan 
13. Muharrem Tutuş 
14. Erkan Aksoy
15. Mehmet Çetin 
16. Aysel Demirtaş
17. Engin Duymaz (MHP)
18. Nazmi Açıkgöz 
19. Hüseyin Alyüz 
20. Halil Atay 
21. Canan Soylu
22. Bülent Cengizhan 
23. Recep Hekimci (MHP) 
24. Melek Çeliköz 
25. Özlem Gündüz
26. Sezgin Akman 
27. Serra Demirtaş 
28. İsmail Yıldırım 
29. Remzi Sarman (MHP) 
30. Fahri Kazancı 
31. Taner Çakırer 
32. Gülzade Ülgen 
33. Hasan Pancar
 

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yakup - 7 ay önce
senin tuzun kuru 20 bin lira maaş alıyon sen gel 1.600 tl geçin ben senin kölen olayım sat bütün iç organlarımı organ mafyasına
Avatar
tarık - 7 ay önce
tabii yazarsınız 15 senedir yazdığınız gibi....aklımızla dalga geçmeyin...