banner608
banner601
banner559

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün; “Şimdi yanlışları en yüksek sesle söyleme zamanıdır”

banner418

DEVA Parti’nin il yönetiminin tanıtıldığı toplantıda konuşan Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, “Şimdi yanlışları en yüksek sesle söyleme zamanıdır” dedi.

banner482
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün; “Şimdi yanlışları en yüksek sesle söyleme zamanıdır”
10 Ağustos 2020 Pazartesi 12:12

banner603
banner535

Ali Babacan önderliğinde kurulan DEVA Partisi il yönetimini düzenlenen organizasyonda tanıtıldı. Toplantıya katılan Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, partisini hedefleri anlattı.  “DEVA Partimiz en güzel siyasi örgütlenmeleri gerçekleştirecek ve en güzel siyaseti yapacak bir parti olarak çıkacaktır” diyen Ergün, “İnşallah bu Pandemi sürecini en kısa sürede atlattıktan sonra çok daha geniş ve coşkulu bir etkinliği gerçekleştireceğiz. Yeni bir siyasi parti kurduk, bu partide vaktiyle değişik partilerde siyaset yapmış insanlar var, büyük bir bölümü hiç siyaset yapmamış insanlardan oluşuyor. Bunun dışında gençler var kadınlar var” dedi. 

“İNSAN MERKEZLİ BİR SİYASİ PARTİ KURUYORUZ DEDİK”
Ergün konuşmasına şunları belirtti; “DEVA Partisini kurarken bizler insan merkezli siyasi bir parti kuruyoruz dedik. İnsanların ihtiyaçlarını ve gelecekten beklentilerini umursamayan bir siyasi parti olamaz. Biz insanlarımızım beklentilerini biliyoruz. Partimizde beraber siyaset yapacağımız, birlikte yol alacağımız insanların iyi insan olması gerekir. İyi insan tüm dünyada aynıdır. İyi insan başkasını aldatmayan, malına mülküne göz dikmeyen insandır. İyi insan dediğimizde aklımıza hep bu gelir. İkincisi ise işinde iyi bir insan olsun; Doktorsa doktorluğu, avukatsa avukatlığı iyi yapsın. Ben bu şehirde belediye başkanlığı yaptım en çok saygı duyduğum kişiler temizlik yapan kişilerdi. Bizim sokağımızı süpüren arkadaşımızı hiç unutmam. Ben ona selam vermeden işime gitmezdim. Bize işini iyi yapan insanlar gerekiyor. 

“ŞİMDİ YANLIŞLARI EN YÜKSEK SESLE SÖYLEME ZAMANIDIR”

Bir diğeri demokrasiyi özümsemiş insan olmalıdır. Başkasının düşüncelerine saygı duyan, farklılıkları, hayatın bir rengini sayan ve bilen o renkleri kendisine dönüştürmeyi amaçlamayan insan olmalıdır. En aykırı fikirleri dinlemek, anlayamaya çalışmak ve bunu gönülden yapmaktır. Demokrat insan olarak anlatmak istediğimiz budur. Bizler bu amaçla DEVA Partisini kurmak amaçlı yola çıktık. Partilerde bazı mekanizmalar çalışmıyor ve partiler bu yüzden iyi çalışmıyor. Yanlışlar doğru olarak algılanıyor. Şimdi yanlışları en yüksek seste söylemeyen, en örgütlü olanı şimdi yapma zamanıdır. Tamamen toplumun sorunlarına odaklanmış ve bunların çözümüne çalışan bir parti olacağız. Televizyonda konuşanların sizin meselelerinizle sorunlarınızla bir alakası var mı? Hukuksa hukuk, Adaletse adalet, yolsuzluksa yolsuzluk, tarımsa tarım sanayinde sanayi bu sıkıntılara çözüm arayan bir siyasi parti olacağız. 

“HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYEN, İHANETLE SUÇLAMAYAN BİR YAKLAŞIM GETİRMEK MECBURİYETİNDEYİZ”

DEVA Partisi’nde geçmişte ortak geçmişleri olan insandan ziyade geçmişle ilgili hikayeleri olan değil gelecekle ilgili hedefleri olan  insanları bir araya getirmeye çalıştık kendi tarihimize sövüp sayacak hakimiz yok. Geçmişe değil geleceğe bakıyoruz. Geçmişe dair hikaye değil geleceğe dair hedefleri olan birbirilerini bir araya getirdik. Hiç kimseyi ötekileştirmemek ihanetle suçlamayan, ülkeden kovmayan bir yaklaşım getirmek mecburiyetindeyiz.  

“SİYASETTE KALMAK İÇİN İNSANLIKTAN ÇIKMAYA GEREK YOK”
Yüzüne bakarak söylemeyeceği sözleri söylemek racon kabul ediliyor. Böyle gir siyaset raconu yoktur siyasette kalmak için insanlıktan gitmeye gerek yok. İnsanlıktan çalmadan bu ülkeye siyaset yapılacağını göstermek zorundayız. Siyasetti demokratikleştirmek, eşitliğine dayalı bir siyaset yapmak istiyoruz.”

“PARTİMİZDE FIRSAT EŞİTLİĞİ VARDIR”

Yepyeni bir parti üyeliği ile hareket edeceğiz. Parti içi eğitimlerine katılan ve aidatları ödeyen aynı zamanda kararlara da katılan bit parti üyeliği hedefliyoruz. Parti içi demokrasi böyle olmalıdır. Bu nedenle fırsat eşitliği sunduk. Birçok kurucu üyemiz web üzerinden başvuran arkadaşlarımızdır. Bir tanıdığı referansı olmayan insanlardır, bu tam bir fırsat eşitliğidir. Bizim partimizde fırsat eşitliği vardır. Tam bit şeffaf siyaset anlayışıyla hareket edeceğiz. Büyük paralara da ihtiyacımız yok. Tabana dayalı bir siyaset yaparak topluma hizmet eden bir parti olmak istiyoruz. Şeffaf ve temiz kaynaklarla yapılan bir siyaset arzu ediyoruz. 

“BIRAKIYORMUŞ GİBİ YAPIP....” 
Sorunlardan Teşkilatlar sorumlu değil genel merkez sorumlu değil peki kim sorumlu? Sorumluluğu olan insan akşam şunu yapıyor mu? Başaramadık, ilan ettiğimiz hedefe varamadık deyip görevi bırakan var mı? Yok. Bırakıyormuş gibi yapıp sonra kendimizi damdan atarız dedikleri için geri dönenler oldu. Demokrasi bu değil! Bu anlayışı değiştiren bir siyasi mantalite getirmek istiyoruz. 

“TECRÜBE İLE YENİLİPİ DİNAMİZMİ BİR YAKLAŞIM HEDEFLİYORUZ” 
İlk defa siyaset yapan insanlardan oluşmasını istiyoruz. Tecrübe ile yeniliği dinamizmi bir yaklaşım hedefliyoruz. Kadınları ve gençleri siyasetin bir omurgası haline getirmek istiyoruz yan kolu değil. Bizim partimizde gençlik ve kadın kolları yol ilk etapta kurmayı düşünmüyoruz. Kadın ve gençleri kol olarak değil gövde olarak görüyoruz. Gençler bizim kollarımız oldu şimdi biz onların kolları  olacağız. Gençler ülkelerine sahip çıkmak için siyaset yapmak zorundalar, bizden daha bilgili ve  bilinçliler dünyayı daha iyi tanıyorlar. Şimdi arkamızdan gelin diyorduk şimdi siz önden gidin biz arkanızdayız diyoruz. Aynı şey kadınlarımız için geçerli. Toplumuzun yüzde 50’sinden faydalanamayan bir başla toplum düşünülemez. Toplumumuz kadınlardan çok faydalanmıyoruz. 

“KORKU SİYASETİNİ UMUT SİYASETİNE DÖNÜŞTÜRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Korku siyasetini umut siyasetine dönüştürmeyi düşünüyoruz. Düşünceyi nasıl idare ederseniz? Korku ile mi sevgi ile mi? Korkutabildiğiz kadar korkutun daha iyi yönetirsiniz gibi bir anlayış olabilir mi? Türkiye korku ile yönetilebilecek bir ülke mi? Korkmuş sinmiş bir ülkenin ne gibi bir iddiası olabilir? Hiçbir siyasi partinin bu ülkenin genç ve kadınlaru korkutma şansı olamaz. Korkmuş gençleri olan bir ülkenin hiçbir geleceği olamaz. Devlet yöneticilerine saygı elbet olmalı ama bu sevgi işe olmalıdır, bu korku ile saygı olmamalıdır. Sizden korktuğu için 40 takla atıyorsa o insanın insanlığıma yazık değil mi? Çok şey söylenebilir ama gün bugün değil. 

“KOCA KARI İLAÇLARI İLE TEDAVİ EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORLAR”
Ekonomi işsizlik enflasyon gelir dağılımı adaletsizliği pndemi nedeniyle bütün dünyada sorunlar derinleşiyor. Anayasa değiştirmeye, IMF’ye dünya bankasına gitmeye de gerek yok. Maalesef ve maalesef iktisadi sorunlar görmezden geliniyor. Bir sorun olduğunu kabul etmemek gibi bir sorunla karşı karşıyayız. Üşütmüşüz, akşam camın önünde oturmuştuk, nazar değmiş hocaya gidelim gibi şeylerde  değil tahlil yapalım tahlil! Çok iyi araştırmalar var. Koca karı ilaçları ile tedavi edeceğini düşünüyorlar. Bunlar iyi gelmiyor! Hastayız, hastayız midemiz niye bulanıyor, gel bir tahlil yapalım. 

“TÜRKİYE’NİN DEVASI VAR”
Günü kurtarmak için insan geleceğini böyle harcar mı? Hükümete tek cümlelik bir tavsiyem var; Anayasayı, sistemi, kabineyi değiştirin demiyorum Herhangi bir şeyi değiştirmeye gerek yok. Bu kafayı değiştirin yeter. Türkiye’nin ç ok sorunu var ama Türkiye’nin devası da var.”
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mert - 2 ay önce
Bakanlık yaparken de yanlışlıklara sessiz kalma zamanıydı di mi!!!
Avatar
Ersan - 2 ay önce
İşine geldiği an değil zulume zamanında ses cikarmadiniz..sandıkta size asla oy vermem .
Avatar
Ersoy Kandemir - 2 ay önce
Bugüne kadar neredeydin,ben bas bas bağırırken son 3 yılda Kocaelilerin hakları yenirken Akp zırhını kötü emelleri için kullanan fikri bozuklarla mücadele ederken 15 dava açılacak,hiçbirinizin gıkkı çıkmayacak ondan sonra mücadele edek,BÖYLE OLAYLARLA SÜREKLİ MÜCADELE edilmelidir,söylesenize bugüne kadar ne yaptınız mücadele adına!
Avatar
Atilla atilla - 2 ay önce
Allah sizi affetsin, bu halk sizi affetmez.
Avatar
Garip - 2 ay önce
Öncekiler yanlistida neden sesiniz cikmadi.İşin içinde menfaatmi vardi.
Biz affetsek Allah affetmez sizi.
Avatar
Abdurrahman - 2 ay önce
Bir insanı tanımak isterseniz ona layık olmadığı makama getiri o zaman nasıl bir kişi olduğunu anlarsınız Ak parti sizi bir bakan yaptı nasıl bir kişi olduğunuzu halka gösterdi Şimdi halk ta size ders verme zamanını bekliyor
Avatar
Serkan - 2 ay önce
Akp bakanken herşey güzeldide, nolduda eleştirmeye başladın sayın eski bakan. Deva mı kurtaracak sizi. Yada bizi.
Avatar
Mükremin Kavruk - 2 ay önce
Haydi Ergün, sende, sizde o cesaret, o yürek, o vicdan var mı? Bekliyoruz, göreceğiz...