banner286
banner282

Ak Parti’nin oyu İzmit’te kaç puan arttı?

Ak Parti’nin oyu İzmit’te kaç puan arttı?
31 Mart 2018 Cumartesi 19:39

banner274

Röportaj; Gökhan KARABULUT

AK Parti İzmit İlçe Başkanı gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.  Yaptığımız röportajın ilk bölümünde çarpıcı açıklamalar yapan Ayaz, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın aday olmayacağını söyledi. Ayaz, çöp fabrikasının kurulacağı arazi için, ’’işi ehline bırakalım, mühendisler üzerinde konuşsun, siyasi malzeme yapılmasın’ değerlendirmesinde bulundu. İlçe Başkanı olduktan sonra 964 ziyaret yaptığını vurgulayan Ayaz, ‘’insanlara dokunduğunuzda, samimi tavrınızı insanlara yansıttığınızda, vatandaşlarda aynı sıcaklık ile sizleri karşılıyor’’ diye konuştu.  

Göreve geldiğiniz günden bu yana sürekli sokaklarda geziyorsunuz, parti binasına gitmiyor musunuz?

Parti binamıza tabii gidiyorum. Çarşamba günü öğleden sonra İlçe teşkilatımızı ziyaret etmek isteyen kurum ve kuruluşlara zaman ayırıyorum. Ama ben göreve gelmeden önce oturan bir ilçe başkanı olmayacağımı ifade etmiştim. Bize ulaşmak isteyenler partiden değil cep telefonundan ulaşıyorlar. Ekibimizle sürekli geziyoruz. Geçen gün Yahya Kaptan Mahallesi’nde geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Katılım oldukça yüksekti, bölgede oturan onlarca insan katıldı bu toplantıya. Sosyal demokratların ağırlıklı yaşadığı bir bölge Yahya Kaptan Mahallesi. Bize bu bölgede 3 soru soruldu. Birincisi Atatürk düşmanlığı . Biz AK Parti İzmit İlçe teşkilatı olarak 10 Kasım’da Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için mevlit okuttuk, bizim inancımızı bunu emrediyor. Atatürk aynı zamanda benim hemşerim. CHP’nin il ve ilçe başkanı mevlide katılacaklarını söylemelerine rağmen mevlide katılmadılar. Bunu açıkladım oradaki bu soruyu soran vatandaşlara. İkinci soru ise AK Parti’nin hayat tarzına müdahale ettiği hususu.

‘İNSANLARIN HAYAT TARZINA MÜDEHALE ETMİYORUZ’

Orada da söyledim benim yönetimimde 6 hanımefendi var 4’ü örtüsüz. Bizim AK Parti olarak kriterimiz, hanımlara yaklaşım tarzımız örtülü veya örtüsüz oluşu değil. Biz iktidar olduğumuz günden bu güne kimsenin hayatına müdahale etmedik ve etmedik etmeyiz. Kadınlarımızı siyasete katmalıyız, ülke yönetiminde söz sahibi olmaları için neler yapabiliriz, biz bayanlara böyle bakıyoruz. Biz kadının edep ve edepsizliğine bakarız, örtünmesine bakmayız.  Biz kimsenin içkisine karışmadık, karışmayacağız, alkol kullanan vatandaşlar çevrelerine zarar vermedikleri sürece, alkollü trafiğe çıkmadıkları sürece neden müdahale edelim ki? Ben şahsen çevremdeki insanlara telkinde bulunuyorum alkol kullanmamaları için. Neden sigara gibi düşünün, sigara içmek nasıl sağlığı bozuyorsa alkolde bozuyor. Biz sokaktayız, alanlardayız, ben bir siyasetçi olarak vatandaşa dokunmanın siyasette önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. İnsanlara dokunduğunuz zaman o sıcaklığı alıyorsunuz. Biz fakir fukaranın evine gidiyoruz ama bir kare fotoğraf karesi paylaşmıyoruz. Bizim edebimizde bu yoktur.

Çöp fabrikası için ne düşünüyorsunuz? Kentte yeri konusunda tartışmalar yaşanıyor.

Hadise şöyle bakmak lazım, İZAYDAŞ 1970 sistemine göre yapılmış, içerisinde düzenli depolama alanları olan bir tesis. İZAYDAŞ’ın belirli bir dönüm noktası var. 2 yıl sonra İZAYDAŞ’ın hacmi doluyor. Depolama alanı doluyor. Araştırmalara göre ilimizde her evden en az 1 kg çöp çıkıyor. Şimdi yapılması düşünülen bölgeye çöp fabrikası yapmayalım diyorlar. O zaman bize bir yer gösterin nereye yapılacak bu çöp fabrikası? Hayır çöp fabrikası yapılamaz diyemezsiniz. 2 yıl sonra biz çöpümüzü nereye atacağız. Polemiğe girmek istemiyorum ama Cumhuriyet Halk Partililerin önerisi her eve çöğ öğütme makinası yerleştirmek. Peki biz her eve çöğ öğütme makinası koyarak nasıl bir netice alacağız. İZAYDAŞ’ı siz kurdunuz, çöp fabrikası burada kalsın diyorsunuz, peki Sosyal Demokratların yoğun olarak oy verdiği Yuvam Akarca’ya bunu nasıl anlatacaksınız? Çöp fabrikasının mevcut yerinde kalmasını istiyorlar. Her şeye muhalefetlik algısı oluşturan bir yapı nasıl çözüm üretecek. Muhalefet maalesef çözüm noktasından bakmıyor. İkinci konu yeşil katledilecek deniliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızın İbrahim Karaosmanoğlu’nun yeşil hassasiyetini bu kentte yaşayışta bilmeyen yoktur. Kocaeli’ye baktığımızda bunu çok net biçimde görürüz. Çöp fabrikasıyla ilgili, ilimizden heyetler yurt dışına gidip inceleme yaptı. Avrupa’da şehrin göbeğinde çöp fabrikaları var. 21. Yüzyıla göre modern bir tesis kurarsanız çöp fabrikasının insan sağlığına zararı olmadığına şahit olursunuz.

‘İSTEMEZÜKÇÜLER ÇÖZÜM ÜRETMİYOR’

Bununla ilgili teknik bir süreç var. Bu teknik süreç devam ederken çevre mühendisleri üzerinde tartışabilir, konunun ekli teknik adamlar söz söylemeli. Ama birileri gibi siyasi malzeme yapmasınlar. Belediyemiz sorumlu davranarak, 2 yıl sonra depolama alanı tamamlanacak olan İZAYDAŞ’tan sonrasını düşünmek zorunda. Belediyemiz de 2 yıl sonrasını düşünüyor. Alternatif üzerinde konuşulabilir, aksamalar hatalar varsa üzerinde tartışılabilir ama bunu yaparken teknik adamlarla bu işi yapalım. Bu konuyu şehir planlamacılarına, işin ehli olan insanlara bırakalım. Modern bir çöp yakma tesisine ihtiyacımız var artık bizim. İstemezükçülerle çözüm üretilmez, alternatif ortaya koymayanlarla müzakere yapılmaz. İleri demokrasilerde muhalefet, muhalefet ettiği konuda ileriye dönük bir tez ortaya koymalı. Çözüm önerisi masaya getirmeli. Projenin artısını eksisini masaya getirmeli. Önümüzdeki günlerde bir ÇED toplantısı yapılacak ve bu toplantının ardından ne yapılması gerekiyorsa bir an önce yapılmalı, zamanımız yok, 2 yılımız kaldı. Kocaeli’nin bir çöp sorunu olduğu unutulmamalı.

İzmit Belediye Başkan adayı mısınız? Bu konu sokakta, siyasette çok konuşulan bir konu, sürekli mahalle gezilerindesiniz, sokakta ‘Ayaz Belediye Başkan adayı gibi çalışıyor’ yakıştırmaları yapılıyor.

Bizim partimizde görev istenmez, görev verilir. 2014 yılında yerel seçimler öncesinde bize meclis üyeliğine ihtiyaç olduğu söylendi, il başkan yardımcılığı görevinden istifa ettik, İzmit Belediyesi meclis üyesi olduk. 2017 yılının 31 Eylülü’nde İlçe Başkanını ihtiyaç olduğu söylendi bizde ilçe başkanı olduk. Görev istenmez verilir böyle bir şey olsa gerek. Ben siyasette şunu öğrendim, sokak, vatandaş neyi isterse partimiz kayıtsız kalmıyor. Birde siyaset nasip işidir. Biz ilçe başkanlığı görevimizi en iyi şekilde yapmak için ekibimizle çalışıyoruz. Şöyle bir şey de var, İzmit Belediye Başkanımız Nevzat bey bir daha ki dönemde İzmit Belediye Başkanlığına aday olmayacağını söylüyor. Siyaset boşluk kaldırmaz. Siyasette vatandaş neyi arzuluyorsa, vatandaş bizi nasıl değerlendiriyorsa, bize nerede ihtiyaç duyuyorsa dün olduğu gibi yarında orada oluruz. Biz gereğini yaparız.

‘AK PARTİ İZMİT'TE PUANINI 2.25 PUAN ARTTIRDI’

Anket yaptırıyor musunuz?

İzmit İlçe teşkilatı olarak anket yaptırmadık. Büyükşehir Belediyemizin yaptırmış olduğu ankette AK Parti İzmit ilçede puanını 2.25 oranında arttırmış. Bunu bize Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu söyledi. İbrahim bey, ilçeler arasındaki en yüksek artışın İzmit İlçe’de olduğunu ifade etti.

Peki, bu artışı neye bağlıyorsunuz?

Bu artışı vatandaşa dokunmaya bağlıyorum. Göreve geldiğimiz günden bu güne on binlerce insana dokunduk. 964 ziyaret yapmışık. Ziyaret ettiğimiz insanlar belki de bizden bu sıcaklığı aldılar. Şöyle bakmak lazım bu hareketin lideri Recep Tayyip Erdoğan temele zemin sağlam bir zemin atmış, parti büyüklerimiz kolonu örmüş biz de table beton atıyoruz. İbrahim başkanın kendi oyları kişisel oyları var, bizde bu eksikliği ilçemizde görerek yol haritamızı çizerek halka temas ediyoruz. Bire bir yaptığımız ziyaretlerde, parti büyüklerimizi, zamanında partimizde görev almış isimlerin evlerine konuk oluyoruz, bizlere,’kapımız uzun süredir çalınmadı’ diyerek memnun oluyorlar yaptığımız ziyaretlerden.


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Karadeli - 13 ay önce
İzmit belediyesinden atılan işçileri adam kayırmacılık işleri nasıl düzelecek manav liderliği ne zaman biter puan artışı bence hayel
Avatar
Kenan yilmaz - 13 ay önce
Oylar artmış mi ? Herhalde ağa bizimle egleniiir
Avatar
Manav - 13 ay önce
En az 5 puan artar
Avatar
Ahmet - 13 ay önce
Hasan başkan İzmit’e heyecan getirdi bu performansıyla onu belediye başkanlığındada görmek istiyoruz