banner226
banner230

Başarılı olmazsam istifa dilekçemi sunarım

AK Parti İzmit İlçe Başkan aday adayı Abdülkadir Yılmaz Koz’a adaylık süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, delegelerden ve parti büyüklerinden 1 yıl müddet istediğini vurgulayarak,’’istifa dilekçemi cebime koyacağım, ekibimizle 1 yıl sonunda İzmit’te ki algıyı değiştiremezsek istifamı sunacağım’’ ifadesini kullandı.

banner57
Başarılı olmazsam istifa dilekçemi sunarım
09 Kasım 2017 Perşembe 14:39

banner232
banner15

AK Parti İzmit İlçe Başkan aday adayı Abdülkadir Yılmaz Koz’a adaylık süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz,delegelerden ve parti büyüklerinden 1 yıl müddet istediğinivurgulayarak,’’istifa dilekçemi cebime koyacağım, ekibimizle 1 yıl sonundaİzmit’te ki algıyı değiştiremezsek istifamı sunacağım’’ ifadesini kullandı.

Röportaj; GökhanKARABULUT

***Geçtiğimiz dönem Ali Korkmaz’ın karşısında aday çıktınız parti büyüklerinizin talebiyle adaylığınızı geri çektiniz, bugün tekrar adaysınız. Nasıl bir süreç yaşıyorsunuz?

***İl Başkanımızla parti büyüklerimizle görüşerek adayadaylığımızı açıkladık. Bizim siyasette oluş nedenimiz mevki ve makambeklentisinden değil. Amacımız inandığımız davaya hizmet etmektir. Toplumainsanlara hizmet götürmektir. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ınsöylemleri üzerine bu dönemde aday adaylığımı açıkladım. Cumhurbaşkanımızın,metal yorgunluğu açıklamaları, halktan koptuk değerlendirmesi bizi aday adayıolmaya zorladı. Bizde Genel Başkanımızın beklentisi doğrultusunda bir söylevortaya koymak için yola çıktık. Parti büyüklerimizden ve tabandan destek aldıksağ olsunlar.

‘’28 ŞUBAT MAĞDURUYUM’’

***Neden siyaset?

***Siyaset aslında atadan gelme bir anlayış. Babam MÇPYuvacık Belediye Başkan adayı olan biriydi. Dedem siyasetle uğraşan bir isimdi.Siyasetin içinden gelen bir insanım. Siyasetin içerisinde büyümüş biriyim.Babamda mevki ve makam için siyaset yapmadı bizde onun çizdiği yolda insanlarahizmt etmek için siyaset yapmak istiyoruz.

***Neden AK Parti?

***ben İmam hatip Lisesi mezunuyum, 28 Şubatmağdurlarındanım. 28 Şubat mağduriyetini bizatihi yaşamış bir insanım. Askerdeİmam Hatip Mezunu olmanın büyük sıkıntılarını yaşadım. Recep Tayyip Erdoğandiye bir isim çıktı, bizim beklentilerimizi, davamızı sahiplenen ve bizler gibidüşünen söylemlerde bulundu. Bizim için normal olan fakat 28 Şubat’ta irticaolarak görülen tüm yaşananları Recep Tayyip Erdoğan’da bizler gibi düşündü vebir söylev ortaya koydu. Aslında normal olan bir şey istiyorduk tıpkı GenelBaşkanımız Erdoğan gibi.Bizim Tem otoyolunda işletmemiz var biz işletmemizemescit kuramıyorduk, mola için gelenler namaz kılmak isterlerdi, namaz kılmakiçin onlara gizli gizli tahta verirdik ibadetlerini yapsınlar diye. Erdoğan’ındavası bizim davamız oldu. Gücümle kuvvetimle ekonomimle Erdoğan’ın yanındadurduk ve durmaya da devam edeceğiz.

‘’BİZE NE OLUYOR DA BÖBÜRLENİYORUZ’’

***AK Parti sisteminin içerisinde nerde olmalısınız?

*** Benim küçüklüğümden beri bir idealim var. Büyüyecemfakat fark edileceğim. Ya kötü bir insan olacağım fark edileceğim ya da iyiinsan olup fark edileceğim. Hayatımın hiçbir döneminde ortada olmayıdüşünmedim. İnandığım doğruları korkmadan söyleyen bir insan oldum yaşamımboyunca. Kimse beni konuşsun, sevsin diye yapmadım hiçbirşeyi hayatımda. Beiyilik yapar unuturum, insanın ortalama ömrü 65 yıldır bunun 30 yılını doludolu yaşar, 30 yılı insanlara katkı ve hizmet etmek benim yegane misyonum oldu.30 yılı sonsuz hayata tercih etmedim. Bu yaşam dilimi içerisinde geride hoş birseda bırakabiliyormuyuz, insanlara katkı sunabiliyormuyuz bizim için en büyükzenginlik ve miras budur. Çocuklarıma güzel eserler bırakmaktan başka bir amacımyok.

***İlçe Başkanlığı koltuğuna oturursanız, ne değişecek İzmit’te?

***AK Parti dünyanın en güçlü ve büyük sivil toplumörgütüdür. Ben kendimi bildim bileli halk ile Sivil Toplum Kuruluşlarıylabirlikte iç içe olan biriyim. Halkın nabzını çok iyi tutarım.Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, halktan kopmalar başladı,insanlarötekileştirilmeye başlandı, ne diyor Genel Başkanımız,’’bize ne oluyordaböbürleniyoruz.’’ Biz insanlara gönlümüzü kapımızı açacağız ilçe başkanlığıkoltuğu bize nasip olursa. Bizim partimiz işçi bulma kurumu değil diyeyaklaşmayacağız, her kesime olumlu veya olumsuz dönüşler sağlayacağız. Barlarsokağında da olacağız, İzmit’in en ücra köşesinde ki insanlarla da. Kafelerdede olacağız Cami derneklerimizle de. Bugün İzmit’i merkezi de en ücra köşedekivatandaşta ilçe başkanını ve yönetimini tanıyacak. Biz sadece insanlaragönlüüzü açacağız sadece gerisi gelir.

‘’KARTOPU GİBİ BÜYÜDÜK, KARTOPU ERİMEMELİ’’

***Siyasette hedefiniz nedir?

***Hedefim siyaset nasıl yapılır insanlara bunu göstermek.Siyasetin temelinde insana hizmet vardır. Siyaset yapmak demek protokolde olmakkurdele kesmek değildir. İnsanlar sizi yaşamları boyunca birkaç kez ararlar,niçin aralar sıkıntı içerisinde oldukları için, eğer vatandaş size ulaşamıyorsao koltukta oturmanın da bir anlamı yok. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız RecepTayyip Erdoğan’ın vurguladığı gibi, halkta karşılığı olan insanlarla seçimegirilmelidir ifadesini kullandı. Partiye katma değer katacak isimlerleseçimlere hazırlanılmalı. İzmit Kocaeli’nin kalbi, etkili ve zor bir ilçe, AKParti büyüdü kartopu gibi oldu eğer bu kartopu erimemeli. Cumhurbaşkanımız dabunu söylüyor,’ Kartopu erimemeli’’

***Delege ile temas kurdunuz mu?

***Delege listesini ilçeden aldık, delegasyona ılaşmamız dabir sıkıntımız olmadı, daha önceki adaylık sürecimden sonrada delegasyonladirsek temasımı kesmedim. Temayülde güzel sonuçlar alacağıma inanıyorum.

***İzmit’ten adaylar çıkıyor, vizyonlarına, profillerinebaktığınızda kendinizi nerede tanımlıyorsunuz bu isimler içerisinde? Delegeneden size oy vermeli?

***Abdülkadir Yılmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifade ettiği,vurguladığı isim profiline uyan en iyi adaydır. Halkta karşılığı olan metalyorgunu olmayan bir aday adayıyım. Genel Başkanımızın söylediği gibi,’’halktakarşılığı olan adayları çıkartın’’ açıklamasının eşittir karşılığı AbdülkadirYılmaz olduğunu düşünüyorum. Diğer aday adayı arkadaşlarım abilerimdebirbirinden değerli insanlar. Açık söyleyeyim eski usül kongre yapılmış olsaydıbugün 10 bin kişiyle o kongreye katılabilecek tabanda karşılığım var.

***En vurucu sözünüz nedir?

***Parti büyüklerime de ifade ettim Ankara’ya gidersem oradada ifade edeceğim, derdimizi anlattım parti büyüklerine gönlümü açtım hizmetetmeye aç bir insan olduğumu vurguladım, neden AK Parti’de siyaset yaptığımıAnkara’da gönlümü açabilirsem karşılık bulacağına eminim.

***Temayülden sonra karşınıza olumsuz bir tablo çıktı,Ankara’ya davet edilmeyen isimler arasındasınız, ne yapacaksınız?

***İlk aday olduğumda da kötü bir söylevim olmadı yineolması mümkün değil. Ben nefsim için siyaset yapmıyorum, bize gönül vereninsanlar için siyaset yapıyorum, insanların teveccühü ile siyaset yapıyorum. Bubenim kontrolümde olan bir şey değil. Aday gösterilmez isem kırılmam, inandığımdoğruları savunmaya devam ederim davam için canla başla yine çalışırım.Çevremizde o kadar samimi insanlar var ki, öyle mesajlar atıyorlar kiinanamazsınız. İlçe Başkanı seçilmez ise kenti terk ederim diyeninden tutun,Ankara’ya gidemez isem kahrolacak insanlar var

‘’1 YIL MÜDDETİSTİYORUM’’

***Biliyorsunuz referandumda İzmit’te hayır oyu çıktı. İlçe Başkanı olursanız bu tabloyu değiştirebilir misiniz?

***Mevcut İzmit’in yapısına baktığımızda zor bir ilçe azöncede belirttim. İnsanlarda bezginlik bıkkınlık var. İzmit İlçemizi mevcutdelegasyon yapısını da koruyarak üzerine de birşeyler ekleyerek dinamik biryapıyla İzmit halkının karşına çıkacağız. Bu değerler İzmit’te var. Sadeceonlara dokunmamız gerekiyor. 102 mahallemiz var bu mahalleleri tek ses teknefes haline getireceğiz mahaledeki arkadaşlarla. 6 ayımız teşkilatlarımızdadinamik yapıyı kurmak için çabalayacağız diğer 6 ay de İzmit^te ki bu tablıyutersine çevirmek izmit’te bir sinerji yaratmak için çabalayacağız. Partibüyüklerimede söyledim, istifa dilekçemi cebime koyacağım, 1 yılda bu rüzgarıdeğiştiremezsek ıslak imzalı istifamı Genel Merkeze göndereceğim. Bendelegasyonumuzdan parti büyüklerimizden 1 yıl müddet istiyorum.

. ***İlçe başkanı olursanız yönetiminizi nasıl oluşturacaksınız?

***Partimizin kriterleri var, bu kriterler doğrultusundaekibimizi oluşturacağız. Bir roman vatandaşımızı ve engelli partilimiziyönetime almak istiyorum. Siyasette kirlenmemiş, hiçbir kademelerinde olmamışisimlerde olacak yönetim kurulunda. Biliyorsunuz yönetim 25 asilden oluşuyor,yedek yönetimimiz de asiller gibi çalışacak.

 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.