banner383
banner373

CHP’li gençlerde kazanan Mehdi Kaan Günan

banner418

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nda bugün kongre heyecanı yaşandı. Mehdi Kaan Günan ve Ahmet Sefa Aşkın’ın başkanlık yarışında kazanan Mehdi Kaan Günan oldu

CHP’li gençlerde kazanan Mehdi Kaan Günan
17 Aralık 2017 Pazar 13:23

banner32
banner313

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi, Alternaif Tiyatro Salonu’nda yapıldı. Kongrede 2 dönemdir başkanlık görevini üstlenen Devrim Bal vatani göreve gidecek olmasından dolayı aday olmazken partili gençlerden Mehdi Kaan Günan ve Ahmet Sefa Aşkın başkanlık için yarıştı. 821 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede Mehdi Kaan Günan 171 oy alarak başkan seçildi. Ahmet Sefa Aşkın 99 oyda kalırken 1 oy geçersiz sayıldı. 

İKİNCİ ADAYLIĞI
Daha önce adaylığı konuşulan İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Can Tekoğlu ile Üniversite Komisyon Başkanı Anıl Deniz Pişkin da adaylardan Mehdi Kaan Günan'ı destekledi. Önceki kongrede Mehdi Kaan Günan, mevcut başkan Devrim Bal ve Burcu Yazıcı ile yarışmış; Günan 96, Yazıcı 118, Bal ise 124 oy almıştı. 
 

GENİŞ KATILIM
Heyecanlı bir şekilde gerçekleşen kongreye CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl yöneticileri Hüseyin Acurman, Sabriye Şahin, Selim Yıldız, Bilgi Dehmen, Harun Yıldızlı, Emre Andız, Metin Düzgün, İlyas Ataç, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İzmit İlçe yöneticileri Hakan Çakar, Dilşad Hasret Haczeyni, Arda Başaran, DSP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Coşkundeniz ve çok sayıda gençlik kolu üyesi katılım sağladı.
 

BANDIRMA İLE BİRLİKTE YENİDEN DOĞACAĞIZ
Kongrede konuşan Üniversite Komisyonu Başkanı Anıl Deniz Pişkin, “Kongre takvimi açıklandığından beri üç isim üzerinde konuşuldu. Aday mısın dediler. Ben öncelikle şöyle söyleyeyim: 2019 seçimleri için iktidar için her zaman birlikteliğe hazır olduğumu, el ele kol kola mücadele edeceğimi söyledim. Biz birleşme sonucu kendi adayımızı çıkardık. Bizler CHP’de koltuk makam mevki mücadelesi değil, bir yaşam mücadelesi veriyoruz. Hedeflerimiz hep büyük olmalı. Biz kendimizi nerede görürsek herkes de bizi orada görür. Bizi kamyonun kasasına doldurdular, Cumhuriyetle birlikte yokuş aşağı gönderiyorlar. Ya o kamyonla birlikte denize gömüleceğiz ya da o kamyondan çıkıp Bandırma ile yeniden doğacağız” ifadelerini kullandı.
 

2019 GENÇLERLE KAZANILACAK
İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Burada kazanan CHP olacak. Bugüne kadar partide emeği geçen değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Seçilecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum. 2019 gençlerle kazanılacak. Gençlere güveniyorum. Ülkemiz çok zor günlerden geçmekte. 40 yılın sonunda benim vardığım neticede demokrasi dışı, parlamenter sistem dışı, yargı bağımsızlığını kaybetmiş bir şekilde yönetiliyoruz. Evet hayır referandumunda hayır isteğinde bulunurken hayır çalışması yaptığımız zaman hak hukuk adalet için yapıldı. Şimdi bunu sizlerle birlikte atlatacağız. Daha önceki Rıza Sarraf davasında Rıza Sarraf’ı destekleyenler şimdi ipliklerini pazara çıkarttığı zaman kötü oldu. Bunlarla ülke yönetilmez. Ben bu kongrenin öncelikle ilçemize, ilimize, ülkemize, CHP’ye hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
 

KORKUNU YERİNE UMUDU YETİŞTİRMEK İSTEYENLERİN PARTİSİYİZ
Adaylardan Mehdi Kaan Günan, “Bugün Ahmet Sefa kardeşimle aday olduğumuz CHP İzmit İlçe Başkanlığı önemli kişilerin hizmet ettiği çok önemli bir makamdır. Ben bu isimlerin birçoğu ile omuz omuza mücadele ettim. Biz bu partinin yetiştirdiği parlak beyinlerin belki yapmak isteyip yapamadıklarını yapmak için geldik. Bugün itibariyle bu salondan çıkacak mutlak sonuçla birlikte hep beraber mücadele edeceğiz. Biz korkunun yerine umudu yeşertmek isteyenlerin partisiyiz. Hepinizin oylarına talibim” sözlerine yer verdi. 
 

PARTİMİZE VE KENTİMİZE HAYIRLI OLSUN
Daha sonra kürsüye çıkan diğer aday Ahmet Sefa Aşkın ise, “Adaylığım İzmit’te kimseyi ötelemek değil, 2019 da bir arada yürüyerek mücadele etmek içindir. Geçen dönem seçim kaybetti diye iki dönem partiye uğramayan bir kardeşim var. İsterdim ki deste deste birlik fotoğraf verenler bizi de aralarına alsaydı. İsterdim ki gençlik kolları başkanım beni de arayıp bir hayırlı olsun dileğinde bulunsaydı. Bizim hedefimiz gençlerle birlikte partimizi İzmit’te ayağa kaldırmaktır. Seçimlerimizin partimize ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
 

HAKKINIZI HELAL EDİN
Son olarak konuşan mevcut başkan Devrim Bal, “2019’a gidiyoruz. Bu süreçte üç büyük seçim bizi bekliyor. Ben şahsen kendime görev biçtim. Yaklaşık 3,5 yıla yakındır başkanlığı devam ettiriyorum. Görev alan bütün arkadaşlarımızı partide aktif hale getirmek için çalıştık. Süreçle ilgili özet geçmem gerekirse ilçe başkanımla görüşüp ortak aday çıkarma konusunda görüştük. O da bu görevi bana verdi. Bir sürü başarılı arkadaşlarımız var, ama ne yazık ki hiçbir arada değiliz. Kimler aday olabilir, kimler bunu görevi yapabilir diye sorduk soruşturduk. Bu süreçle ilgili neden ben davet edilmedim söylemleri gerçekten bize yakışmıyor. 3,5 yıllık görev sürecim boyunca istemeden kırdığım varsa kusurumuza bakmasın, hakkınızı helal edin” şeklinde konuştu. Partililer konuşmalarını tamamlayan Bal’ı ayakta alkışlarken Bal da gözyaşlarını tutamadı.  Ahmet YEŞİLMEN
 

MEHDİ KAAN GÜNAN’IN MAVİ LİSTESİ
Mustafa Can Tekoğlu, Emre Ertuğ, Nilsu Özgen, Mert Emre, Sena Ertaş, Talat Katmış, Çağatay Cebe, Müge Dinçer, Cansu Özgen, İbrahim Uzay Parlar, Taha Karavar, Mustafa Kardaş, Berk Gürbey, Rojda Çiçek. 
İl DELEGESİ
Ahmet Egemen Canarslan, Ahmet Ömer Kavut, Ahmet Yetkin, Anıl Deniz Pişkin, Anıl Ömer Çelebi, Aslı Kaymaz, Ayla Özer, Aypar Solak, Ayşenur Polat, Barış Güler, Barış Kocatürk, Berk Yeldan, Berker Arslan, Bulut Toksöyle, Burcu Yazıcı, Caner Arduç, Cansu Özgen, Cemal Taşçı, Cengizhan Göğdemir, Çağatay Cebe, Çağdaş Engin, Damla Bozkurt, Deniz Özmen, Devrim Bal, Dilara Manav, Dilşah Turgut, Doğuş Yeler, Duygu Meriç Coşar, Ege Kumral, Elif Oğuz, Emre Ertuğ, Emre Gümüş, Engin Akbulut, Eren Bingöl, Erol Gök, Gökhan Keser, Gülten Doğan, Hatip Tekin, Hüseyin Dinç, İbrahim Mertcan Köyan, İbrahim Pala, İbrahim Uzay Parlar, İsmail Can Kayıhan, İzel Işık, Kardelen Çağlayan, Kısmet Sığırcık, Mehdi Kaan Günan, Meltem Sarı, Mert Emre, Merve Dişli, Metin Okur, Göktan Arpacı, Mustafa Can Tekoğlu, Mutlun Kurşun, Müge Dinçer, Nihat Kızılca, Nilsu Özgen, Nuri Çakmak, Oğuz Çoban, Okan Mars, Ödül Köklü, Öykü Çelik, Özge Çoker, Rojda Çiçek, Sefa Çıtak, Semih Bekar, Semih Şerit, Sıla Özkaraman, Simge Tuğtekin, Şenol Obay, Şeyda Efe, Talha Tunahan Kesemenli, Ulaş Kahraman, Umut Bali, Umutcan Ceylan, Ümit Tunçol, Yadigar Başyurt, Yağmur Demirel, Yiğit Timur, Yücel Topal, Zafer Hazer. 

AHMET SEFA AŞKIN’IN KIRMIZI LİSTESİ 
Oğuzhan Akbulut, Buse Atilla, Feyza Ayaz, Yiğit Anıl Baştuğ, Deniz Çaklılı, Görkem Dombaycı, Doğukan Y. Gürol, Okan İmamoğlu, Nazlıcan Kılıç, Arda Kırver, Oğuz Saraç, Alper Topçu, Nurşah Yaşar, Deniz D. Yılandiloğlu.
İL DELEGESİ
Erdi Afacan, Fikri Ağaç, Özgür Ak, Merve Akbalık, Soner Akman, Cemre Akparlak, Kadir Görkem Aktop, Ekin akyollu, Emin Andız, Şeydanur Arslan, Ahmet Sefa Aşkın, Buse Atilla, Gülçay Aydın, Setenay Aydın, İbrahim Mert Balcı, M. Arda Başaran, Yiit Anıl Baştuğ, Efecan Beyhan, Birmay Burhanoğlu, Kardelen Çağlayan, Deniz Çaklılı, Duygu Çakmak, Nuri Çakmak, Erol Çalım, Özge Çoker, Emre Dağ, Umut Can Dede, Müge Dinçer, Neslihan Doğan, Can Doğdu, Görkem Dombaycı, M. Kemal Dönmez, Özge Durmaz,Tezcan durmuş, Erçin Düven, Eren Hasan Er, Didem Erdem, Burç Erol, Deniz Ertuğrul, Alkan Eyidoğan, Emre Fidan, Sefa Enes Filiz, Mert Gövez, Mehdi Kaan Günan, Doğukan Y. Gürol, Aysun hacıoğlu, Zafer Hazar, Okan İmamoğlu, Ulaş Kan Kahraman, Acar Can Kalkan, Cansu Karabıyık, Melih Karadeniz, Selin Keskin, Nazlıcan Kılıç, İhsan Kızıltan, Semih Korkmaz, Fulya Köseoğlu, Evrim Kula, Bilge Menteş, Resül Merdan, Duygu Meriçcoşar, Hakan Nallı, Sefa Öz, Sercan Özer, Mustafa Pektaş, Büşra Satıcı, Samet Sevencan, Kadem Seymen, Beyza Şahin, Esra Şaliş, Ozan Kutay Tan, Burhan Tomruk, İlker Tonyalı, Damla Vuranok, Nurşah Yaşar, Ahmet Yıldırım, Ufuk Yıldız, Onurcan Yıldız, Deniz Yıldızlı, H. İbrahim Zengin
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.