banner383
banner373

Çeker: kazananlar hep mücadele edenlerdir

banner418

Birinci basamak sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarına Haziran ayında ödenmeyen seyyar görev tazminatlarının ödenmeye başlaması sonrası Çeker, “Biz her zaman şuna inanmaktayız. Mücadele edenler her zaman kazanamayabilirler, ama kazananlar hep mücadele edenlerdir” dedi

Çeker: kazananlar hep mücadele edenlerdir
22 Kasım 2018 Perşembe 11:09

banner32
banner313

Birinci basamak sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarına Haziran ayında ödenmeyen seyyar görev tazminatlarının yapılan girişimler sonucu ödenmesi sonrası Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker sendika binasında basın açıklaması düzenledi.

Çeker açıklamasında, “7 Ekim 2018 tarihinde birinci basamak sağlık kuruluşlarında seyyar görev yapan sağlık çalışanlarına yılda iki kez ödenmesi gereken seyyar görev tazminatlarının ödenmesi gereken ilk dilimin hak sahiplerine ödenmediği için basın açıklaması yaptık. Bu tazminatın seyyar görev yapan sağlık çalışanlarının alın terinin karşılığı olduğunu ifade ederek vaktinde ödenmesinin mecburiyet olduğunu ifade etmiştik. Sadece basın açıklaması yapmakla yetinmeyip konuyu Ankara Türk Sağlık Sen Genel Merkezine taşıdık. Genel Merkezimizde resmi yazı ile Sağlık Bakanlığına başvuru yaparak Seyyar Görev Tazminatlarının hak sahiplerine ödenerek mağduriyetinin giderilmesini istemiştir” şeklinde konuştu.        

ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ SON ERDİRMELİLER
“Nihai girişimlerimiz ve basın açıklamalarımız ses getirdi” diyen Çeker, “Sağlık Bakanlığı (Strateji Geliştirme Başkanlığı) tarafından Bakan adına Bakan yardımcısı Osman Dinçbaş’ın e-imzası ile yayınlanan yazıda 2018 yılı seyyar görev tazminatı verilecek unvan ve pozisyon dağılımı ile adam ve gün sayısı oranlarının Hazine ve Maliye Bakanlığınca vize işlemlerinin tamamlandığı hakkında 81 il valiliğine  resmi yazı göndererek; Seyyar görev tazminatlarının cetvellerde belirtilen adam/gün sayısının aşılmayarak ödemelerin yapılması talimatı verdi. Bu yazıdan sonra idarecilere düşen gerekli düzenlemeleri yapıp, bir an önce çalışanın alın terinin karşılığını vererek sağlık çalışanlarının endişeli bekleyişini sona erdirmelidirler” ifadelerini kullandı.

BU BAŞARI MÜCADELENİN GETİRDİĞİ BAŞARIDIR
Çeker açıklamasının devamında, “Birinci Basamakta görev yapan sağlık çalışanlarının seyyar görev tazminatlarının ödenmesinde göstermiş olduğu hassasiyet için Sağlık Bakanlığı’na ve emeği geçen yetkililere çalışanlar adına teşekkür ederiz. Temennimiz Sağlık Bakanlığı burada göstermiş olduğu hassasiyeti diğer sorunların çözümünde de göstermesidir. İlk açıklamamızda çalışanların hakkını her platformdaki tüm araçları kullanarak savunacağımızı herkes iyi bilsin demiştik. Bugün verdiğimiz mücadele sonucunda bu noktaya gelinmesi çok önemlidir ve mücadelenin getirdiği bir başarıdır. 

SARI SENDİKA EMEK HIRSIZLIĞINA SOYUNACAKTIR
Çeker açıklamasını, “Çalışanların mağduriyetinde ortalarda görünmeyen, idarelerin gölgesinde gölgelenen,  konu hak aramaya olduğu zaman çalışanı sahipsiz bırakan sarı sendika her zaman olduğu gibi konuyu sahiplenerek sorunu kendilerinin çözdüğü yalanları ile çalışanı kandırma ve aldatma yoluna başvurarak emek hırsızlığına soyunacaklardır. Sağlık çalışanları bu kez emek hırsızlığı yapan malum sendikacılara müsaade etmeyecektir. Biz her zaman şuna inanmaktayız. Mücadele edenler her zaman kazanamayabilirler, ama kazananlar hep mücadele edenlerdir. Onun için sağlık çalışanlarının hakları ve hukuku için emek adına verdiğimiz mücadelemizi yılmadan usanmadan sürdüreceğiz” şeklinde sonlandırdı. Ahmet YEŞİLMEN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.