banner478
banner421

BİLAL ARPACI KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPTI

banner418

Eczacılar Odası Başkanı Bilal Arpacı geçtiğimiz gün gazetemizde hakkında çıkan iddialara noter aracılığıyla açıklama gönderdi.

banner482
BİLAL ARPACI KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPTI
22 Eylül 2017 Cuma 13:56

banner477
banner460

Acar haberin mesnetsiz olduğunu iddia ederek,’’ Eczacılar Odasında Yolsuzluk İddiası başlıklı haberde yer alan gerçeğe aykırı, hukuki mesnetten yoksun, hakaretemiz iddialar ile şahsım ve Oda  yönetimi hedef alınmış ve kişilik haklarımız ihlal edilmiştir. Öncelikle şunu ifade etmek gerekir, Kocaeli Ecza Odasında göreve talip olan tüm eczacıların adaylıkları bizim için değerlidir. Ancak göreve talip olan adayların, güçlü olup olmadıkları haber yazanlar değil, odamız üyesi eczacılar demokratik bir seçimle belirlemektedir. Nitekim 17 Eylül 2017 tarihinde yapılan seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre şahsım Bilal Arpacı 265, Melike Düzcü 80 oy almıştır. Bu durumda Kocaeli Ecza Odası üyesi eczacılarımızın güveni ve tercihiyle görevimize kaldığımız yerden devam etmemiz istenmiştir. 
Yazıda belirtilen yolsuzluk, haksızlık ve sağlıklı düşünemediğim yönündeki hakaret ve iddia iftiraları gerçek dışı olup hukuki mesnetten uzaktır. Tüm bunlar seçim sürecinde şahsımı yıpratma, itibarımızı zedeleme amaçlıdır. Aleyhimde yayınlanan haberde ileri sürülen iddiaların aksine yönetime yakın eczacılara ekstra nöbet verilmesi sıralı dağılım  reçetelerinde adam kaydırma ve usulsüzlük yapılması söz konusu değildir. 31. Bölge Kocaeli Ecza Odasının nöbet ve sıralama dağıtımına ilişkin tüm iş ve işlemleri bilgisayar programı üzerinden ve dışarıdan manuel hiçbir müdahale olmaksınız gerçekleştirilmektedir. Öte yandan eczacılar ve eczaneler hakkında yönetmeliğin 35. Maddesi uyarınca, nöbet listelerinin yürürlüğe girmesi il sağlık müdürlüğünün kabul ve onayına bağlıdır. Şahsım ve Kocaeli Ecza Odası yönetim kurulu üyelerinin gerek eczaneler ve gerekse eczacılar hakkında kanun gerekse deontolojik kurallarına aykırı hiçbir eylem ve işlem bulunmamaktadır. 
Bu sebeple iş bu gerçeğe aykırı iddiaların ve iftiraların sahipleri iddialarının arkasındaysalar, yapmaları gereken bu konularda haber yapmak veya yaptırmak değil, iddiaları ile ilgili bağlı bulunduğumuz Türk Eczacılar Birliğine suç duyurusunda bulunmak olmalıdır. Öte yandan her insan gibi benimde yakın zamanda kaybettiğim babam söz konusu olduğunda duygulanmamam son derece insani bir durumdur. Bu durumda haberde demogoji olarak nitelendirilmesi ve bir takım yakışıksız ifadelerde bulunulması kişilik haklarımın hiçe sayılarak eleştiri sınırlarının ötesinde yıpratma ve karalama amaçlı yapılan ve hukuka açıkça aykırılık içeren bir eylemdir. Kaldı ki burada konu demogoji yapmak değil sıralı dağıtım kapsamındaki babama ait reçetelerin de herkese uygulanan usul ve esaslar ile karşılandığını meslektaşlarımızın bilgisine sunmaktır. Yayında söz edilen bir diğer konu oda organlarında görevli bazı meslektaşlarımızın SGK sözleşme fesihleriyle ilgili oda haysiyet divanınca gereğinin yapılmadığıdır. Kurumlar eczacılar arasında ortaya çıkan sözleşme fesihleri ile ilgili yargıya gitmiş yürütmenin durdurulması kararı alınmış ve yargı süreci devam eden konularda, hukuka uygun olarak odamızca yargı süreci tamamlanmadan herhangi bir disiplin işlemi bugüne kadar yapılmamış olup, bundan sonrada yapılmayacaktır. Bu durum herhangi bir ayrım gözetmeksizin tüm meslektaşlarımız için aynıdır. Yukarıda izah edilen sebeplerle söz konusu haberde yer alan tüm hakaretamiz iddia ve iftiralar gerçek dışı olup tarafımızca işbu cevap ve düzeltme metninin yayınlanması zorunluluğu doğmuştur. Kamuoyunun bilgisine

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.