banner521
banner533
banner549
banner559

CHP'li gençlerin oy kullanma işlemi başladı

banner418

CHP İl Gençlik Kolları kongresi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Zeki Karakadılar ve Dilşat Hasret Haczeyni başkanlık için yarışıyor.

banner482
CHP'li gençlerin oy kullanma işlemi başladı
08 Mart 2020 Pazar 12:55

banner560
banner535

Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları bugün Yunus Emre Kültür Merkezi'nde başkanını seçiyor. İki aday kongrede Salih Zeki Karakadılar ve Dilşat Hasret Haczeyni başkanlık için rekabet edecek. Kongrede 323 delegenin oy kullanma hakkı bulunurken günün sonunda kazanan aday 17 asil yönetim, 16 yedek yönetim ve 13 kurultay delegesi belirleyerek görevine başlamış olacak.

Kongreye mevcut İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız , CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan,  CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İlçe Başkanları, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı, CHP eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP eski Milletvekili Bekir Yurdagül ve partiye gönül vermiş gençler katıldı.

"BUGÜNDEN SONRA GEÇMİŞİ KENARA BIRAKIYORUM"

Bekir Yurdagül CHP İl Gençlik Kolları Kongresi’nde konuşma gerçekleştirdi. Yurdagül geçmişi bir kenara bırakarak partisiyle omuz omuza yürüyeceğine vurgu yaptı. Bekir Yurdagül; Kadının korunmadığı bir ülkede 8 Mart nasıl kutlanır bilmiyorum. 1 hafta öncesinde dedim ki 2 Mart tarihinden itibaren geçmişi bir kenara koyarak yeni bir başlangıç yapıyoruz. Partimizi bu kentte iktidar yapmak için bir dönem başlıyor dedim. Harun Yıldızlı öncülüğünde başaracağımıza sonsuz inancım var. Yönetime gelen arkadaşlarımız da hiçbir şekilde kendisine empoze edilmeye çalışacak olumsuzları kenara iterek CHP’yi daha ileriye götürmek için elinden geleni yapacaktır. Bu günden sonra da bir nefer olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben geçmişi bir kenara bırakacağım,Harun arkadaşımla yürümeye devam edeceğiz. Cengiz Başkanımız partinin en zor dönemlerinde kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Geçmişte rakip olduk ama sayın Cengiz Sarıbay’a bugüne kadar kötü bir söz söylememişimdir. Bu günden sonra da Cengiz başkanım ve Harun başkanımla kol kola yürüyeceğiz. Geçen hafta mecliste bir planlı saldırı ile karşı karşıya kaldı. Bu kavga değil sakın ha! Sokakta insanları mecliste kavga çıktı diye anlatmaya çalışıyorlar fakat bu saray tarafından planlanmış bir saldırıdır. Ağzınızdan kötü söz çıkarsa sizde kötü söz duyarsınız. Cengiz Beyden sonra Emre kardeşime de verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Oda eminim ki bugünden sonra arkadaşlarıyla kol kola yürüyecektir. Seçilecek arkadaşa da şimdiden başarılar diliyorum." dedi.

"KONGRELERİMİZİ TAMAMLAYIP SOKAĞA ÇIKIYORUZ"
Tahsin Tarhan CHP İl Gençlik Kolları Kongresi’nde konuşma gerçekleştirdi. Tarhan gençlere yönelik önerilerde bulunurken “Kongrelerin tamamlanmasının ardından halkla buluşmak için hep beraber sokağa çıkmalıyız” dedi.
Tahsin Tarhan; Gerçekten Türkiye’nin tarihinin en zor sürecini yaşıyoruz. Sizlerde yakından takip ettiniz böyle bir sistem Türkiye’ye uygun değil deyip büyük bir mücadele gösterdik. Tek adam rejiminin Türkiye'ye uygun olmadığını sabaha kadar anlattık. Ne dediler “Bu sistem gelirse Türkiye şaha kalkacak, yoksulluk ve işsizlik bitecek” dediler, bizleri dışlayarak TV’lerde ekranları kapatarak bu sistemi hayata geçirdiler. Yoksulluk çoğaldı, işsizlik 3 Milyondu 6 Milyon oldu, ekonomi dibe vurdu yani bu sistem Türkiye’ye uymadı. Türkiye’yi yönetemedikleri için gündemi değiştiriyorlar. Önlerinden tek engel olarak CHP’yi görüyorlar. CHP onlar için sadece engel görüyorlar. Şunu görmüyorlar CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bu ülkenin kurucu idaresidir. Son günlerde yaşadıklarımızı görüyorsunuz, bir gün önce kendi kullandığı sözleri grup başkanvekilimiz kendi sözlerini iade ettiği için 300 kişi bize saldırıyorlar. Türkiye’nin gündemini değiştirmek için bunları yapıyorlar. Büyük bir görevimiz var. Çoğu kongremizi tamamladık. Haftaya kadın kolları kongremizi de tamamladıktan sonra sokağa çıkıyoruz, çalışmamız gerekiyor. İşsizliği çözecek bizim partimiz, bu ülkeye özgürlüğü getirecek bizi partimiz. Yeni bir anayasa yazacak yine bizim partimiz. İlk genel seçimde iktidar olacağız, o yoksul mahallede ki insanlar CHP’nin iktidarını bekliyor. Herkesin sorunlarını CHP iktidarıyla çözeceğiz. Parti içi yarışlar orda kalacak, kongrelerden büyüyerek bütünleşerek çıkacağız. Kocaeli’yi sizler yöneteceksiniz. Biz şimdinin siz geleceğin Milletvekilisiniz. 20 yıldır aynı abilerimiz ile yönetildi Kocaeli ama bu seçimlerle bu kentte yeni tohumlar atıldı. Birincisi olarak parti içi etkinlik yaptığınız zaman parti büyüklerini çağırarak etkinlik yapmayın, gençliğe yönelik ideolojik, siyasi tartışmalar açın. Siyasetçiler getirin, sanatçılar getirin parti içi çalışmaları buna dökük yapın. Halka dönük çalışmalar üretin ama salonda değil bunu sokakta yapın, halka nasıl ulaşırız bunu çalışın. Bugünden sonra birlikte omuz omuza, yürek yüreğe olursa biz bu işi başaracağız diyorum. Bugüne kadar görev alan arkadaşlarımızı kutluyorum. Aday arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.” Diyerek konuşmasını gerçekleştirdi.

"BİZİM ROTAMIZDA LAİKLİK VAR"

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, kongrede konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Orhan;  Demokrasi şöleni içerisinde mücadele eden arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.  Gençler ve kadınların artık kaptan köşkünde oturması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim rotamızda laiklik var, özgürlük var. Bu memleketin gençlerinin bizden bir isteği var. Biz bu gençleri Ensarcılardan, Süleymancılardan kurtaralım ki görevimizi yerine getirelim. Aydınlık cumhuriyet için bedel ödeyen herkesi tebrik ediyorum. Aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.’ şeklinde konuşmasını gerçekleştirdi.

"AK PARTİ İL BAŞKANI TUTMUŞ MUHALEFETİ ELEŞTİRİYOR"
Gökhan Orhan'ın ardından kürsüye gelen CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı CHP İl Gençlik Kolları Kongresi’nde konuşmasını gerçekleştirdi. Yıldızlı AK Parti İl Başkanına yönelik açıklamalarda da bulundu.
Kongrede konuşan İl Başkanı Harun Yıldızlı, "Yüreğimiz buruk. Her gün şehit haberleri geliyor. Bugünün ayrı bir önemi var, 8 Mart, kadınlarımız önemlidir. Kongreyi kazanmamda eşimin büyük bir etki ettiğini düşünüyorum. Kadınlarımızla birlikte her sosyal alanı paylaşmalıyız. O zaman 8 Mart anlamlı olur. Bizler teşekkür etmesini bilmeliyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu durum ortadadır.  İşsizlik, enflasyon almış başını gidiyor. Fakat bizim AK Parti İl Başkanı tutmuş muhalefeti eleştiriyor. Sen buradaki problemleri çözdün mü bizimle ilgileniyorsun? Akıl yaşta değil baştadır. 18 yıldır ülkenin durumu ortada daha bizimle uğraşıyor. Toplum artık yapıcı dil istiyor” dedi.
 

“İKTİDAR OLABİLMEMİZ İÇİN GENÇLİĞE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”
Sözlerine devam eden Yıldızlı; “Gerektiği zaman cevap vereceğiz ama bizim üslubumuz hiçbir zaman yıkıcı olmayacak. Parti içi kırgınlıkları ortadan kaldırmamız gerekiyor. CHP gençliği bunu yapacak durumdadır, bizim teminatımızdır. Bende sizler gibi gençlik kollarından geldim. Bize şimdi büyük görev düşüyor. Biz il başkanlığını sokakta yapacağımızı söyledik. İktidar olabilmek için gençliğe büyük görev düşüyor. Ben sokakta olurken sizinde sokakta olacağınıza inanmak istiyorum.” Şeklinde konuşmasını gerçekleştirdi.

CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı konuşmasının ardından adayları sahneye çağırarak dostluk pozu verdi.

ANDIZ VEDA ETTİ

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız veda konuşması gerçekleştirdi. Andız il kongresine yönelik açıklamalarda bulunurken, görevde aldığı süre boyunca kendisinin yanında olan arkadaşlarına teşekkür ederek helallik istedi. 


CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız; ‘Ben öncelikle 2015 yılında Cengiz Başkanımdan gelen teklifle 2 yıllık il yönetimi görev yaptım. 2 sene de gençlik kolları başkanlığı yaptım. Göreve geldiğimiz zaman bazı vaatler vermiştik. Türkiye’de ses getirecek bir gençlik örgütleyeceğiz ve Kocaeli’de ki gençlerin sesleri olacak dedik. Gökhan Başkanım MYK üyeliğine seçilmişti ve uzun bir süre sonra Kocaeli Ankara’da temsil edilmişti bundan sonra da eminim ki Ankara’da yine bir temsilcimiz olacak. Birlikte görev aldığımız ilçe başkanları burada hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kocaeli bir birliktelik yakaladı ve buda 31 Mart seçimlerinde meyvesini verdi. Ben gençlik kollarından gelen arkadaşlarımız şuan meclis üyeleri oldular onları da tebrik ediyorum. Gençlere sözde değil özde değeri aktarmalısınız. Ümit ediyorum bundan sonra ki süreçte yaşanan süreçler ders olur. Ümit ediyorum kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak. Gençlik kolları her zaman siz İl Başkanımızın yanında olacak. Ben buna adayları da katarak kefilim. Bundan 27 ay önce aday olduğumda eşim hamileydi şimdi 1.5 yaşına geldi. Görev yaptığım sürede eşimi ve çocuğumu ihmal ettiğim için kendisinden özür diliyorum.  İl Başkanlığı kongresiyle ufak bir söz söylemek istiyorum. Üçünden de çok güzel teklifler aldım ama kendilerinden herhangi bir isteğim olmadı. Biz gençliği temsilen seni görmek istiyoruz dediler. Üç aday da kendileri bana yönetim kurulunu teklif ettiler ama kabul etmedim. Siyasetten iki sene bile isteye kendim ara vermek istedim. Bunu da buradan belirtmek istiyorum. 12 İlçe ile hedef büyükşehirken böyle kısır tartışmalara girmemek gerekiyor diye düşünüyorum. 27 ay görevimi layıkıyla yaptım hakkımı sizlere helal ediyorum sizde bana hakkınızı helal edin.’ diyerek sahneden ayrıldı.

OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

Zeki Karakadılar'ın ve Dilşat Hasret Haczeyni'nin başkanlık için yarıştığı kongrede oy verme işlemi başladı. Kongrede 323 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıklar açılacak ve başkan belli olacak. Seçilen aday 17 asil yönetim, 16 yedek yönetim ve 13 kurultay delegesi belirleyerek görevine başlamış olacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.