banner478
banner421


Sessiz çığlık   


Kenan SEYREK

Kenan SEYREK

15 Eylül 2018, 17:29

 Anlamıyorum, anlamak istedikçe birilerinin dediği gibi vatan için canım feda diye düşünmek için kendimi zorladıkça meselenin vatan için feda olduğunu kendime ikna edemiyorum.
  İyi olan her şeyi hükümetten, kötü olan her şeyi dış güçlerden bilmeye zorlanacak ve bunun dışında düşünmeyi ihanet olarak kabul edecek isek idare edenler kötü gidişten sıyrılmış yani Hristiyanlık inancı ile günahtan arınmış olmayacaklar mı?

İdare edenlerin görevi insanları sabrı selamet verip, ölümü gösterip sıtmaya razı etmek mi?

Doların bu artışı ile batma noktasını bile geçen esnaf sesini çıkaramıyor ise bunun altında yatan hala umudu olması mı yoksa işin arkasında dış güçler ile mücadele de kendi adına isyan etmenin vatana isyan etmek olacağı algısının içine serpiştirilmesi mi?

Dünya 5 den büyük, dünya da ki bütün mazlumlara sahip çıkmak güzel. Hepimiz Cumhurbaşkanı ile ve onun mazlumlar adına söylemleri ile gurur duyuyoruz ama bir de gerçekler var. Hızlı bir şekilde ya mazlumlaşıyor ya da zalimleşiyoruz.  Dolar artarken fırsat bulup elinin altındaki mallara yüzde yüze varan veya aşacak şekilde zam yapanların ve bunun neticesinde kartopu gibi herkesi etkilediği zam dalgasının etkilerini yavaş yavaş ama ruhumuza kadar işleyecek şekilde göreceğiz.

Doğru bu millet bu vatan için ölür, ölelim de, bizden sonrakiler yaşasın diye ama içimizde ölümün şerefine diyen dolar gözlüler yaşasın diye değil.

Doğru esnaf dert yanamıyor, yanarsa daha çok yanacağından feto’cu olmakla ithamdan korkuyor. Senden olmayanı ya da senden olsa da şikâyet edeni bitirmenin en kolay yolu bu olsa gerek. Su yolu gibi önüne çıkan her şeyi yıkıp, yakıyor.. Fetocu damgası yemektense borç içinde kalıp gururunu ve onurunu yemek, çoluk, çocuğunun gözünde değer kaybetmek daha iyi. Halkı yönetmek sorunları başka yere yıkıp, halı altına süpürmek değildir. 

Ülke de sessiz bir çığlık var. Bunu otobüste, kahve de, lokanta da, çalıştığınız kurumlarda insanların yüzlerinde görüyorsunuz ve bir de korku var şikâyet edersem şikâyet edilirim, ülkeye zarar veririm korkusu, hain damgası yeme korkusu. İşte bu iktidarı sorgulanamaz ve ne yapsa doğrudur anlayışını hâkim kılan şey. O yüzden millet çığlık çığlığa ama en güvendiğinin yanında  bile sessiz.. 

Herkes çare bekliyor ama diller şükür çekiyor. Baktığınız zaman hep fedakârlığı alt gelir tabakasından bekliyoruz. Belediye başkanı koltuğunda oturup her şey güllük gülistanlık diyor. Dış güçlerle mücadele diyor ve bu mücadele fedakârlık bekler diyor. Tabi ki bekler, lakin kim haksız zenginleşmiş, kim gelirinin dışında korkunç bir varlığa ermiş bunlarında hesabını bekler. Kim koltuğun imkânlarını kendine nimet saymış bunu da bekler. Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler anlayışının değişik versiyonunu dillerine yapıştıranların sığındığı liman vatan için, Allah için afyon etkisi yapıyor ama bu sabreden halka karşı kendine arşta taht kurmuş gibi duran yöneticilere de, iktidardan nimetlenenlere de birisi vatan için sen ne yaptın demeli. Semirmenin dışında… 
 

Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum devlet için yaktığı mum ile milleti değil kendini ısıtanların ve halka sağır olanların milleti sömürmesine izin vermeyin.
 

Padişahım çok yaşa diyenlerin büyüsüne kapılıp ta evet ben yaşayayım yanlışına düşmeden yaşatın. Elbette mazlumlara el uzatın ama halkınızın da mazlum olmasına izin vermeyin.  


 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.