banner608
banner601
banner559

CHP Derince’de gençler başkanını seçiyor

banner418

CHP Derince’de İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı seçimi gerçekleşiyor. Derince’de gençlik kolları başkanlığı için Devrim Bölgetekin ve Aliş Demir yarışacak olduğu kongre başladı

banner482
CHP Derince’de gençler başkanını seçiyor
02 Şubat 2020 Pazar 13:28

banner603
banner535

CHP Derince Kongresinde 114 Delegenin oy kullanma hakkı bulunurken seçim sonunda 10 yönetim kurulu ve 26 il delegesi belirlenmiş olacak.

Kocaeli İl Gençlik Kolları Sekreteri Emre Gümüş Divan Başkanlığı görevini üstlendi. Kongreye CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, CHP Derince İlçe Yöneticisi Kardelen Beytaş, CHP Derince Belediye Meclis Üyesi Rıza Özcan Elden, Önceki dönem CHP Derince Gençlik Kolları Başkanı Erdal Fener, CHP Kartepe Belediye Meclis Üyesi Tugay Adak, CHP Milletvekili aday adayı Orkun Utkubaş, CHP İzmit İlçe Yöneticisi Anıl Deniz Pişkin, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı Ahmet Ömer Kavut katıldı. 

"PARTİMİZE ÜYE OLMAKTAN KORKMAYIN"

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak kongrede yaptığı konuşmada; "1972 doğumluyum. 7 ay önce bu genç hareketi başlatırken bu genç kişi bendim. Şimdi en yaşlı insan konumuna geldim. Gençlik kollarından gelen bir abiniz olarak geçmişte hep şikayet ettiğimiz bir konu vardı. Abilerimiz bize karışmasın gençlik kendi problemini kendi çözer diye söylüyorlardı. Gençliği kendi kararlarına vermelerini kendilerine bırakacağız. Bu kadar genci partide görmek istiyorum. Gelin partimize üye olun partimize üye olmaktan korkmayın. Kongrenin Derince’ye hayırlı olmasını diliyorum. Seçimde kazanan kaybedenin olmayacağını söylüyorum. Kim seçilirse seçilsin birbirimizin yanında olacağını biliyorum. Başarılar diliyorum." dedi.

Mevcut Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Özlem Duru yaptığı konuşmasında; “CHP gençleşmeye gidiyor. En büyük örneği Gebze’de yaşadık. Gökhan arkadaşımız başkan oldu, Başiskele’de Anıl Acurman oldu, Anıl Deniz Pişkin ilçe yöneticisi oldu. Bunları görmek güzel, “Gençler bu işi başaramaz” görüşü bitti. Artık gençlikte bir yapılanma var. Benim ricam gençlik kollarında görev almış arkadaşlar CHP’nin partili olma bilinciyle, benimseyerek CHP Gençlik Kolları ve CHP geneli olarak her zaman başarımıza başarı katacak. İki genç arkadaşımız adaylar, ikisiyle de yıllardır beraberim. İkisini de yıllardır tanıyorum biz bu yolda beraber yürüyeceğiz dediler Birkan başkanın dediği gibi CHP’de kaybeden olmayacak. Aliş de seçilse Devrim de seçilse ikisine de kendim adıma kefilim. Umarım çok iyi işler başaracaklar. Yönetici arkadaşlarıyla birlikte ilçe eğitim sekreteri olarak her zaman destek olacağım. Eğitime çok destek vereceğiz ne zaman bi eğitim destekleri olursa her türlü desteği sağlayacağım. Sıkıntısız bir süreç geçireceğiz. Taşın altına elimizi değil gövdemizi koyacağız Gençlik CHP’nin teminatıdır. Teminatımıza sahip çıkacağız. Bugünkü demokrasi şölenimizde seçilecek başkanımıza başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Son olarak konuşmalarını yapmak üzere İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'na aday olan Aliş Demir ve Devrim Bölgetekin geldi.

"MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİ OLARAK YOLA DEVAM EDECEĞİZ"

CHP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı Aliş Demir yaptığı konuşmasında "Öncelikle çok önemli Pazar gününüzü bize ayırdığınız için ayağınıza sağlık, iyi ki buradasınız. Arkadaşlar biz Derince’nin sokaklarında yaşayan gençlerin sorunlarını bildiğim için içimden geldiğince burada da aynı şekilde konuşmaya devam edeceğim. Biz gerekeni dün devrimle görüşmüştük. Maç bizim için dün bitti. Biz zaten ikimiz de bu görevi yapabileceğimi düşünüyoruz ama ben bu yolda daha hızlı koşacağım diyorum. Devrim’e sizin huzurunuzda tebrik ediyorum. Ona sarılıyorum. Her şekilde kazananın olacağı bir seçim olacak. Ben 16 yaşında bu partide Lise komisyonu başkanlığına başladığımda çok çalıştık çok emek verdik her zaman hakkını aldık. Bu partinin dışında hiçbir zaman kalmadık. Bu işi yapacağımdan zerre şüphem yok. Genel başkanım beni arayıp Türkiye’nin en genç gençlik kolları başkanı olmuşsun ve genel başkanıma gittim. 2016 da gençlik kolları il başkanlığına yardımcısı adaylığını koyduk. Gökhan Orhan ile bu seçimde beraber çalışmıştık. Bugün İl gençlik kolları başkanlığında örgütlenmeden ve bundan sonra başkan olarak sorumluyum. Ben herkesle görüştüm sorunlarımızı biliyoruz. Ben gönlümle bu yola çıktım sizin için çalışmaya her şeyi yapmaya hazırım. 10 ay önce bir seçim süreci atlattık. Özlem abla ile birbirimizi çok yorduk. Biz bu işin yozunu yuttuk Derince’nin sokaklarında büyüdük. Hiçbir zaman altta üstte olmam gibi bir amacım olmadı. Ben genç kardeşlerimin sorununu biliyorum öncelikle iş, biz sorumluluk almadığımız sürece kimse bizim kardeşlerimize iş vermiyor. Benim beraber hareket ettiğim 35-40 insan var neredeyse 25 insanın sorunu var. Benim bu insanların yanında olduğumu biliyorlar. Benim kardeşlerimim işe ihtiyacı var, kardeşlerim evine giderken mutlu mu değil mi benim sorunum bu olmalı. İŞ AŞ EKMEK. Biz bir ekmek uğruna ölmüş berkin elvanın biz bu yola çıkarken idama gitmiş Deniz Gezmiş’in, Biz Mustafa Kemalin askerleri olarak yola devam edeceğiz. Her zaman onun önderliğinde ilerlemeye devam edeceğiz. Biz bu sorunları kalkındırmak çözmek için yola çıktık." dedi.

"DEVRİMİN RENGİ KIZILDIR"

Demir'in konuşmasının ardından diğer aday Devrim Bölgetekin ise; "2010 yılında il gençlik kolları yöneticiliği sonrasında Derince gençlik kolları yöneticiliği yaptım. Birçok arkadaşımın desteğini alarak 5 ay önce adaylığımı açıkladım. 5 aylık süreçte güzel dostluklar edindim. Tek aday olduğum için üyelere yetişmekte biraz geç oldu. Adaylık her üyenin hakkıdır. Ali kardeşim 2 hafta önce aday oldu. Ali demir ve ben yine beraber adaydık bazı sebeplerden birimizin çekilmesi gerekiyordu. Ali hayır çekilemem demişti. Esentepe’de ki  gençlerin istemesi sonucu Ali Demir’i seçildi. Ali demir atanmazsa istifa edeceğimi söyledim. Bana bazı partililer bu seçim öncesinde de çekilmemi söylediler. 5 aylık emeği çöpe atamazdım. Ali demir için çekilemezdim, 5 ay önce yola çıktığım arkadaşlarıma yazık olurdu.
Projelerimden bahsedeyim;
Kısa vadeli projeler: İlçe binamızda gençlere ait bir oda temin etmek bunun için Birkan başkanla görüşeceğim, liseli gençlerin çalışabileceği bir alan veya bir kütüphane kitaplık oluşturmak istiyorum. Birinci olduğumuz mahallelerde genç üyelerimizin eksikliği dikkat çekiyor. Her mahallede gençleri örgütlemek diğer amaçlarımızdan biridir. 
Orta vade projelerim; Birincisi parti içi eğitimdir. İlerleyen süreçte parti içi eğitim almayanlar üye olamayacak. Yaz aylarında yapılan gençlik kolları kamplarına yollayacağız. Hayvan ve doğa haklarını her alanda savunup bu konularda projelerimiz olacak. Hiçbir zaman susmayan bir örgüt oluşturacağız. karşı uyuşturucu kullanımına karşı mahallerde seminerler düzenlemek istiyoruz. Parti içi eğitimler ile arkadaşlarımızın bu eğilimden uzaklaşmasını istiyoruz. İş komisyonu kurarak işsiz arkadaşlarımıza nasıl iş bulabiliriz onunla ilgilenecek. Üniversite komisyonunu aktif hale getirerek derince ile kaynaşmasını sağlayacağız. Lise komisyonu gençlik örgütünü besleyecek.
Uzun vadeli yaz aylarında yapılabilesini planladığımız atölyeler oluşturup çeşitli eğitimler verilmesini istiyoruz. Bunlar köy değil şehir enstitüsü olacak. Biz gençler olarak sürekli halkın içinde olup halka kayıtsız kalmazsak onlar da bize kayıtsız kalmak. Gençler Derince’de zaman geçiremiyor. Biz bunu soracağız AKP’li Derince Belediyesinde neden etkinlikler olmuyor? Geçen seçimde 1200 oyla kaybettik ama Türkiye’de kazandık. CHP artık iktidara yürümüyor koşuyor. Parti iktidara gelecekse gençler sayesinde gelecektir. Devrimin rengi kızıldır diyorum teşekkür ediyorum.’ diyerek adaylık konuşmasını gerçekleştirdi.

Adayların listeleri ise şu şekilde;

ALİ DEMİR YÖNETİM VE İL DELEGE LİSTESİ
YÖNETİM KURULU ASİL

1-Erdim Başer
2-Mahir Demir
3-Sıla İlter
4-Mahsuni Kanat
5-Umutcan Kırbudu
6-Melek Kurban
7- Gökçe Yanar
8- Bilgesu Yenidünya
9-Devriş Yıldırım
10-Şermin Yorgun

YÖNETİM KURULU YEDEK
1-Uğurcan Ataç
2-İrfan Uğur
3-Barış Kalkan
4-Gülistan Laçin
5-Mert Duman
6-Tuğba Atmaca
7-Çağlar Küçük
8- Taylan Emre Aktaş
9-Nejdet Genç
10-Burak Öz

İL DELEGELERİ
1-Ekin Su Akpınar
2-Taylan Emre Aktaş
3-Özge Armutçu
4-Erkan Ateş
5-Ferhat Başer
6-Erdim Başer
7-Devrim Bölgetekin
8-Ali Demir
9-Erdal Fener
10- Nejdet Genç
11-Sıla İlter
12- Barış Kalkan
13-Gülistan Laçin
14-Mazlum Mutlu
15-Burak Öz
16-Neslihan Gizem Sarıkaya
17-Sinan Şiranun
18-İrfan Uğur
19-Murat Usta
20-Orkun Utkubaş
21-Didem Yahşi
22-Gökçe Yanar
23- Turan Yeniaras
24- Bilgesu Yenidünya
25-Devriş Yıldırım
26- Caner Yorgun

DEVRİM BÖLGETEKİN YÖNETİM VE İL DEGELE LİSTESİ
YÖNETİM KURULU ASİL

1-Selcan Timaş Bölükbaşı
2- Kübra Gökçen Dalkılıç
3-Kılıç Nazlıcan
4- Devrim Oğuz
5-Tugay Öktan
6-Utku Paşa
7-Merve Tüysüz
8-Caner Ünlü
9-Erkan Yabir
10- Batuhan Yay


YÖNETİM KURULU YEDEK
1-Fırat Başer
2-Aygül Fırat
3-Mert Duman
4-Barış Kalkan
5-Mahmut Çalık
6-Alper Türkücüoğlu
7-Erdim Başer
8-Kumru Güldere
9-Nejdet Genç
10-Taylan Emre Aktaş
 

İL DELEGELERİ
1-Emre Taylan Aktaş
2-Erkan Ateş
3-Ferhat Başer
4-Vural Bayer
5-Devrim Bölgetekin
6-Buluthan Büyükbudak
7-Mahmut Çalık
8-Aygül Fırat
9-Nazlıcan Kılıç
10- Mazlum Mutlu
11- Utku Paşa
12- Batuhan Yay
13- Caner Yorgun
14- Ekin Su Akpınar
15- Erdim Başer
16- Selcan Timaş Bölükbaşı
17- Emir Çalık
18- Kübra Gökçen Dalkılıç
19- Erdal Fener
20- Nejdet Genç
21- Berat Keleşoğlu
22- Tugay Öktan
23-Sinan Şiransun
24- Caner Ünlü
25- Didem Yahşi
26- Turan Yeniaras


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.