banner286
banner282

İşte CHP aday adayları

İşte CHP aday adayları
13 Mayıs 2018 Pazar 11:38

banner274

Ali Güneş

1974 yılı Erzincan Tercan doğumlu olan Ali Güneş, Haydar Paşa Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Geçmiş yıllarda Kazımkarabekir Mahalle Temsilciliği, İl Delegeliği ve CHP Darıca İlçe Delegeliği görevlerini üstlenmiştir. Özel bir şirkette Kalite Güvence ve İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışan Güneş, evli ve iki çocuk babasıdır.

Anıl Acurman

1987 yılı İzmit doğumlu olan Osman Anıl Acurman, İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Geçmiş yıllarda CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, CHP Başiskele İlçe Başkan Yardımcılığı, CHP İl Hukuk Komisyonu üyeliği ve CHP İzmit İlçe Seçim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Avukat olan Acurman, evlidir.

Asude Fırat Özkan

1963 yılı Muş Varto doğumlu olan Asude Fırat Özkan, Boğaziçi Üniversitesi Teknik Bilgisayar Programı mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2015 yılında CHP Kocaeli milletvekili adayı olmuştur. İzmit’te işletmecilik yapan Özkan, evli ve bir çocuk annesidir.

Beyhan Korkmaz

1977  yılı  Kocaeli  İzmit  doğumlu  olan  Beyhan Korkmaz, Konya Selçuk Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Gazi Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi’nde aldığı formasyon eğitimleri ile İngilizce Öğretmeni ve İlkokul öğretmeni olmaya hak kazanmıştır. Geçmiş yıllarda Köseköy Belde Kadın Kolları Başkanlığı, Kurucu Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, CHP İzmit İlçe Köylerden ve Mahallelerden Sorumlu Komisyon üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2011 yılında milletvekili aday adayı, 2014 yılında CHP Kartepe Belediyesi Başkan adayı, 2015 yılında milletvekili aday adayı olmuştur.  Korkmaz,  aile  şirketlerinde kurumsal tedarik hizmetleri bölümünde çalışmaktadır.

Cevdet Sezer

1980 yılı Kocaeli Kandıra doğumlu olan Cevdet Sezer Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde öğrenimine devam etmektedir. Sezer, yüzde 50 bedensel engellidir. Özel bir telefon şirketinin bayiiliğini yapan Sezer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Coşkun Dursunoğlu

1969 yılı Ardahan doğumlu olan Coşkun Dursunoğlu, 19 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Kocaeli'de faaliyet gösteren iki özel okulun sahibidir. İş adamı olan Dursunoğlu, evlidir.

Cuma Karavar

1955 yılı Şanlıurfa doğumlu olan Cuma Karavar, lise mezunudur. 2015 yılında milletvekili adayı olmuştur. Geçmiş yıllarda Doğu ve Güneydoğu İllerinden Sorumlu CHP Genel Başkan Danışmanlığı görevini üstlenmiştir. Ticaret ile uğraşan Karavar, evli ve 6 çocuk babasıdır.

Dursun Yaman

1966 yılı İmranlı doğumlu olan Dursun Yaman, ortaokul mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Özel bir şirketin yönetim kurulu başkanı olan Yaman, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ebru Küçükaydın

1974 yılı İstanbul doğumlu olan Ebru Küçükaydın, Newport Üniversitesi Davranış Bilimleri-Psikoloji bölümü mezunudur. Kocaeli, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde gazetecilik yapan Aydın, yüzde 54 ortapedik ve işitme engellidir. Küçükaydın, bir çocuk annesidir.

Ehlinaz Torun Kayabaşı

1966 yılı Artvin Şavşat doğumlu olan Ehlinaz Torun Kayabaşı, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde lisans, Ankara Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Kayabaşı Adalet Yüksekokulu 2. Sınıfı öğrencisi olarak eğitim almaktadır. 2011 ve 2015 yıllarında milletvekili aday adayı olmuştur. Akademisyen olan Kayabaşı, evlidir.

Engin Özcan

1970 yılı Kocaeli İzmit doğumlu olan Engin Özcan, Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2. sınıf terktir. Geçmiş yıllarda CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, ilçe yönetim kurulu üyeliği ve kurultay delegeliği görevlerini üstlenmiştir. Şehir içi otobüs taşımacılığında hat sahibi olan Özcan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ensar Öğüt

1946 yılı Ardahan Çıldır doğumlu olan Ensar Öğüt Kazakistan El Farabi Devlet Üniversitesi Uluslar arası Ekonomi Bölümü mezunudur. CHP Ardahan Milletvekilidir. Ekonomist olan Öğüt, evli ve iki çocuk babasıdır.

Fatma Kaplan Hürriyet

1980 yılı Tekirdağ doğumlu olan Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezunudur. CHP Kocaeli Milletvekilidir. 2014 yılında CHP İzmit Belediyesi Başkan aday adayı olmuştur. Avukat olan Hürriyet, evli ve bir çocuk annesidir.

Ferhan Şensoy


1948 yılı Kartepe doğumlu olan Ferhan Şensoy, İstanbul Makine Yüksek Teknikerler Okulu Makine Bölümü mezunudur. İstanbul Devlet Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’nde öğrenim görmüştür. Geçmiş yıllarda CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve CHP İl Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Köy Hizmetleri Kocaeli eski İl Müdürü olan Şensoy, evli ve iki çocuk babasıdır.

Fethi Aras

1973 yılı Ağrı doğumlu olan Fethi Aras, çocukluk yıllarında ailesiyle geldiği Kocaeli Dilovası’nda orta öğrenimini tamamlamıştır. Geçmiş yıllarda CHP Dilovası İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Mermer sektöründe işletmecilik yapan Aras, evli ve dört çocuk babasıdır.

Haydar Akar

1963 yılı İzmit doğumlu olan Haydar Akar, Ortadoğu teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. Akar, CHP Kocaeli milletvekilidir. Programcılık, analistlik, bilgisayar sistemleri yöneticiliği yapan Akar, evli ve iki çocuk babasıdır.

Fikret Toker

1956 yılı İzmit Gündoğdu doğumlu olan Ahmet Fikret Toker, İstanbul Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü mezunudur. Bekirpaşa Belediyesi eski başkanıdır. Geçmiş yıllarda CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ve CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Yuvam İzmit Konut İdaresi’nin kurucu Başkanı olan Toker, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Hülya Güreli Yolcubal

1978 yılı Tokat Turhal doğumlu olan Hülya Güreli Yolcubal, lisans eğitimini Niğde Üniversitesi    Jeoloji    Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Yolcubal, Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir. Geçmiş yıllarda CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Jeoloji mühendisi olan Yolcubal, evli ve iki çocuk annesidir.

İmam Çetinkaya

1968 yılı Varto doğumlu olan İmam Çetinkaya, Mersin Gazi Anadolu Lisesi mezunudur. İzmit’te esnaflık yapan Çetinkaya, evli ve iki çocuk babasıdır.

İsmail Demir

1956 yılı Kocaeli Karamürsel doğumlu olan İsmail Demir, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Geçmiş yıllarda ilçe sekreterliği görevini üstlenen Demir, 2004 yılında milletvekili adayı olmuştur. Doktor olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

İsmail Sancak

1975 yılı Trabzon Sürmene doğumlu olan Sancak, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nde tamamlamıştır. Geçmiş yıllarda CHP Gebze İlçe yönetim Kurulu üyeliği ve CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Özel bir şirkette insan kaynakları uzmanı olarak çalışan Sancak, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kemal Nişancı

1971 yılı Rize Ardeşen doğumlu olan Kemal Nişancı, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, Şişli İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ve İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2015 yılında milletvekili aday adayı olmuştur. Yapı kimyasal sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın ortağı ve iş güvenliği uzmanı olan Nişancı, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kenan Uner

1957 yılı Kocaeli Gebze doğumlu olan Kenan Üner, orta öğrenimini Gebze’de tamamladı. Geçtiğimiz yıllarda CHP Gebze İlçe Köylerden Sorumlu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Emekli gazeteci olan Üner evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmet Hilal Kaplan

1959 yılı Tunceli doğumlu olan Mehmet Hilal Kaplan, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Gebze Cezaevi İzleme Kurulu eski başkanı ve CHP Kocaeli eski milletvekilidir. Kaplan evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmet Tamer Solakoğlu

1965 yılı Kocaeli Değirmendere doğumlu olan Mehmet Tamer Solakoğlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezundur. Kocaeli Barosu eski başkanıdır. Geçmiş yıllarda CHP Gölcük İlçe Başkan Yardımcılığı, CHP İzmit İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2015 yılında milletvekili adayı olmuştur. Avukat olan Solakoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Ümit Küçükkaya


1979 yılı İzmit doğumlu olan Mehmet Ümit Küçükkaya, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl İGençlik Kolları Başkanlığı, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, CHP İzmit İlçe Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Ekonomist olan Küçükkaya, evlidir.

Muhip Kanko

1965 yılı Tunceli Hozat doğumlu olan Muhip Kanko, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde ihtisasını tamamlamıştır. Geçtiğimiz yıllarda CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Kalp ve Damar Cerrahisi doktoru olan Kanko, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Murat Erinç

1989 yılı Giresun doğumlu olan Murat Erinç, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendi. Özel bir firmada satış temsilciliği yapan Erinç, evlidir.

Mustafa Anaç
1967 yılı Malatya Yoncalı doğumlu olan Mustafa Anaç, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 2014 yılında CHP Çayırova Belediye Başkan aday adayı olmuştur. Doktor olan Anaç, evli ve bir çocuk babasıdır.

Müzeyyen Topçu Tan

1965 yılı Sakarya Hendek doğumlu olan Müzeyyen Topçu Tan, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim mezunudur. 2007 yılında milletvekili adayı, 2015 yılında milletvekili aday adayı olmuştur. Geçmiş yıllarda CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği ve CHP İl Çevre Komisyonu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Diş hekimi olan Tan evli ve bir çocuk annesidir.

Necat Çakır

1955 yılı Kocaeli Kandıra doğumlu olan Necat Çakır Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kütahya Yönetim Bilimleri Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği, CHP İl Başkanlığı, İzmit ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Bağımsız denetçi yeminli mali müşavir olan Çakır, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Necati Akdeniz

1952 yılı Kars doğumlu olan Necati Akdeniz, Ankara Turizm Ticaret Yüksek Öğretmen Okulu son sınıf terktir. Gebze Belediyesi eski başkan danışmanıdır. İşçi emeklisi olan Akdeniz dul ve iki çocuk babasıdır.

Nuray Birinci

1961 yılı Giresun doğumlu olan Nuray Birinci, İstanbul Hasköy Lisesi mezunudur. Geçmiş yıllarda Gebze İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı ve CHP İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Birinci, emlak alım satım işi yapmaktadır.

Orkun Utkubaş

1991 yılı Kocaeli doğumlu olan Orkun Utkubaş İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, CHP Derince İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Utkubaş, avukatlık yapmaktadır.

Ömer Ekşi

1949 yılı Rize İkizdere doğumlu olan Ömer Ekşi, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İnşaat mühendisliğinden emekli olan Ekşi evli ve iki çocuk babasıdır.

Sait Aydın

1973 yılı Gümüşhane Şiran doğumlu olan Sait Aydın, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ve CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Yeminli mali müşavir olan Aydın, evli ve üç çocuk babasıdır.

Sezer Nilgün Aydın

1960 yılı Kocaeli Gebze doğumlu olan Nilgün Aydın, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunudur. 2014 yılında CHP Gebze Belediye Başkan aday adayı olmuştur. Özel bir firmanın yetkili acenteliğini yapan ve ekonomist olan Aydın, evli ve iki çocuk annesidir.

Tahsin Tarhan

1964 yılı Gümüşhane doğumlu olan Tahsin Tarhan, Anadolu Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksekokulu Yerel Yönetimler Bölümü mezunudur. CHP Kocaeli milletvekilidir. 2014 yılında CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştur. Sanayici olan Tarhan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Tamer Aktaş

1961 yılı Artvin Ardanuç doğumlu olan Tamer Aktaş, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Emekli öğretmen olan Aktaş, evli ve bir çocuk babasıdır.

Tuğman Kayalı

1958 yılı Sivas doğumlu olan Tuğman Kayalı Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP Körfez İlçe Başkanlığı ve Körfez Belediyesi Meclis üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Kayalı evli ve bir çocuk babasıdır.

Yakup Yılmaz

1955 yılı Balıkesir doğumlu olan Yakup Yılmaz, Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümü ve Necati Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümü mezunudur. Gökçeyazı Belediyesi eski Başkanıdır. Geçmiş yıllarda CHP Gebze İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2014 yılında CHP Gebze Belediye Başkan adayı olmuştur. Emekli memur olan Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.

Yaprak Fidancı

1975 yılı İzmit doğumlu olan Yaprak Fidancı, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP Körfez İlçe Sekreterliği ve kurultay delegeliği görevlerini üstlenmiştir. İnsan kaynakları, satın alma ve yönetim organizasyon alanlarında uzmanlığı olan Fidancı, bir çocuk annesidir.

Yeşim Akpınar

1975 yılı Kars doğumlu olan Yeşim Akpınar, Kars Cumhuriyet Lisesi mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl Delegeliği görevini üstlenmiştir. İşçi olan Akpınar evli ve iki çocuk annesidir.

Zeynep Çiğdem Canbaz

1983 yılı Kocaeli Gebze doğumlu olan Zeynep Çiğdem Canbaz, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP Gebze İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve CHP İl Hukuk Komisyonu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Canbaz, avukatlık yapmaktadır


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fuat Katkay - 11 ay önce
Hepsi birbirinden değerli aday adaylarım, yolunuz başarı olsun, yolunuz açık olsun...