banner368
banner370


Şehrin sorunları nerede tartışılır?


Gökhan Karabulut

Gökhan Karabulut

04 Aralık 2018, 18:33

Tartışmasız belediye meclisleridir.

Salı günü İzmit Belediye Meclisi vardı.

Muhabir arkadaşımız her zamanki gibi meclis toplantısını izleyerek gelişmeleri gazeteye bildirdi.

Muhabir arkadaşımız Ahmet Yeşilmen’in gazeteye geçtiği bir haber çok dikkatimi çekti.

CHP İzmit Belediye Meclis üyesi Ersin Albayrak meclis toplantısında, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın cevaplaması üzerine üç soru sormuş. Biri yıkılan balık pazarı bir diğeri Perşembe Pazarı alanı ve diğeri de da Real arazisinin ne olacağı…

Albayrak’ın bu sorularına karşılık İzmit Belediye Başkanı Doğan, ‘’Şehrin her sorununu burada konuşamayız” şeklinde cevaplamış.

Çok şaşırdım, nasıl olurda bir belediye başkanı bu sorulara karşılık bu cevapları verir?

Kentin sorunları ve çözüm yolları belediye meclisinde konuşulmayacaksa nerede konuşulacak?

Kapalı kapılar ardında kentin sorunları konuşulur mu?

Doğan’ın bu açıklamalarından açıkçası bu sonucu çıkardım…

GAZİ LİSESİ’NDEKİ BU İDDİALAR DOĞRU MU?

Bir okuyucumuz tarafından kaleme alınan ve kamuoyuna duyurulması için gönderilen mektubu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Konuyu soruşturacak, doğruluk payını araştıracak olan Kocaeli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri;

‘’1- Okul Müdürü Zeki Koyun, okul taşınacak diye okulda bulunan üç adet klimayı söküp götürmüş. Nereye götürdüğü belli olmayan bu klimaların akıbeti belli değil. Bir okul müdürünün kendi başına böyle bir iş yapması ve okula ait bir demirbaşı söküp bilinmeyen bir yere götürmesi doğru bir davranş mıdır?

2-Bildiğiniz gibi öğrencilerin Cuma günü Cuma namazına gitmelerine izin çıktı ve önünde her hangi bir engel kalmadı. Bunun için ‘Cuma kart’ adı altına bir kart uyduran Zeki Koyun, öğrencilerin her birinden 15 TL para alması yasal mı? Böyle bir işe nasıl izin verilebilir.

3- Okulda sarf edilecek kâğıt için her bir öğrenciden 10 TL para toplayan müdür, bu paraları toplaması yasal mı? Bunların belgesi var mı?

4-Okulun spor salonu kiraya vererek özellikle de hafta sonları ciddi paralar alan okul müdürü Zeki Koyun, bu paraları kayıt altına alıyor mu veya ne kadarını alıyor?

5- Müdürün suç ortağı müdür yardımcısı Numan Özel’de, yolsuzlukta antlaşarak öğrenci kayıt paralarını çeşitli sınav ücretlerini ve benzeri gelirleri zimmetine geçirmesi hiç mi vicdanları kanatmıyor? Bunlara dur diyecek hiç mi yönetici yok. Araştırılması gerekmez mi?

Anlaşılan çok pis kokular gelen okul yönetiminin derhal sorguya çekilerek yönetimden uzaklaştırılması gerekiyor. Bu söylenenlerin tamamı gerçekleşen şeylerdir. Uydurma ya da iftira değildir. Araştırılması ve soruşturulması halinde ortaya çıkacaktır.

Kendini sorumlu hisseden, vicdanı kabul etmeyen bir vatandaş’’

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bir veli - 4 ay önce
Burada yazılanlanları üzüntü ile okudum ve haksızlık yapıldığı kanısındayım.Bir defa bu tür parasal konular söylendiği gibi bir tek okul idaresinin tasarrufunda olmayıp Okulun seçilmiş Okul Aile Birliği tarafından da makbuz karşılığı onay alınarak yapilmaktadır ve bütün hesaplar kuruşuna kadar Milli Eğitim Müdürlüğün' e bir sistem yoluyla aktarılmaktadır.Yani anlayacağınız kimsenin kayıt dışı bir işlem yapması mümkün değil.Çamur at izi kalsın mantığıyla şahsi kin ve nefretlerini bu şekilde kusanlara da Allah'tan vicdan ve merhamet diliyorum.Bir diğer konu da,Numan Özel hocanın burada bir veli tarafından büyük bir olaymış gibi lanse edilen mahkeme sürecinin de olayda kasıt olmadığının anlaşılması üzerine berat ile sonuçlandığını belirtmek isterim.Kendisi son derece işini seven ve en iyi şekilde yapmaya özen gösteren biridir ve öğrencileri tarafından da çok sevilir.Lütfen bir konu ile ilgili iddiad bulunuyorsak, o konu ile ilgili somut delillerimiz varsa ortaya çıkalım, hakka girmeyelim.
Avatar
izmit - 7 ay önce
Gelin Yahya kaptandaki Edebali ortaokuluna ön kapıya turnike koyuyorlar öğrenciler girişte okutacakmış. Okulun 23 Nisan ilk okulu tarafından giriş açık ama kapıda turnike nasıl olacak. Kartlarda 15 liraya satılacak.
Avatar
Bir veli - 7 ay önce
Peki okuldaki din öğretmeni Yakup Ceylan için ne demeli Defalarca yönetime şikayet edilmesine rağmen hakkında hiç bir işlem yapılmamıştır Ders anlatması gerekirken tuhaf ve gereksiz konuşmalar yapması
Avatar
Bir veli - 7 ay önce
Peki 2017 Mart ayında farklı nedenlerle disiplin cezası alan 15 öğrencinin Disiplin Karar Tutanaklarının (öğrenci velisinin ad - soyad, telefon, açık adres bilgileri, ders başarı durumu vb. bilgilerin yer aldığı, yönetim ile Veli arasında gizli kalması gereken belge) Disiplim panosu başlığıyla okul bahçesine Gazi Anadolu lisesi müdür yard. Numan Özel tarafından asıldığını, bir velinin milli eğitime ve mahkemeye şikayeti üzerine halen davasının devam ettiğini biliyor musunuz? Sınav arifesindeki öğrencilerin psikolojisini anlamaktan uzak böyle bir eğitimci olabilir mi ?
Avatar
Bir vatandaş - 7 ay önce
Bu sorunları gören, tanık olan Veli ve vatandaşlar lütfen milli eğitim şikayet hattına şikayet oluşturarak bildirin ve takibini yapın. Yoksa bunların sonu gelmez. Okulları ticarethaneye çevirmişler resmen. Çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz ya. Yazık