banner559

“Bizim dışımızda kente gelecek vaat eden yok”

banner418

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın 24 Haziran’daki seçim beyannamesini Fikri Işık açıkladı. 103 sayfadan oluşan beyannamede 50 projeye yer verilirken Gebze’ye 2 tane olmak üzere İzmit, Darıca, Kartepe, Başiskele, Derince, Dilovası ve Gölcük’e de Millet Bahçesi yapılacağı açıkladı. Işık ayrıca diğer siyasi partileri eleştirerek, “Bizim dışımızda kente gelecek vaat eden başka kimse yok varsa yoksa polemik yapıyorlar” dedi

banner482
“Bizim dışımızda kente gelecek vaat eden yok”
12 Haziran 2018 Salı 12:17

banner535

24 Haziran’da yapılacak olan seçime sayılı günler kala AK Parti Kocaeli İl Teşkilatının Seçim Beyannamesini Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda açıkladı. 24 Haziran Seçim Beyannamesi açıklamasına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy,  milletvekili adayları, ilçe belediye başkanları, il yöneticileri ve ilçe başkanları da katılım gösterdi.  103 sayfadan oluşan beyannamede 50 projeye yer verildi. Program da ayrıca Gebze’ye 2 tane olmak üzere İzmit, Darıca,Kartepe, Başiskele, Derince, Dilovası, Gölcük’e de Millet Bahçesi yapılacağı açıklandı. Fikri Işık 5 yıl içerisinde hayata geçirmeyi planladıkları birçok önemli projenin müjdesini verdi. 

“KARAMSARLIK POMPALIYORLAR”
Beyanname toplantısında konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Seçimlere 12 gün kaldı. Bu seçimi de bitirmek üzereyiz. Yoğun geçen bir kampanyayla 24 Haziran’da yeni bir dönemi fiilen başlatacağız. Yeni bir hükümet sistemine geçeceğiz. Bazı çevreler sürekli karamsarlık pompalamaya çalışıyorlar. Sanki memleket yanıyormuş da bizim haberimiz yokmuş gibi bir hava yaratmaya çalışıyorlar. Ama rakamlar yalan söylemiyor. Türkiye yılın ilk çeyreğinde yine yüzde 7,4 gibi bir büyümeyi yakaladı. Türkiye Hindistan’dan sonra en fazla büyüyen ikinci ekonomi oldu. Biz ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir” diye konuştu. 

“REALİTEDEN UZAKLAŞIYORLAR”
“Bazıları siyaseti sadece polemik olarak algılıyor” diyen Işık, “Seçimler yaklaşıyor. Bu polemik siyasetini yapanlar mı yoksa hizmet siyasetini yapanlar mı kazanacak 12 gün sonra öğreneceğiz. Heybesinde bir şey olmayanlar her geçen gün realiteden uzaklaşıyorlar. Kıraathane ile kahvehanenin farkını bilmiyorlar. Onun üzerinden polemik yapıyorlar. Kıraathanenin önemini milletin evlatları iyi bilir. Seçim yaklaştıkça bazı siyasetçiler tamamen realiteden koptular. Biz milletimizin ne düşündüğünü, istediğini sürekli nabız tutarak belirledik. Bu taleplerin hayata geçmesi noktasında da gayretler gösterdik” dedi.

1 KASIM BEYANNAMESİNİN YÜZDE 76’SI TAMAM
Türkiye vizyonu her seçim döneminde paylaştıklarının altını çizen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Kocaeli’de 5 yılda kazandıracağımız projeleri paylaşacağım. Bu projeler yapacağımız bütün projeler değil. Bazı projelerimizi yerel seçimler öncesinde açıklayacağız. Verdiğimiz sözün takipçisi olduğumuzu göstereceğiz. 1 Kasım seçimlerine giderken bir seçim beyannamesi sunmuştuk. Belediyelerimizin seçim beyannamelerimizin takipçisi olduk. Her belediye başkanımızla en az 3 defa bir araya geldik. Biliyoruz ki gelecek bir gün gelecek. Bugün de 1 Kasım öncesi açıkladığımız beyannamenizin yüzde 76’sı tamamlandı. Yüzde 24’de planlama ve projelendirme aşamasında. 122 projeden 49’u tamamen bitti. 38 tanesi devam ediyor. 6 tanesi ihale aşamasında. 29 proje planlama aşamasında” şeklinde konuştu.  Işık Ardından hayata geçirilmiş büyük projeleri anlatarak sunuma geçti. 

İZMİT FUAR ALANINA MİLLET BAHÇESİ
Millet Bahçelerine ilişkin açıklamalarda bulunan Fikri Işık, “Millet bahçesi çok fonksiyonel bir bahçedir. Namazgahından, çeşmesine, ekilen her çiçek farklı bir sembol olacak. İlimize önemli sayıda Millet Bahçesi kazandıracağız. İzmit Fuar alanını Millet Bahçesi haline çeviriyoruz. Fuar alanını peşkeş çekecekler diyenlere yanıt veriyoruz. Düğün salonlarımızı elden geçireceğiz.  Yani halkımızın alışkanlıklarını yok saymayacağız. Daha modern, ferah mekanlarda cemiyetlerimizin yapılmasını sağlayacağız. Çocuklarımızın eğlence alanlarını da ihmal etmeyeceğiz” dedi. 

“ÜÇÜNCÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİNİ KURACAĞIZ”
Projelere ilişkin açıklamalarına devam eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Gebze ve Hereke taş ocaklarını taşıyacağız. Burada Sekapark tarzı bir park yapacağız. Gebze stadını da bu bölgeye yapacağız.  Kocaeli’ye üçüncü üniversiteyi de kazandıracağız. Kandıra Gıda İhtisas OSB’de de mahkeme süreci sonuçlandı. Burada maalesef geçmişte bir FETÖ oyunuyla uğraşmak durumunda kaldık. Şimdi bu dönemde Kandıra’mız için de çok ciddi bir istihdam kaynağı olacak olan Gıda İhtisas OSB’mizi hayata geçireceğiz. Gölcük’e yüzbaşılarda 300 yataklı bir devlet hastanesi kazandırıyoruz. İnşaatı başladı. İki yıl sürecek. Bu hastane hem vatandaşlarımıza hem donanmamıza hizmet verecek. Çayırova’ya da yeni bir devlet hastanesi yapacağız” diye konuştu.

PERŞEMBE PAZARI ALANI KENT MEYDANI OLACAK
Perşembe Pazarı alanını kent meydanı yapacaklarını söyleyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Perşembe pazarı alanını kent meydanı haline getireceğiz. Meydan içerisinde bölgenin ihtiyacı olan sosyal donatı alanları yer alacak. Ayrıca bölgenin ihtiyacını karşılayacak büyüklükte bir yeraltı otoparkı da yapılacak” diye konuştu. 

“ÜMİT EDERİM Kİ YÜZLERİ KIZARIR”
“Kocaelispor kentimizin markası” diyen Fikri Işık, “Kocaelispor borç batağına batırıldı. Özellikle bakanımız Osman Pepe döneminde yoğun çabalar harcanmıştı. Bahri Yavuz’un kararlı tavrı, Büyükşehir belediye başkanımızın fedakarlığı sayesinde Kocaelispor borlarından büyük oradan kurtuldu. Derince’deki KEV tesisleri Büükşehir Belediyesine devredildi. Burada Olimpiyat Hazırlık Merkezi kuruyoruz. AK Partiye rant eleştirisinde bulunanların ümit ederim ki yüzleri kızarır” değerlendirmesinde bulundu. 

“PROJE SUNAN BAŞKA HAREKET YOK”
Fikri Işık programdaki sözlerini, “Evsel atıkların önce ayrıştırılarak sonra da organik kısımlarının yakılarak enerji üreteceği tesisi bu 5 yıl içerisinde hayata geçireceğiz. Çevreye duyarlı bu tesisi şehrimize kazandıracağız. 5 yıl içerisinde hayata geçirmek istediğimiz projelerin bazıları bunlar. AK Parti dışında proje sunan ve kente gelecek vaat eden başka bir hareket yok. Bizim derdimiz hizmet. Muhalefetin geldiği nokta aslında çok hazin bir nokta. Bizler Cumhurbaşkanımızın takım arkadaşları olarak Cumhurbaşkanımızın vizyonu çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok daha güzel günler göreceğiz” ifadeleriyle sonlandırdı. 


İŞTE BEYANNAMEDE BULUNAN PROJELER
1)    Gebze-Darıca-Çayırova Metrosu
2)    Körfez-Derince-İzmit – Kartepe Metrosu
3)    Kuruçeşme-Şehir Hastanesi-Alikahya Tramvayı
4)    Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü Hızlı Tren Hattı
5)    Kuzey Marmara Otoyolu
6)    Güney Otoyolu
7)    Gebze Tem Köprülü Kavşak ve Yan Yollar
8)    Dilovası Kavşak Düzenlemeleri
9)    İzmit-Kandıra Bölünmüş Yol
10)    Derince D-100 ve Tem Bağlantısı
11)    Şehir Hastanesi Köprülü Kavşak ve Yol Projesi
12)    Kuruçeşme Gişeler  ve D-100 Düzenlemesi
13)    İzmit Millet Bahçesi
14)    Gebze Millet Bahçesi
15)    Darıca Millet Bahçesi
16)    Hünkar Çayırı Millet Bahçesi ve Fatih Otağı
17)    Başiskele Seymen Milet Bahçesi
18)    Kartepe Millet Bahçesi
19)    Derince Millet Bahçesi
20)    Dilovası Bayraktepe Millet Bahçesi
21)    Gölcük Millet Bahçesi
22)    Gebze Park
23)    Kocaeli’ye Üçüncü Üniversite
24)    Kocaeli Adalet Sarayı
25)    Milli Mikro Çip Fabrikası
26)    Kandıra Gıda İhtisas OSB
27)    Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Yenileniyor
28)    Gölcük Yeni Devlet Hastanesi
29)    Çayırova Yeni Devlet Hastanesi
30)    Körfez Devlet Hastanesi Ek Bina
31)    Sağlıklı Hayat Merkezleri
32)    AMATEM ve ÇEMATEM
33)    Engelli ve Yaşlı Yaşam Merkezi
34)    3 Bin Yeni Derslik
35)    Tüm Okullarda Tekli Eğitim
36)    4. Sanayi Devrimi
37)    Akçakoca Kütüphaneleri
38)    Eskihisar Kültür Kalesi
39)    Denizcilik Müzesi ve Su Tema Parkı
40)    Kocaeli Kent Meydanı
41)    Kandıra Kent Meydanı
42)    Darıca Bayramoğlu Marinası
43)    Gebze  - Dilovası –Körfez TIR Parkı
44)    Yerel Kalkınma Projesi
45)    Gebze Olimpik Spor Kompleksi
46)    Darıca Gençlik Eğitim Merkezi
47)    Olimpiyat Hazırlık Merkezi
48)    İzmit Olimpik Havuzu
49)    Kartepe Gençlik Merkezi
50)    Kocaeli Evsel Atık ve Enerji Üretim Tesisi
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cevdet - 2 yıl önce
Bütün projeler park bahçe peki kendi işçilerine yaptıkları haksızlıklar ne olacak yılbaşında 1800 alan işçi bugün 1700 alıyor sözde kadro verdiler yazıklar olsun sizin verdiğiniz kadroya bütün şehrin pisliğini çeken temizleyip güzelleştiren işçilerle ilgilenin yoksa kendi işçisi oy vermeyen bir belediye olacaksınız
Avatar
izmitli - 2 yıl önce
cengiz topel havalimanımızı bu seçim unuttunuz mu ? ama sizin vaadlerinizi vatandaş unutmadı.. ona göre
Avatar
vatandaş - 2 yıl önce
altyapı ile ilgili hiçbir proje yok, sadece göz boyama ve inşaat.
yağmur yağdığında kapanan yollar ve atık sular zaten doğal afet statüsüne girdi, takdiri ilahi.
Avatar
Ersoy Kandemit - 2 yıl önce
O senin fikrin sayın bakan,gelsene canlı yayında senin projelerini birlikte konuşmak,YAĞAN YAĞMURLARDA HİÇ KONUŞMUYORSUN,gel bre gel yağmurda yağmıyor,Kocaeli Devlet Hastanesini suda basmıyor!