banner478
banner421

Gençleri siyasetten uzak tutmak istiyorlar

banner418

Başkan Karaosmanoğlu, Karamürsel’de yüzlerce gence 16 Nisan Halk oylamasının önemini anlattı.

banner482
Gençleri siyasetten uzak tutmak istiyorlar
03 Nisan 2017 Pazartesi 09:44

banner477
banner460

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel’de bini geçkin gençle buluştu. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve İlçe Başkanı Recep Demirel’in de katıldığı programda, 16 Nisan halk oylamasının öneminden bahsederken, gençliğe güvenmeyenlerin cevabını sandıkta alacağı ifade edildi.

 

“GENÇ, ENERJİ VE UMUT DEMEKTİR”

Karamürsel gençliğine bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençleri seviyorum çünkü gençliği olmayan bir milletin geleceği olmaz. Genç, enerji ve umut demektir. Sizleri en güzel şekilde hayata hazırlamak bizim en büyük görevimizdir. Bizlerle önerilerinizi ve umutlarınızı paylaşmanızı istiyorum. Sizlerin hizmetinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Tarihin belli dönemlerinde ecdadımızın ülkesine sahip çıkmak için canlarını verdiklerini de belirten Karaosmanoğlu, “Siz gençlerimiz kendinizi her alanda iyi yetiştireceksiniz. Yeteneklerinizi keşfetmenizi istiyorum. Sevdiğiniz meslekte başarılı olacağınızı da bilmelisiniz. Bilgili ve yetenekli olursanız gelecekten asla korkmayın” ifadelerini kullandı.

 

“GENÇLERE İNANIYORUZ VE YANLARINDAYIZ”

AK Parti döneminde seçilme yaşını ilk etapta 25’e indirdiklerini vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Şimdi bunu 18’e indiriyoruz. Hayatın içerisinde tecrübe kazanacak gençlerimiz, yarınlarımızda daha çok sorumluluk alacaklar. Biz gençlerimize güveniyoruz. Gençlere çoluk çocuğa diyenlere karşı en güzel cevabı, sizlerin sandıkta “Evet” diyeceğinize inanıyorum. Karamürsel gençliğinin heyecanlı ve sabırsız bir şekilde 16 Nisan'ı beklediğini görüyorum. Geleceğine sahip çıkacağınızı “Evet” diyerek haykıracaksınız. Sizlere inanıyoruz ve yanınızdayız” diye konuştu.

 

“ÇAĞDAŞ MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ”

Yaşamınızı düzenli bir şekilde sürdürürken, sosyal hayatınızı da sakın ihmal etmeyin diyerek gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Karaosmanoğlu, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Sizlerin iyi yetişmesi için Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz yeni projelerle sizlerin karşısına çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz. Sizlerden ricam hayata hep umutla bakın. Çalışın ve namerde muhtaç olmayın. Biliniz ki namerde muhtaç olmak ölmekten beterdir. Çalışmaktan başka çaremiz yoktur. Ülke olarak çalışacağız, üreteceğiz, kalkınacağız ve çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız.” Kahvaltı programında bir selamlama konuşması yapan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’da, “Öncelikle olarak bizleri kırmayıp davetimize icabet eden, siz değerli genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Anadolu topraklarında yaşıyoruz. Tarih boyunca topraklarımızı bizim elimizden almak için birçok girişimlerde bulunmuş milletler oldu. Ama hamdolsun Alpaslan Han'ın bize açtığı bu kapı ile yerleştiğimiz topraklarda bizi söküp atamadılar. Bizim köklerimiz artık bu topraklara işledi. Bu topraklar bize ait, kutsal topraklardır” şeklinde konuştu.

 

YILDIRIM, “BU BÜYÜK MİLLETİ AYAKTA TUTACAK GÜÇ GENÇLERDİR”

Türk milleti olarak tarihte on altı tane devlet kurduklarını belirten Yıldırım, “Bizim geçmişimiz, kadim tarihimiz ve köklerimiz var. Ama maalesef son yıllarda gençlerimizi tarihinden koparmak ve geçmişini hatırlamayan bir gençlik haline getirmek için her türlü enstrümanla saldırıyorlar. Biliyorlar ki Türk milleti her gittiği yere huzuru barışı götürmüş, mazlumu ve ihtiyaç sahibinin yanında olmuştur. Bu büyük milleti ayakta tutacak yegâne güç gençlerdir. Savaş sahalarında bizi yenemeyenler, maalesef aramıza fitne fesat tohumları sokarak bizleri bölmek için çaba sarf ettiler. Ülkemizde sağ sol diye kitlelere ayırarak, kaos ortamı oluşturdular. Ve daha sonra Sünni Alevi diye bizleri bölmeye çalıştılar. Yüzyıllardır devam eden Türk-Kürt kardeşliğini önümüze sererek bizi ayrıştırmaya çalıştılar. Ama hiçbirinde başarılı olamadılar, olamayacaklarda” dedi.

 

“MİLLETİMİZ GENÇLERDEN ÇOK ŞEY BEKLİYOR”

Eğer biz sağlam durursak, eğer biz birbirimizi güvenen, birbirimize kenetlenmiş, birimize sevgi ile bağlı bu millet ayakta durursa gençlerin sayesinde olacak diyen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bu millet sizlerden çok şey bekliyor. Ülkenin ve milletin geleceği sizlersiniz. Bakın gençler, 16 Nisan'da Allah nasip ederse bir halk oylaması var. Bir siyasi partinin tercih edileceği veya siyasetin ortaya döküldüğü bir süreçten geçmiyoruz. Hangi siyasi parti olursa olsun, Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımızın kendi özgür iradeleri ile devletin geleceği ile alakalı sistem değişikliğine oy vereceği bir süreci yaşıyoruz. Biliyorum ki aranızda ilk defa oy kullanacak arkadaşlarımız var. Ben abiniz olarak sizlerden rica ediyorum, mutlaka anayasa değişikliğinin maddelerini araştırın. Sizler milenyum çocuklarısınız, teknolojinin ve gelişimin en tepe noktasındasınız. Sizler şuan da hepiniz bulunduğunuz yerde bütün dünya ile aynı anda entegre olabilecek her türlü bilgi ve belgeye ulaşabilecek kabiliyettesiniz.”

 

“GENÇLERİ SİYASETTEN UZAK TUTMAK İSTİYORLAR”

Dünya’nın bu kadar hızlı ilerlediği bu dönemde çağın gereksinimlerine cevap veremeyen sistemlerin değişmesi gerektiğini belirten Yıldırım, “Değişen dünya üzerinde mevcut sistem ile rakiplerimizin bizleri geçmesi artık aşikârdır. Yeni Anayasa değişikliği ile artık Türk Milleti, ulusal ligde bir üst basamağa çıkmak adına çok büyük bir sıçrama yapacaktır. Bu anayasa değişikliğinde birçok madde var. Ama en önemlisi ve sizleri de yakından ilgilendiren seçilme yaşının 18-25 yaş aralığına indirilmesidir. 18 yaşına gelen insanların evlilik hakkı oluyor da, seçilme hakkı elinden nasıl alınıyor diye düşünmüşsünüzdür. Ben sizlere söyleyeyim. Bunun tek bir sebebi var, oda 18-25 yaş arası gençlerimizi siyaset düzenin dışında tutmak, onları çeşitli enstrümanlar ile düşünmekten uzaklaştırarak ülkenin yönetiminde söz sahibi olmanızı engellemektir. Sizler bu güne kadar seçilme hakkına sahip olmadınız. Ama Türk Milletinin geleceği olan sizler, Allah nasip ederse önümüzdeki dönem itibari ile 18 yaşından 25 yaşına kadar seçilme hakkına sahip olacaksınız. Sadece Milletvekilliği ile değil, Belediye Başkanlığı, Meclis Üyeliği velhasıl siyasetin her alanında sizin de söz hakkınız olacak. O yüzden sadece bu değişiklik bile yeni oy kullanacak arkadaşlarımız için büyük bir nimet olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

“EN DOĞRU KARARI VERECEĞİNİZE İNANIYORUM”

Bu ülkenin geleceği olduğuna inandığımız gençlere yatırım yapma cesaretini gösteren bu anayasada sizin değişikliğiniz, sizin desteğiniz olmadan adım atılamayacağını bizler biliyoruz diyen Yıldırım, “O yüzden ki yükselen ve gelişen Türkiye’nin bir dönem hasta adam olarak bakıldığı yıllarda, Mustafa Kemal Atatürk gibi dünya liderini kendi bünyesinden çıkartarak gençliğe emanet ettiği bu ülkenin geleceği olan sizler, inanıyorum ki 16 Nisan halk oylamasının maddelerini araştırarak ve soruşturarak en doğru kararı vereceksinizdir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

KARAMÜRSEL SERVİS ARAÇLARI KOOPERATİFİ İLE DE BULUŞTULAR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İsmail Yıldırım, daha sonra Karamürsel Servis Kooperatifi Başkanı Şamil Ersan ile Yönetim Kurulu Üyelerine konuk oldular. P plakaları konusunda Başkanlara teşekkür eden Ersan, güzel bir birliktelikle, bir ve beraber çalıştıklarını ve herkesin ekmeğinde olduğunu vurguladı. Türkiye’de çok şeyin değiştiğini belirten Yıldırım’da, “Çalıştığınız sektörde eskiden bir düzen ve intizam yoktu. Ama yapılan istişareler ile ulaşım konusunda büyük çaba gösteriyoruz. Şuan daha iyi şartlarda ekmeğinizi kazanıyorsunuz. Kapımız sizlere her daim açık. Sizlerden 16 Nisan için destek istiyoruz” açıklamasını yaptı. Tüccarımız, işadamlarımız ve esnafımız bizim için değerlidir diyen Karaosmanoğlu’da, “Sizlerin problemi bizim problemimizdir. Bu birlikteliğimiz güçlenerek devam etmelidir. Sizlerin samimi olarak yanınızdayız. Vatandaşımız ve esnafımızı düşünerek çalışıyoruz. Demokrasimizin ve ülkemizin önündeki tüm engellerden 16 Nisan’da kurtulacağız. Yeni sistemle koalisyon dönemleri bitiyor. Bu ülke ne çektiyse koalisyonlardan çekti. 15 Temmuz’u hepimiz gördük. Büyük ihanetti. Terör örgütleri batının koruması altındadır. İnşallah 17 Nisan’a daha güçlü bir Türkiye’de uyanacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik karşılıklı görüş alışverişinin yapılmasının ardından son buldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.