banner244
banner230

Dedeoğlu bu kez seçilmiş Başkan

Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanlığı seçimi KYÖD’te gerçekleştirildi. 10’uncu olağan kongreye tek aday olarak giren Halim Dedeoğlu DSP’nin seçilmiş il başkanı oldu

banner57
Dedeoğlu bu kez seçilmiş Başkan
09 Ekim 2016 Pazar 17:56

banner232
banner15

Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanlığı seçimi KYÖD’te gerçekleştirildi. 10’uncu olağan kongreye tek aday olarak giren Halim Dedeoğlu DSP’nin seçilmiş il başkanı oldu

DSP Kocaeli İl Örgütü 10’uncu Olağan Kongresi’ni KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın da katıldığı kongreye tek aday olarak giren Halim Dedeoğlu DSP’nin seçilmiş il başkanı oldu. Halim Dedeoğlu, Hayati Özzeren’in görevinden istifa etmesi üzerine Genel merkez ataması ile İl Başkanlığına gelmişti. Kongreye Genel Başkan Aksakal’ın yanı sıra, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, DSP üyeleri, Örgütler Sorumlu Başkan Yardımcısı Levent Yükselen, DSP Bursa İl Başkanı Cahit Akıncı, Nilüfer İlçe Başkanı Nihat Yükselen  Eski millet vekili Bekir Yurdagül, ADD Kocaeli Şube Başkanı, Ahmet Kavas, CHP eski milletvekili Sefa Sözer, Altınokta Körler Derneği, Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Olguntürk,  Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe, KYÖD Başkanı Mehmet Toker de katıldı. Kongre de 5 il delege, asil ve yedek il yöneticileri, disiplin kurulu asil ve yedekleri, 22 kurultay delegesini seçildi.

 

MAZERET OLMAMALI
Kongrede konuşan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “ DSP’nin Kurultay çalışmaları doğrultusunda bir kilometre taşını daha aşıyoruz. Bugün burada bana eşlik eden PM üyeleri ve örgüt üyelerimizde var. Türkiye’nin ruh halini toplumla paylaşa paylaşa söyleyecek söz kalmadı. Sözün bittiği yerdeyiz. 15 yıldır bu memleketi idare ettiğini iddia eden AKP hükümeti ile baş başayız. Ne kadar Türk devleti kurulmuşsa bu kadar yeteneksiz ve vatanına ihanet içinde olan hükümetle karşılaşmamıştır. Her gün TV’de gerdan kırıyorlar. 15 senedir memleketi siz yönetiyorsunuz. Ne yakınabilir ne de mazeret üretebilirsiniz. Halka rtık gerçekleri görüyor kimin ne olduğunu biliyor. Halk sizi annenizin evine gönderecek. 15 hakikaten Türkiye’nin tarihinde yaşadığı en önemli olaylardan biridir. Bunu hiç kimse yok sayamaz.   15 Temmuz’un oluşumunda kimler etken noktaydı, FETÖ ile kim kucak uçağaydı bunu sormak bizim hakkımız. Kimse bunu sormamızdan rahatsız olmasın” dedi.

KAYNAĞI BELLİ OLMAYAN PARA OLUR MU
Aksakal,”  Ne zaman devleti paylaşmada anlaşmazlığa düştüler şimdi can düşmanı oldular. Demokrasi mitingleri yapılıyor. Biz kendimizi bildik bileli demokrasi nöbetindeyiz. Bunlar yeni farkına vardılar. Ecevitçiler, Demokratik solcular kendini bildikleri zamandan beri demokrasinin nöbetindeler. Cumhuriyeti yıkmaya çalışanların karşısında önce biz olacağız. 15 Temmuz Türkiye’nin yaşadığı ilk olay değil. Devletimizin dünya da saygın noktada olması, Atatürk’ün kurduğu içerikle dünyaya hükmetmesi için Ecevit’in bize ön gördüğü doğrultuda Atatürk ilkeleriyle yapıyoruz. 15 yıldır iktidarda olan bunlar devleti de milleti de perişan ettiler. Toplumu sefil ettiler. Bütün borcumuz 150 milyar dolardı. Trilyon dolarlarca borcumuz var şuanda.  Bunlar iktidara geldiklerinde 1 TL’ye mazot, 8 TL’ye tüp alıyorduk. Vaatlerinin hiç birini yapamadılar. Cumhuriyet Döneminin tüm kazanımlarını satıp paraya çevirdiler çatır çatır yediler. Bir ülke düşünün ki bütçesinde, resmi rakamlarla kaynağı belli olmayan bir paradan bahsediyoruz. 30 Milyar Dolar gibi bir para bu bahsettiğimiz. Kaynağı belli olmayan para olur mu? “ ifadelerini kullandı.

ÜYELİKLERİ YENİLEYECEĞİZ
İl Başkanı Halim Dedeoğlu,” Şuanda 5 ilçemizi oluşturduk. 3 ilçemiz ile de oluşturma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız basın toplantılarında mahallelerde halkımız ile yaptığımız söyleşilerde kimseyi kırıcı, rencide edici sözlükler kullanmadık, eleştirilerimizi seviyeli bir biçimde yaptık. Üyeliklerimizi yenileme çalışmalarını başlattık, bu çalışmaya devam ediyoruz. Parti içi çalışmalarımızda başlamış bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde mahallerimizi ve köylerimizin sorunlarını tespit edip, bu sorunların giderilebilmesi için gerekli çalışmalar yapacağız. 12 ilçede örgütlerimizi oluşturacağız ve parti içi eğitim çalışmalarımıza hız verip tüm üyeliklerimizi yenileyeceğiz” dedi.
 
DEDEOĞLU’NUN YÖNETİMİ

Yönetim Kurulu Asil: Halim Dedeoğlu, Şengül Karlıkaya, Hüseyin Tulunç, Numan Gülşah, Turgay Adıgüzel, Tülin Altuğ, Yusuf Ünel, Ali Şener, Burhan Gülkan, Acar Çakar, Gönül Vursal, Sema Balcil.


Yönetim Kurulu Yedek: Bülent Nas, Ali Bekil, Gazi Hüseyin, İbrahim Ekşi, Özkan Kara


Disiplin Kurulu Asil: Cemalettin Çakır, Nezahat Güngör, Çetin Çavuş, Tülay Tanrıkulu, Emin Pişkin


Disiplin Kurulu Yedek: Sultan Kara, Gülden Ayaz, Muhlise Yazıcı, Cemil Talip Kalmuk, Kenan Yıldırım


Kurultay Delegeleri: Halim Dedeoğlu, Hülya Yıldırım, Mahir Tanta, Gündüz Çehreli, Şengül Karlıkaya, Burhan Gülkan, Hüseyin Tulunç, Numan Gülşah, Ömer Karakaya, Tülin Altuğ, Kenan Yıldırım, Orhan Kaya, Tülay Tanrıkulu, Mehmet Gürpınar, Güldane Abay, Batuhan Coşkundeniz, Mustafa Temelli, İbrahim Ekşi, Acar Çakar, Cemil Talip Kalmuk, Rasim Kara, Remziye Timurcan

 

Haber: Mehmet Oğuzhan ALTUN

 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.